Naujienos

 

 

EILĖRAŠČIŲ KONKURSAS „DOVANA LIETUVAI“

      Mūsų darželyje kovo 9 d. patys gražiausi, šilčiausi ir prasmingiausi žodžiai skambėjo Lietuvai. Didžiuojamės, kad mūsų ugdytiniai auga atsakingais savo gimtosios šalies piliečiais.

20180309_103403 20180309_104210 20180309_103550 (1)

20180309_103850  DSC02653 DSC02666

 

 

KAZIUKO MUGĖ

     Kovo 8 d. popietę grupės „Spindulėliai“ vaikai pakvietė savo tėvelius ir darželio bendruomenę į Kaziuko mugę. Ten visus pasitiko nuotaikinga liaudiška muzika, sklindantys gardūs kvapai ir gausybė darbelių iš popieriaus, modelino, veltinio, molio, tešlos ir kitų medžiagų.

     Visiems buvo linksma ir įdomu: vieni derėjosi dėl patikusio rankdarbio, kiti vaišinosi gardžia mėtų arbata, aptarė įsigytus pirkinius.

20180308_153223 20180308_160643 20180308_155736-1

MUMS ŠALTUKAS NEBAISUS

    Visi labai laukėme žiemos, sniego, jo džiaugsmų ir pramogų. Žiemos šventė „Mums šaltukas nebaisus“ sukvietė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus pramogauti gryname ore. Mažieji sveikuoliai patyrė judėjimo džiaugsmą lauko edukacinėse erdvėse, žaidė judrius žaidimus, įveikė kliūčių ruožą, piešė ant sniego „Žiemos dailės studijoje“, aplankė darželio beržynėlį. Savo išradingumą, taiklumą ir greitumą vaikai išbandė žaisdami „Ledasvydį“, „Kas greitesnis nuo kalniuko“.

DSC02434 DSC02467 DSC02507

 

 

MANO GIMTOJI KALBA

      Šių metų vasario 19-23 dienomis lopšelyje-darželyje „Berželis“ visą savaitę vyko renginiai, skirti vaikų gimtosios kalbos ugdymui. Pagrindinis šio renginio tikslas atkreipti dėmesį į vaikų kalbos ugdymo svarbą, sudominti netradicinėmis veiklomis bei tobulinti tokius ugdytinių socialinius įgūdžius, kaip: aplinkos pažinimo, bendravimo su kitais darželio vaikais, bei socialiniais partneriais.

            Savaitės bėgyje darželio auklėtiniai, lydimi auklėtojų, logopedės ir socialinės pedagogės aplankė miesto biblioteką, muziejų. Savo patirtus įspūdžius mažieji auklėtiniai perteikė piešiniuose, kurie papuošė darželio galeriją.

         Vaikai dirbo komandose, tobulino smulkiosios motorikos, savarankiško kalbėjimo įgūdžius sekdami pasakas, piešdami jų veikėjus.

             Viktorinos „Mano gimtoji kalba“ metu vaikai patyrė teigiamų emocijų, ugdėsi kūrybiškumą, kalbinius gebėjimus bei aktyvino loginį mąstymą.

20180221_111901 20180301_101441 20180301_102245

 

EDUKACINĖ DIENA DARŽELYJE

      Vasario 23 d. mūsų darželyje svečiavosi lektorė Ilona Bumblauskienė. Ji pasidalijo savo žiniomis, ilgamete patirtimi su darželio vaikais, tėveliais ir bendruomene.

         Vaikams – užsiėmimas „Knygutės  nuotykiai“.

         Darželio bendruomenei – seminaras „XXI amžiaus vaikų edukaciniai žaidimai ir svajonės“.

          Tėveliams – seminaras „Nuo makaliūzių iki raidžių“.

          Visi džiaugiamės įdomia, prasminga ir naudinga diena darželyje.

DSC02372 DSC02376 IMG_7545

 

Priešmokyklinukų pramoga „Žaisim, kursim, tobulėsim!”

