Naujienos

 

31 1a

 

 

122

Spalvų karuselė

Fizinis aktyvumas yra viena iš būtinų sąlygų sveikų vaikų raidai, nes stiprina judesių koordinaciją, pusiausvyrą, ištvermę, atmintį, tenkina vaikų poreikį judėti ir pažinti supantį pasaulį.

Auklėtoja kūno kultūrai Ina ankstyvojo amžiaus „Boružėlių“ ir „Nykštukų“ grupių vaikus pakvietė į sportinę pramogą „Spalvų karusėlė“. Vaikus pasitiko spalvos: auklėtoja kūno kultūrai, auklėtoja Raimonda ir auklėtoja Danutė. Susirinkę sportavo drauge mankštindamiesi, smagiai sukdamiesi parašiutu. Sportinės užduotys ir judrūs žaidimai lavino vaikų judesių koordinaciją, pusiausvyrą, vikrumą, teikė džiaugsmo. Prisimindami spalvas tobulino išmoktus judesius, suprato koks gražus ir spalvotas mus supantis pasaulis.

Ugdytiniai būryje draugų patyrė daug džiaugsmingų emocijų, o nurimę prisiminė spalvas žiūrėdami animacinį filmuką “Gaidys ir spalvos”.

Auklėtoja kūno kultūrai Ina.

1 2 3

 

 

„Spindulėliai“ rungtyniavo viktorinoje „Skaičiukų karalystė“

Su skaičiais, matematinėmis sąvokomis vaikai susipažįsta ir jas vartoja nuolat, atlikdami kasdienius darbelius, žaisdami. Matematika apima visas veiklos sritis, jos reikia visur. Žaidimų, ekskursijų, išvykų metu priešmokyklinukus skatiname skaičiuoti, lyginti, grupuoti, vartoti kiekio, dydžio, laiko, erdvės sąvokas.

Viktorinos metu vaikai atliko užduotėles: „Sutvarkyk skaičių seką“, „Ilgiausias – trumpiausias žodis“, „Skaičių slėpynės“, „Skaičiuokim ir lyginkim“, kurių metu vaikai pasitikrino, kaip geba skaičiuoti, lyginti, atlikti matematinius veiksmus. Puikią nuotaiką, aktyvumą, gebėjimą dirbti savo  komandoje vaikai galėjo pademonstruoti žaisdami žaidimus „Maišelių mėtytinis“, „Pakartok“, „Žiedų mėtymas“. Jų metu ugdytiniai prisiminė geometinių figūrų pavadinimus, spalvas. Kūrybiškumą derinti su skaičiavimu, matavimu vaikai galėjo pasidarydami apyrankes iš kokteilių šiaudelių.

Matematinių vaizdinių šaltinis vaikui yra pati artimiausia aplinka, kurioje jis veikia ir kurią gerai pažįsta. Kad būtų įdomiau ir lengviau mokytis, suprasti, įsiminti  matematikos elementus įtraukiame į viasas aplinkos pažinimo sritis, skatiname improvizuoti. Siekiame, kad vaikai patirtų  kuo daugiau sėkmės ir teigiamų emocijų, kad jų veikla būtų prasminga.

Irena Daukšienė

Priešmokyklnio ugdymo pedagogė

123

 

 

Balto sniego ir žiemos pramogų kasmet laukia visi vaikai. Džiaugiamės ir dėkojame auklėtojai kūno kultūrai Inai-Ievai ir „Kodėlčiukų“ grupės tėveliams, padėjusiems suorganizuoti iškylą mūsų lopšelio-darželio „Berželis“ kieme. Šią žiemos dieną ne tik žaidėme, pramogavome, sportavome, bet ir vaišinomės ant laužo keptomis dešrelėmis, gėrėme arbatą, kuri lauke buvo gerokai skanesnė ir kvapnesnė.