       Žaidybinė ir kūrybinė veikla labai glaudžiai persipynusi, ji papildo, praplečia ir visokeriopai „maitina“ ugdymo procesą. Pramogos metu  aktyviai veikdami žaidybinėse situacijose vaikai kūrė, išreiškė save, bendravo, siūlė savas idėjas. Visi vaikai pasijautė svarbiais ir vertingais veiklos partneriais. Užduotėlės, pratimai ir žaidimai inspiravo ugdytinius veikti, tartis, lenktyniauti, apibendrinti. Stebėdami pramogaujančius „Pelėdžiukus” ir „Spindulėlius” galime pamatyti, kaip  atsiskleidžia fizinės, intelektinės, socialinės ir emocinės jų galios.

IMG_1517 IMG_20180228_093625_HDR IMG_20180228_103725_HDR

 

 

Vasario 26d. 9.30 val. mūsų darželio vaikai žiūrės spektaklį.
Mime ir Isminties knyga (reklama)

 


IMG_7372 IMG_7375 IMG_7391                           IMG_7415-1 IMG_7435 IMG_7448

100

 

 

UŽGAVĖNIŲ ŠURMULYS

       Linksmai ir triukšmingai žiema išvaryta, pavasariui pasiruošta ir blynų privalgyta, kad visi metai būtų sotūs ir laimingi.

DSC02159 DSC02192 DSC02161-1

 

 

      Vasario 2 d. “Pelėdžiukų” grupės vaikai paminėjo Pasaulinę pelkių dieną. Vaikai sužinojo apie saugomas pelkines vietoves Lietuvoje, apie jų naudą  augalijai ir gyvūnijai.

1       2

 

 

     „Spindulėlių“ grupės vaikai gamino sumuštinius su pačių išaugintais svogūnų ir česnakų laiškais. Kai už lango žiema ir gripas nesitraukia,  labai svarbu pasirūpinti sveikata ir būti sveikiems.

20180209_151505

 

 

ŠAŠKIŲ VARŽYBOS DARŽELYJE

       Smagų sausio 16-osios rytą vyko šaškių varžybos tarp priešmokyklinio amžiaus vaikų. Savo jėgas išbandyti panoro ir suaugę bendruomenės nariai. Gausus ir draugiškas žaidėjų ratas, iškovotos pergalės ir pagarba pralaimėjusiam suteikė ne tik dalyviams bet ir žiūrovams smagių akimirkų.

 1 2 3

 

 

 

         LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA DARŽELYJE PAMINĖTA VISUOTINE PILIETINE INICIATYVA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

1 2 3

 

 

TRYS KARALIAI

        Nutilus šventiniam šurmuliui sausio mėn. 5 dieną mūsų darželį aplankė Trys karaliai: Kasparas, Baltazaras ir Merkelis. Su savimi  Karaliai nešėsi po dovaną  – aukso, smilkalų ir miros. Jie pakvietė vaikučius atsisveikinti su eglute. Kad eglutei nebūtų liūdna iškeliauti, vaikai jai padovanojo linksmas daineles, nuoširdžius palinkėjimus ir žaidimus.

         Trys karaliai visiems linkėjo, kad metai būtų geri, nelaimės namus aplenktų, o išmintis ir dovanos aplankytų.

1 2 3

 

 

MAŽŲJŲ DISKOTEKA

      Mūsų darželio vaikai gruodžio 29 d. susirinko į Diskoteką, kur smagiai šokdami ir linksmai žaisdami atsisveikino su 2017 metais.

1 2 3

 

 

ŠVENTINĖ NUOTAIKA

       Gruodžio 15 d. šventinė nuotaika ir Nykštukų varpelių gaudesys pakvietė visus į salę, kur buvo įžiebta gražuolė eglė. Prie lempučių šviesos visų širdis sušildė smagios vaikų dainos, gražūs palinkėjimai ir sveikinimai.

1 2 3

 

 

       Mūsų darželio „Drugelių“ ir „Kodėlčiukų“ grupės vaikai ir auklėtojos aplankė mieste esančią Kalėdinę eglę. Padovanojo Lietuvai linkėjimus, išsiuntė Kalėdų seneliui parašytą laišką.  Pasidžiaugę žaliaskare, pakabino atsineštus, pačių sukurtus žaisliukus, vaišinosi arbata, bendravo su kitų darželių vaikais.

1 2 3

 

 

         Lauke praeivių dėmesį patraukė nematyto grožio medelis, kurį vaikai kartu su auklėtojomis papuošė savo rankų darbo sukurtais žaisliukais.

1 2 3

 

DARŽELYJE JAPONIŠKO SPORTO DIENA

       Gruodžio 14 d. lopšelyje-darželyje „Berželis“ lankėsi sportinio KRT instruktorius Marijus. „Pelėdžiukų“, ,,Spindulėlių“, „Kodėlčiukų“ ir „Drugelių“ gr. ugdytinius instruktorius supažindino su KRT sportu, pravedė treniruotę. Vaikai įdomiai, linksmai sportavo ir liko sužavėti.

          Dėkojame KRT instruktoriui Marijui už įdomų užsiėmimą.

1 2 3

 

 

ŠV. KALĖDŲ LAUKIMAS NAUJŲ DRAUGŲ BŪRYJE

 

          Mūsų lopšelio-darželio priešmokyklinukai svečiavosi Sedos darželyje, kur susirado naujų draugų, smagiai ir turiningai praleido laiką.

           Esame dėkingi už šiltą, malonų  priėmimą ir pakvietėme savo naujuosius draugus apsilankyti savo darželyje.

1 2 3

 

DARŽELIO PAŽINTINIS PROJEKTAS „ORANŽINIO TRAUKINIO KELIONĖ“

      Moliūgų pyrago ir rudens gėrybių ragavimu užbaigėme šių metų mūsų darželio gamtos pažinimo projektą.  Džiugu, kad dalyvavo visa bendruomenė.

       Pavasarį daiginome sėklas, stebėjome moliūgų daigų augimą, bandėme užauginti moliūgų ir savo darželio lysvėje.  Rudenį paaiškėjo, kad geriausi moliūgai užaugo mamų ir močiučių daržuose. Tad rudenį galėjome džiaugtis ir draugauti su šia oranžine daržove.

1 2 3

 

 

 

RYTMETYS „MŪSŲ MYLIMOS SPALVOS“

      Šaltą ir liūdną dieną Kiškutis apsidžiaugė sutikęs linksmą, spalvingą ir dosnų Rudenėlį. Mūsų darželio „Kodėlčiukų“ grupės vaikai kartu su draugais iš „Drugelių“ grupės džiaugėsi paskutinėmis rudens spalvomis. Vaikai linksminosi, šoko ratelius, žaidė įvairius žaidimus, lenktyniavo, kas prisimins daugiau daržovių ir vaisių.

        Dėkojame vaikų mamytėms už gražias, šiltas rudeniškas spalvas.

1 2 3

 

Rytmetys – siurprizas „Svečiuose pas „Bitutes“

 

       Lapkričio 30 dieną priešmokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ vaikai lankėsi savo buvusioje grupėje.

Vedami smalsumo ir gražių prisiminimų visi su nekantrumu laukė šio susitikimo, gamino dovanėles savo jaunesniems draugams ir auklėtojoms.

 Svečiuose  buvę ugdytiniai smalsiai apžiūrinėjo grupės aplinką, žaislus, žaidė su savo jaunesniaisiais draugais, bendravo su auklėtoja Aušra. Grįžę dar ilgai dalijosi prisiminimais apie smagiai ir turiningai praleistą laiką.

           Vaikų darželis – idealiausia vieta ir erdvė ugdyti vaikų bendravimo įgūdžius, o geriausia pamoka yra  asmeninė patirtis.