Auklėtoja Salomėja

1c2c3c

 

 

PAUKŠČIŲ IR GYVŪNŲ GLOBA ŽIEMĄ

Su nekantrumu laukėme žiemos. Pagaliau ji atkeliavo ir nepavargdama beria snaiges. Žiemužė  pasiuntė ir šiaurį vėją, ir šaltuką, kuris sukaustė žemę. Smagu žiemą vaikams, bet paukšteliams  ir žvėreliams tai sudėtingas laikas, nes tampa sunku rasti maisto.

Ankstyvą trečiadienio rytmetį „Pelėdžiukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikai, lydimi auklėtojų ir kelių aktyvių mamų išsiruošė į mišką. Paukšteliams pabėrėme kruopų, saulėgrąžų, duonos trupinių, ant medžių šakų pakabinome šviežių lašinukų. Žvėreliams palikome ir maisto atsargų: bulvių, morkų, kopūstų, duonos.

Žiema suteikia daug galimybių tiek kūrybai, tiek geriems ir kilniems darbams. Ugdytiniams leidžiame suprasti globojimo ir užjautimo svarbą. Jokia knyga negali išmokyti mylėti ir gerbti gamtą, to neįmanoma pasiekti ir sėdint grupėje. Prie gamtos reikia pačiam prisiliesti mintimis ir širdimi. Tikime, kad atšilus orams, paukšteliai atsidėkos savo gražiomis giesmelėmis.

 

GMP komitetas

1c2c3c

 

 

 

 

sausio13

1a23

 

Eglutės nupuošimo šventė

 

Sausio 6-ąją, Trijų Karalių dieną mūsų darželio vaikai susirinko į tradicinę eglutės nupuošimo šventę. Įstaigos pedagogės vaikams surengė teatralizuotą šventę, į kurią atkeliavo Trys Karaliai nešini dovanomis kūdikėliui Jėzui.

Šventės metu vaikai ne tik dainavo daineles, žaidė žaidimus, bet ir atsisveikino su Kalėdų eglute, ją nupuošdami. Kai ant eglutės neliko nė vieno žaisliuko, Karaliai visus pavaišino obuoliais, palinkėjo visiems sveikatos, džiaugsmo, santarvės ir atsisveikindami ant durų užrašė laimę nešančias savo vardų raides +K+M+B.

133a

 

 

Naujuosius pasitinkant „Aš į diskoteką linksmas atvažiuoju”

 

Gruodžio 28 d., į darželio muzikos salėje vykusią diskoteką, susirinko būrys gerai nusiteikusių vaikų. Visų diskotekos dalyvių rankelės buvo pažymėtos šypsenėlėmis, atspindinčiomis gerą nuotaiką. Buvo linksma ir gera šokti visiems vienu ritmu, žaisti su muilo burbulais. Kelią į 2017-uosius ugninio gaidžio metus nutiesė konfeti fejerverkų šūviai.

123

 

 

KALĖDŲ EGLUTĖS ĮŽIEBIMAS

Gruodžio 8 d. mūsų darželyje įvyko Kalėdinės eglutės įžiebimas. Jame dalyvavo gerai nusiteikę, stebuklo laukiantys vaikai ir bendruomenė. Visus nudžiugino šauni Senių besmegenių komanda. („Pelėdžiukų“ gr. vaikai ir pedagogė).

Eglutė jau graži ir tviskanti. Lauksime švenčių, svajonių išsipildymo ir tikėsime, kad ateinantys metai bus dar įdomesni ir kupini atradimų.

1e2e

3e

PASAKA „MUZIKINĖ DĖŽUTĖ“

Lapkričio 29 ir 30 dienomis darželio salėje vyko atviros meninės raiškos veiklos. Meninio ugdymo mokytojai Genutei sekant N. Lapinskienės pasaką „Muzikinė dėžutė“ bei skambant klasikinei muzikai priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai improvizavo. Buvo siekiama suteikti saviraiškos asmenybei, lavinti smulkiąją ir stambiąją motoriką, ugdyti muzikinį skonį. Užsiėmimo metu žiūrovai (kt. grupių vaikai ir pedagogai) buvo skatinami aktyviai veikti kartu. Pedagogė priėmė modernų, šiuolaikišką sprendimą aplinkai ir atlikimui sukurti, ji nuolat bando ką nors įprasta atlikti kitu būdu.

Kitą dieną vaikai žiūrėjo šios veiklos video įrašą. Šis laikas skirtas pasidžiaugti, aptarti savo ir draugų muzikinės pasakos atlikimą, dar kartą nurimti ir išgirsti klasikinę muziką neįprastoje aplinkoje.

1a

2a 

 

 

 

 

Sveiko maitinimosi įpročiai ir aktyvi fizinė veikla ikimokykliniame amžiuje daro teigiamą įtaką ir padeda formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius. Siekiant suteikti vaikams žinių apie sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą lapkričio 30 dieną darželyje vyko viktorina – varžybos.

„Sveikas maistas tau ir man“ suvienijo vyresniųjų grupių vaikus į vieną renginį, kuriame visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga „Sveikuolytė“  supažindino visus su sveiko maisto piramide. Vaikai žaidimo forma įsisavino pagrindus apie sveikus maisto produktus. Auklėtoja kūno kultūrai Ina visus pakvietė bendrai mankštai. „Bitučių“ ir „Kodėlčiukų“ grupių ugdytiniai stengėsi savo žiniomis vienas kitam nenusileisti ir džiugiai atliko įvairias mąstymo ir aktyvaus judėjimo užduotis apie sveiką mitybą. Vaikams buvo įteikti padėkos raštai ir pilna pintinė obuolių.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Balčiūnaitė

2b1b3b

 

 

 

 

 

 

 

Lapkričio 29 d. mažieji vaikai draugiškai paminėjo Draugo dieną. Šiandien „Nykštukų“ gr. vaikai susipažino su „Boružėlių“ gr. vaikais, apsikeitė draugystės dovanėlėmis.  Salėje vaikai susidraugavo su ežiuku, visi statė ,,Draugystės namelį“, linksminosi ir vaišinosi ežiuko gėrybėmis.

unnamedunnamed-1unnamed-2

 

 

 

 

 

 

 

Lapkričio 25 d. popietę, mūsų darželio vaikus aplankė Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariūnai. Jie vaikams papasakojo apie šiandienos Krašto apsaugos savanorių pajėgas. Vaikai susipažino su kareiviška ekipuote, išgyvenimo gamtoje reikmenimis ir ragavo kareiviškos košės. Kariūnai vaikams paliko ne tik gerų įspūdžių, bet ir simbolinių dovanėlių.

1b2b3b

 

 

VAIKAI MOKĖSI SAUGAUS ELGESIO GATVĖJE

 

Šiais mokslo metais mūsų darželio vaikai jau antrą kartą lankėsi Mažeikių rajono policijos komisariate. Lapkričio 15 d. „Kodėlčiukų“ ir „Bitučių“ grupių vaikai susipažino su policijos kinologo darbu ir jo augintiniu Attilu. Attilas vaikus džiugino ir stebino savo sugebėjimais ir įvairiais triukais. Įdomu buvo apsilankyti laikino sulaikymo kamerose, sudaužytų automobilų aikštelėje, policijos muziejuje.

Didžiausią įspūdį paliko apsilankymas saugaus eismo klasėje. Čia vaikai įdėmiai klausė įkvepiančio pareigūnės pasakojimo, kaip saugiai elgtis gatvėje, taisyklingai važiuoti su kartingais, bei mašinėlėmis. Ugdytiniai ne tik smagiai praleido laiką, įgijo žinių, bet buvo ir apdovanoti apsauginėmis liemenėmis, atšvaitais.