A B C

      Lapkričio 22 d. mūsų lopšelio–darželio priešmokyklinio amžiaus grupių vaikų atstovai, kartu su logopede Jolanta ir auklėtojos padėjėja Gražina lankėsi Mažeikių viešosios bibliotekos organizuojamame labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ knygų pristatyme. Vaikai žiūrėjo literatūros skyriaus lėlių teatro „Vyturiai ir pelėdžiukai“ spektaklį „Trys paršiukai“, susipažino su vaikų žaisloteka. Grįžo laimingi ir nešini knygutėmis.

12  3       

 

RYTMETYS  ,,PO RUDENS SKRAISTE”

      Sportinis rytmetys “Po rudens skraiste” prasidėjo nuotaikinga mankšta. Linksmai ir sportiškai nusiteikę  priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai nuotaikingai rungtyniavo įvairiose estafetėse, žaidė judrius žaidimus, deklamavo eilėraščius.

 

1 2 3

 

 

TOLERANCIJOS DIENA DARŽELYJE

 

      Lapkričio 13-17 dienomis vyko užsiėmimai, skirti Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Grupinių užsiėmimų metu socialinė pedagogė aptarė su vaikais žodžio Tolerancija reikšmę, diskutavo ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius vaikai pastebėjo darželyje ir už jo ribų.

1 2 3

 

 

PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO VAIKAI PAMINĖJO ŠV. MARTYNO IR OŽIO DIENAS

 

         Šventės metu vaikai atsisveikino su rudeniu, šoko liaudiškus ratelius, linkėjo vieni kitiems ramybės, dalijosi žibintų šiluma.

 

1 2 3

 

KVEPIANTI ŠVENTĖ

 

    Lapkričio 6 d. „Nykštukų“ grupės bendruomenė šventė pyragų dieną.

    Vaikai į darželį atnešė namuose keptus pyragus ir kitus įvairiausius skanėstus, o darželio bendruomenė turėjo progos paragauti nuostabaus skonio kepinių.

     Nuoširdžiai dėkojame kepusiems pyragus ir aukojusiems!

     Kvepiančios šventės akimirkos tegul lieka prisiminimuose .

 

1 2 3

 

 

Spalio 26-27 d.  vaikus ir tėvelius  džiugino meninio ugdymo mokytojos Genutės paruošta muzikinė improvizacija ,,Rudens išdaigos’’.

1 2 3

 

 

              Džiaugiamės, nes spalio 25 dieną mūsų darželio priešmokyklinio ugdymo vaikų atstovai su auklėtoja kūno kultūrai Ina-Ieva ir visuomenės sveikatos biuro specialiste Vaida dalyvavo konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“.

1a 2a 3a

   

 

         DĖKOJAME TĖVELIAMS IR VISAI BENDRUOMENEI UŽ AKTYVŲ DALYVAVIMĄ AKCIJOJE „NARCIZAI“, PUOŠIANT MŪSŲ DARŽELIO SODELĮ.

 

1 2 3

 

 

SAUGAUS EISMO POPIETĖ

 

       Spalio 17 dieną lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai lankėsi Mažeikių policijos komisariate veikiančioje Saugaus eismo klasėje.

        Vaikai įdėmiai klausėsi pareigūnės Audronės Jurdonaitės naudingų pamokymų ir patarimų, kaip tinkamai elgtis gatvėje. Specialistė buvo paruošusi vaikams mįslių apie saugų eismą, kurias atsakius mažieji buvo pamaloninti prizais : apsaugos liemenėmis, atšvaitais ir knygutėmis.

 

1 2 3

 

PADĖK KETURKOJUI DRAUGUI IŠGYVENTI

 

Mūsų darželio 8, 10 ir 11 grupių ugdytiniai ir auklėtojos spalio 2 – 6 dienomis vykdė projektą ,,Padėk keturkojui draugui išgyventi“, skirtą pasaulinei gyvūnijos dienai paminėti.