Vaikai ir juos lydintys pedagogai nuoširdžiai dėkingi Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnei V. Grigaitienei už įdomią ir labai naudingą ekskursiją, nes tai buvo taip tikra ir įdomu.

Socialinė pedagogė Violeta

 

 

TOLERANCIJOS DIENA

Šių metų lapkričio 14-18 dienomis darželyje vyko renginiai skirti Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti.

Vaikai grupėse su auklėtojomis kalbėjo apie Tolerancijos žodžio prasmę, piešė ir kirpo savo delniukus, klijavo juos ant popierinio balto „Tolerancijos“ paukščio, kuris papuošė darželio koridorių. Tėveliai drauge su savo vaikais namuose iš popieriaus lankstė paukščius ir atnešė į darželį. Lapkričio 16 d. Ventos progimnazijos mokiniai Tolerancijos savaitę papildė spektakliu „Grybų karas“. Visą savaitę visose darželio grupėse veikė „Tolerancijos paštas“. Čia vaikučių tėveliai turėjo galimybę dalyvauti anketinėje apklausoje „Tolerancijos problemos darželyje“, bei pasveikinti grupių auklėtojas ir kitus darbuotojus su Tolerancijos diena.

Tikimės, kad tokie renginiai ne tik paskatins šią dieną pakalbėti apie tolerancijos žodžio suvokimą ir prasmę, bet padės suvokti tolerancijos svarbą, na, o tai kaip ją supratome, parodys mūsų elgesys.

Socialinė pedagogė Violeta

123

 

 

Lapkričio 11-ą dieną vyko muzikos ir dailės diena pagal M. K. Čiurlionio simfoninę poemą „Miške“.

untitled12

 

PYRAGŲ DIENA

Lapkričio 7 dieną mūsų darželyje pakvipo pyragais. Aktyvios darželio pedagogės Vaida ir Neringa, įkvėpė visą bendruomenę prisijungti prie visuotinės iniciatyvos „Pyragų diena“.

Ryte į grupes rinkosi vaikai su tėveliais, nešini pačiais įvairiausiais pyragais. Mažieji džiaugėsi savo ir draugų kepiniais, dalinosi įspūdžiais kaip ir su kuo juos kepė, pasakojo receptūras, lygino pyragų formas, mėgavosi kvapais ir spalvomis. Po pusryčių, „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai, pasipuošė prijuostėmis ir pakvietė įstaigos bendruomenę prie gausiai pyragais nuklotų stalų. Darželio direktorė padėkojo visiems už aktyvų dalyvavimą, prisidėjimą prie gražios iniciatyvos, padėsiančios išpildyti vaikų svajonę. Visa bendruomenė vaišinosi pyragais ir dosniai aukojo. Pasivaišinę vaikai buvo pakviesti pas Mašą ir Lokį į svečius, kur netrūko juoko, išdaigų, burtų.

Ši tauri ir saldi gerumo – aukojimo akcija, suteikė visiems galimybę patirti džiugių emocijų, leidžiant laiką visiems drauge. Dar kartą visi įsitikinome, kad bendrystė – gražiausia mūsų įstaigos vertybė. Akcijos metu paaukoti pinigėliai skirti ,,Pelėdžiukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikų svajonei – šviesos stalui įsigyti.

Vaida Trakšelė , Neringa Norvaišaitė- Baranauskienė

1a2a3a

 

Trumpalaikė akcija „Narcizai“

Šią savaitę ,,Bitučių‘‘, ,,Kodėlčiukų ‘‘ ir ,,Nykštukų‘‘ grupių vaikai dalyvavo prasmingoje ir turiningoje veikloje, kurios metu buvo formuojami praktiniai įgūdžiai, ugdoma atsakomybė už artimiausią aplinką.

Vaikai savo darželio sode su džiaugsmu sodino narcizus ir kitas pavasarines gėlytes tikėdami, kad pavasarį pražydę žiedai puoš sodą ir džiugins visus.

Nuoširdžiai dėkojame tėveliams ir bendruomenei už atneštus gėlių svogūnėlius.

Akcijos organizatoriai

1a2a2

 

Lopšelio-darželio „Berželis“ pedagogai, ugdytiniai ir jų šeimos nariai dalyvavo gamtos pažinimo kelionėje.

Pavasarį vaikai padedami pedagogų pasėjo sėklytes. Laukė daigelių iš sėklų pasirodymo, puoselėjo juos.

Mokslo metams baigiantis išpuoselėti moliūgų daigeliai keliavo į šeimų rankas. Vaikai kartu su tėveliais, seneliais juos augino.

Rudenį rūpestingai išauginti moliūgų vaisiai sugrįžo į įstaigą. Čia iš jų spalio 7-ąją, per pasaulinę šypsenos dieną, buvo suformuotas moliūgų „traukinys“, prie kurio vaikai dalijosi įspūdžiais, juos skaičiavo, matavo ir džiaugėsi.

Nuoširdžiai dėkojame šeimoms, taip noriai prisijungusioms prie akcijos.

Lopšelio-darželio bendruomenė

123

 

„Rudens kilimas, 2016“

Lopšelio-darželio „Berželis“ visa bendruomenė ir ugdytiniai kūrė savitą kūrybinį darbelį „Rudens kilimas, 2016“. Kuriant iš įvairios gamtinės medžiagos rudenišką darbelį, visi išgyveno draugišką kūrybos džiaugsmą, atskleidė ir įamžino rudens spalvų grožį.

Lopšelio-darželio bendruomenė

1a3a4

 

Linksmi gyvūnų žaidimai

 

Spalio pirmąją savaitę darželio ugdytiniai pasaulinę gyvūnų dieną minėjo savaitę trukusiu projektu „Linksmi gyvūnų žaidimai“.

Projektu siekiama, kad vaikai pajustų žmogaus, gamtos ir gyvūnijos ryšį, jaustų pagarbą bei globos jausmą. Įvairių užsiėmimų metu vaikai žiūrėjo animacinius filmukus, kurie supažindino su įvairiais žemėje gyvenančiais gyvūnais. Vėliau, filmukų įkvėpti, mažieji ugdytiniai patys pasipuošė ir prisistatė mylimų gyvūnų personažais. Visi džiugiai dalinosi mintimis apie savo ar savo pažįstamų augintinius, piešė, šoko, dainavo, žaidė. Vyresniosios grupės „Bitutės“ vaikai aplankė ir stebėjo gyvūnėlius parduotuvėje „Kika“, susipažino su augintiniams skirtomis priežiūros priemonėmis. Savaitės pabaigą vainikavo netikėto svečio “Ežiuko” apsilankymas.

Tikimės, kad vaikai puoselės meilę, atsakomybę ir pagarbą gyvūnams ne tik šią dieną, bet ir visą gyvenimą.

Meninio ugdymo mokytoja G. Buivydienė ir auklėtoja kūno kultūrai I. Barkuvienė.

123

123

Rytmetys „Šypsausi aš – šypsokis tu“

Šypsenėlė šildo mus visus.
Ji pabudins danguje net Vaivos juostą.
Padalinki šypsenas ratu
Ir pasaulį šypsenėlėmis apjuoski…

Šiais žodžiais prasidėjo priešmokyklinukų rytmetėlis, skirtas paminėti tarptautinę šypsenų dieną. Grupių „Pelėdžiukai“ ir „Spindulėliai“ vaikučiai jau prieš keletą dienų pradėjo gaminti šypsenų plakatą „Šypsausi sau ir kitiems“, kuriame įamžino ne tik savo nuostabias šypsenas, bet tai padaryti ragino mamytes, tėvelius, kitus šeimos narius bei visą darželio bendruomenę. Kūrybiškai nusiteikę darė dovanėles – šypsenėles, kurias dovanojo jaunesniųjų grupių vaikučiams ir darželio darbuotojams. Susirinkę į salę ugdytiniai vieni kitiems šypsojosi ne tik lūpomis, bet ir akimis, savo mažomis širdutėmis, deklamavo eilėraščius, kartu šoko, dainavo, iš kaštonų dėliojo linksmus veidukus. Po to žiūrėjo animacinį filmuką „Meškėniukas“, kuris vaikučiams atskleidė nepaprastą šypsenos galią.