 

1 2 3

 

 

Šypsenos diena darželyje

 

     Paminėti  tarptautinę šypsenos dieną darželyje buvo  paskelbta akcija „Žydėkit, šypsenėlės!”. Siekdami suteikti vieni  kitiems teigiamų emocijų, pasidalinti  gerumu visi norintys gamino nuotaikingas, „žydinčias” šypsenėles. Piešdami, aplikuodami, lipdydami šypsenas kalbėjome apie draugystę, nuoširdumą, keitėmės šiltais linkėjimais. Šypsena – galinga. Ypač nuoširdi, atvira, tokia kaip vaikų… iš visos širdies! Psichologai tvirtina, kad besišypsantys žmonės – ne tik laimingesni, bet ir sveikesni. Tad dažniau šypsokimės!

1 2 3

 

Įsimintina kelionė miesto autobusu

 

       Rugsėjo mėnesį prisijungė prie akcijos „Europos judrioji savaitė“. Šios akcijos tikslas tvarių transporto priemonių populiarinimas ir susisiekimo atomobiliais alternatyvų išbandymas. Visą savaitę vyko šviečiamoji ir aktyvi vaikų fizinė veikla, kurios metu vaikai išbandė susisiekimo automobiliais alternatyvas, gilino žinias apie saugų eismą, aiškinosi apie transporto naudą ir žalą sveikatai bei aplinkai. Lopšelio-darželio “Berželis” ikimokyklinio amžiaus vaikų grupė važiavo miesto autobusu. Kelionė prasidėjo Daukšos gatvės sustojime, o baigėsi Sodų sustojime, važiuojant maršrutu Mažeikiai – Kurmaičiai.

      Dėkojame Mažeikių miesto Autobusų parko kolektyvui, už suteiktą galimybę susipažinti su miesto viešuoju transportu ir jo judėjimo schema. Buvo įdomu pavažinėti miesto transportu, kuris yra oro taršos prevencijos priemonė ir alternatyva automobiliui, prieinama kiekvienam iš mūsų.

 

1  2  3

 

 

 

rugsejo1

 

 

PEDAGOGAMS DIDŽIAUSIA DOVANA

Lopšelis-darželis viena pirmųjų įstaigų, į kurią vaikas patenka iš jaukios namų aplinkos. Tai labai svarbus įvykis tiek vaikui, tiek tėvams. Malonu, kai buvę ugdytiniai nepamiršta gražių ir įdomių akimirkų patirtų darželyje, o vis grįžtantys ir aplankantys auklėtiniai – pedagogams didžiausia dovana ir darbo įvertinimas.

Labai džiaugiamės, kai radę laiko mus aplanko buvę ugdytiniai.  Buvusi lopšelio-darželio „Berželis“ auklėtinė Greta Grikštaitė sako, kad visada norisi nuveikti kažką gražaus ten, kur augau. Ji su malonumu prisimena, kaip darželyje lankė dailės užsiėmimus ir auklėtojos Aušros įkvėpta iki dabar lanko dailės studiją ir kuria toliau. Greta mielai sutiko pasidalinti savo originaliais kūrybiniais darbais. Jos dėka lopšelio-darželio „Berželis“ darbuotojai, vaikai ir svečiai visą vasarą turi galimybę pasidžiaugti eksponuojama kūrybinių darbų paroda. Dailės darbai papildo ir puošia įstaigos erdvę.

1 2 3

 

Įstaiga laiminga turinti pedagogų, kurie geba įkvėpti ir dėkinga auklėtiniams, kurie nepamiršta.

  Gegužės 31 d.  visame Pasaulyje minima diena be tabako. Mažeikių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras organizavo akciją „Pūsk muilo burbulus, o ne tabako dūmus“.

     Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti, užsiimti įdomesne veikla ir kurti sveikatai palankią aplinką. Prie Mažeikių rajono ugdymo įstaigų ir mes  mielai prisijungėme palaikyti šią akciją.