Dažniau šypsokimės vieni kitiems, nes šypsena nieko nekainuoja, bet daug ką gali…

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Ilona Gorelytė

123

 

Judrioji savaitė

Šių metų rugsėjo 16-22 dienomis lopšelis-darželis „Berželis“ prisidėjo prie Europos judriosios savaitės renginių organizavimo. Vienas šios savaitės pagrindinių uždavinių – supažindinti vaikus su aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis, viešojo transporto privalumais. Ugdytiniai filmuko pagalba prisiminė įvairius judėjimo, keliavimo būdus. Priešmokyklinio amžiaus vaikai važiavo viešuoju miesto transportu, dalyvavo žygyje su paspirtukais. Visą savaitę darželio kieme vaikai skambant muzikai mankštinosi, žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo bėgime apie darželį.  Vyresniosios grupės vaikai keliavo pėstute stebėti žiedinę sankryžą, aptarė transporto daromą žalą žmogaus sveikatai ir aplinkai. Vaikai suprato, kaip svarbu saugoti aplinką ir dažniau važinėti dviračiais, paspirtukais, eiti pėstute visur, kur automobilis nebūtinas.

Judėdami be automobilių stiprinsime savo sveikatą ir išsaugosime švaresnę aplinką.

 

Auklėtoja kūno kultūrai I. I. Barkuvienė

u1u2u3

u4unnamed-1u6

 

LAUKO LABIRINTAI LOPŠELYJE DARŽELYJE „BERŽELIS“

Vaikų darželio lauko aplinka yra neatsiejama ugdymo dalis, kuri tinkamai pritaikyta sudaro galimybes daugiau veiklos organizuoti lauke, panaudoti daugiau ir įvairesnių priemonių, skatina fizinį vaikų aktyvumą. Norime, jog mūsų darželio erdvės būtų kuo racionaliau išnaudotos vaikų poilsiui, kūrybiškumui, smalsumui ir pažinimui skatinti.
Tikėdami, jog nėra blogo oro, siekiame pakeisti arba įrengti naujas erdves kiemo teritorijoje, kuriose vaikai galėtų praleisti kuo daugiau laiko ir ne tik pailsėti ar atsipalaiduoti, bet ir nevaržomai veikti, žaisti. Vaikų poreikiams pritaikytos lauko erdvės, taip pat, įkvepia ir skatina pedagogus ieškoti netradicinės, vaikų poreikius ir pomėgius tenkinančios veiklos lauke.
Vienas iš tokių mūsų projektų, šį pavasarį bendruomenės jėgomis įrengtas lauko labirintas, atgaivinęs visai vaikų užmirštą vietą lauko teritorijoje. Nuoširdžiai dėkojame darželio bendruomenei ir „Viščiukų“ grupės tėveliams, už geranorišką dalyvavimą aplinkos tvarkymo talkoje, kurios metu įrengtas šis labirintas vaikams. Dėka Jūsų šį rudenį vaikai pradėjo judria ir įkvepiančia veikla lauke.

unnamed-2

 

Visus vaikus ir jų tėvelius kviečiame 11.00 val. į

Rugsėjo 1-osios šventę

Mus linksmins Šiaulių vaikų studija „Svirplys“.  Sveikinsime vieni kitus ir džiaugsimės naujų mokslo metų pradžia. Skambės vaikų juokas ir spindės šypsenos.

 

 

1