    Susirinkę visi drauge šokio ritmu darėme apšilimo mankštą, o paskui jau „burbuliavome“ ir rašėme palinkėjimus sveikatos tema. Svarbu pradėti šviesti visus jau vaikystėje, kad užaugę, galėtų pasirinkti sveiką gyvenimo būdą.

1 2 3

 

MIŠKO PASAKA

    Gegužės 29 d. dalyvavome Gamtosauginių mokyklų šventėje „Miško pasaka“.

Už kryptingą įstaigos bei visuomenės aplinkosauginio vaidmens stiprinimą buvome apdovanoti Tarptautinio Gamtosauginių mokyklų programos sertifikatu ir Žaliąja vėliava.

Tuo ir didžiuojamės!

1 2 3

 

PRIEŠMOKYKLINUKŲ IŠLEISTUVĖS

    Skaisti pavasario saulė ir kvepiantys alyvų žiedai tarytum byloja, kad atėjo metas priešmokyklinukams atsisveikinti su darželiu. Šventiškai papuošta muzikos salė paskutinį kartą pakvietė juos į pačią spalvingiausią ir daugiausiai emocijų sukeliančią šventę – išleistuves.

     Žiūrėjome į juos ir negalėjome patikėti, kad atėjo metas atsisveikinti. Jie užaugo, pasiruošė naujam gyvenimo etapui. Šventės metu vaikai keliavo su piratais į tolimas šalis.  Pasibaigus programėlei, valgyklėlėje vaikučių laukė šventinė vakarienė.

     Žiūrėjome į savo ugdytinius, kurių veidukai švytėjo kaip saulė. Mintyse linkėjome, kad jų vaikiškas mažas pasaulis, apgaubtas stebuklų skraiste, tęstųsi dar ilgai. Norėtųsi, kad vaikai nepamirštų darželio, patirtų įspūdžių. Galbūt kada nors sugrįžtų, kai jau bus suaugę, kad pabūtume visi kartu senų, gerų draugų būryje.

1 2 3

  IŠVYKA TRAUKINIU

    Kai šiltas oras – visada norisi keliauti. Išvykos traukiniu mūsų darželio „Kodėlčiukų” grupės vaikai labai laukė, nes dauguma nebuvo traukiniu važiavę. Džiaugiamės, kad į mūsų Mažeikių miestą atvyksta traukiniai, kad turime galimybę susipažinti su šia transporto rūšimi.

    Dėkojame tėveliams už saugų grupės vaikų parvežimą į darželį.

1 2 3

 

 

„Spindulėliai“ tarė Zipiui – sudie!

     Skirdami daug dėmesio vaikų fizinei sveikatai mes nepamirštame ir geros emocinės savijautos. Tarptautinės programos „Zipio draugai“ valandėlių metu kalbame su vaikais, kaip jaučiasi, kaip vertina save, kaip jie įveikia pyktį, liūdesį ar kitus emocinius sunkumus. Valandėlės metu prisiminėme, kokie yra atsipalaidavimo būdai, pagalbos draugui taisyklės, kaip rasti geras išeitis, ženklo „stop“  reikšmę. Vaikai žaidė draugiškumo žaidimus, piešė Zipiui piešinukus, džiaugėsi dovanėlėmis ir diplomais.

1 2 3

Išvyka į Ventos regioninį parką

     Saulėtą ir labai šiltą gegužės 19-osios rytą darželio priešmokyklinukai išsiruošė į tradicinę pavasarinę išvyką. Apsilankėme muziejuje, kuriame galėjome pamatyti ir paliesti rankomis dinozaurų laikmečio gyvūnų liekanas – fosilijas, paklausyti paukščių balsų. Apžvalgos bokšte grožėjomės vaizdais į Ventos upės vingius, Papilės piliakalnius. Žaidžiant  gamtoje vaikams  labiau išryškėjo aktyvumas, kolektyviškumas, praktiniai elgsenos įgūdžiai gamtoje. Prisiminėme, kaip rūšiuojamos šiukšlės, kodėl reikalinga gamtai žmogaus pagalba ir globa.

2 3 4

 

 

MŪSŲ VISŲ SAULUTĖ

Šiandien mes visi kūrėme Saulutę.

1

 

VANDENĖLIUI DRAUGAS BŪK

Mūsų darželio „Bitučių“ grupės vaikai aktyviai dalyvavo pramogoje „Vandenėliui draugas būk“ bei labai smagiai sportavo su savo tėveliais.

1 2 3

 

TAI BENT ŠEIMYNĖLĖ

    Gegužė – šeimos mėnuo. Labai brangios akimirkos, praleistos su mylimiausiais žmonėmis. „Kodėlčiukų“ grupės vaikai džiaugėsi sulaukę daug svečių: mamyčių, tėvelių ir kitų šeimos narių.  Skambėjo patys šilčiausi posmai mamytėms, o maloniai pakviestos kartu dainavo, žaidė, „kepė“ patį skaniausią pyragą ir juo vaišinosi.

    Visi drauge palinkėjo sėkmės grupę paliekantiems vyresniesiems draugams.

1 2 3

 

MUZIKA ŽIEDŲ IR VĖJO

    Gegužės 17 d. dainavimo studijos „Beržynėlis“ ugdytinės atstovavo mūsų įstaigą II respublikiniame dainuojančių vaikų festivalyje „Muzika žiedų ir vėjo“.  Mergaites festivaliui ruošė meninio ugdymo mokytoja Genovaitė Buivydienė.

1 2

FUTBOLO FESTIVALIS

   Mūsų darželio ugdytinių futbolo komanda dalyvavo šeštajame Mažeikių rajono Futboliuko festivalyje, kuris įvyko gegužės 10 d. sporto centro futbolo salėje.

    Švietimo skyrius ir FK „Atmosfera“ organizavo futbolo žaidynes ikimokyklinukams, kurio tikslas – suburti vaikus į organizuotą laisvalaikio praleidimą žaidžiant futbolą, suteikti teigiamų emocijų, sudominti futbolo žaidimu.

   Šventė prasidėjo darželių komandų eisena bei prisistatymais. Vaikai  varžėsi, kuri komanda įmuš daugiau įvarčių, dalyviai džiaugėsi vaikų piešinių paroda “Mes žaidžiame futbolą”. Festivaliui pasibaigus dalyvius sveikino ir apdovanojo švietimo skyriaus vedėjas A. Stonkus ir vyr. specialistė N. Zakalskienė, FK “Atmosfera” prezidentas N. Gudaitis.

1 2 3

POPIETĖ „SEKU SEKU PASAKĄ“

Balandžio 27 d. mūsų darželio vaikai lankėsi Mažeikių K. Jagmino pradinėje mokykloje vykusioje popietėje „Seku seku pasaką“. Svečiuotis visada smagu!

?????????????? 1c 3e

 

 

VAIKŲ VELYKĖLĖS 2017

     Lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenė dalyvavo jau tradicija tapusiame „Vaikų Velykėlių“ konkurse, kurį organizuoja Naisių vasara. Tai konkursas, puoselėjantis senas lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasią.

    Logopedė Jolanta ir socialinė pedagogė Violeta paruošė didžiojo margučio muliažą, pasirūpino visomis priemonėmis ir sukvietė vaikus į salę. Smagu buvo kartu marginti Didįjį margutį, žaisti, lenktyniauti ir ridenti margučius.

     Ačiū visiems marginusiems Didįjį margutį.

1 2 3

1 3 3c

VARLIUKŲ FUTBOLIUKAS

 

     Gausus vyresnio ir priešmokyklinio amžiaus gr. auklėtinių būrys susirinko į varžybas “Varliukų futboliukas”. Juos aplankė Mažeikių miesto mergaičių futbolo komandos „Triumfas“ narės: Rimante Jonušaite ir Karolina Kurapatkina. Jos ugdytiniams pristatė futbolo elementų subtilybes, varžybų metu teisėjavo.

     Darželio ugdytiniai lavino fizinius ir socialinius įgūdžius, mažus ir nedrąsius bandymus pavertė dideliais pasiekimais. Įtraukiantis žaidimas stiprino draugystę ir gerino bendradarbiavimą. Mažieji futbolininkai lavino ne tik stambiosios motorikos gebėjimus, bet ir dėmesio sutelkimą į judantį kamuolį. Jau penktus metus futboliukas gyvena mūsų ugdytinių mažose širdelėse.

      Dėkojame tėveliams už kartu su savo vaikais nupieštus piešinius parodai „Futboliuką žaist smagu!“.

1e 2e 3e

 

INFORMAVIMO IR ŠVIETIMO RENGINYS, PADEDANTIS VAIKAMS SUVOKTI SVEIKATAI PALANKIOS MITYBOS SVARBĄ

     Balandžio 18 dieną lopšelio-darželio „Berželis“ vaikams “  viktorinų, sporto varžybų, kūrybinių darbų pagalba UAB „Gravitas Partners“ padėjo suvokti sveikatai palankios mitybos svarbą, skatino domėtis, atrasti ir džiaugtis.

     Vaikai prisiminė apie vaisių ir daržovių naudą organizmui, sužinojo, kada, kiek ir kaip juos geriausiai valgyti.  Linksmai žaisdami komandinius sporto žaidimus ugdytiniai demonstravo ryžtą, iniciatyvą, susidomėjimą ir draugiškumą.

1v 2v 3e

 

 

VANDENS LAŠELIAI SKELBIA PAVASARĮ

 

      Visą savaitę „Kodėlčiukų“ grupė vykdė projektą „Vandens lašeliai skelbia pavasarį“. Kiekvieną dieną įvairių veiklų metu vaikai tyrinėjo, stebėjo, ragavo, patyrė vis naujų įspūdžių ir kaupė žinias apie vandenį.

     Žiūrėdami filmukus, sužinojo, kad Žemėje daugiau vandens negu sausumos, tačiau geriamojo vandens labai mažai, todėl vandenį reikia taupyti. Tyrinėjo ir stebėjo vandens virsmą į ledą,  garus, išsiaiškino, kas labiausiai teršia vandenį.

     Ragavo ir vaišino draugus pačių paruoštu įvairaus skonio vandeniu. Ruošiant gėrimą vaikai  pjaustė apelsiną, agurką, citriną, duoną, aiškinosi jo naudą žmogui. Įvairius gėrimus skanavo, rinko skaniausią, gaiviausią, gražiausią. Vaikai su auklėtoja paruošė sveikatos gėrimo receptus, kuriuos išdalino vaikų šeimoms ir bendruomenei.

     Išvykoje  prie vandens telkinio, džiaugėsi plaukiojančiomis antimis, prisiminė kitus vandens gyvūnus. Vaikai pritarė, kad vandens gyvūnams reikalingas švarus vanduo. Smagu buvo su draugais gamtoje gerti arbatą ir šnekučiuotis apie patirtus įspūdžius.

     Darželio kieme ugdytiniai susidomėję kūrė ir piešė ant maistinės plėvelės, smagiai   pilstė, nešiojo, matavo, tyrinėjo vandenį, plukdė savo pasidarytus laivelius.

    Grupės projektą užbaigė linksmindamiesi ir žaisdami su draugais rytmetyje, kur į svečius atėjo Vandens Lašeliai. Jie pažadino visus, kas dar nebuvo atsibudęs po žiemos miego, paprašė ir patarė, kaip tinkamai elgtis gamtoje, drauge žaidė, lenktyniavo estafetėse, šoko ir dainavo. Kad galėtume džiaugtis pavasario linksmybėmis, visi projekto dalyviai gavo po stebuklingą Geros Nuotaikos lašelį.

     Dėkojame tėveliams už pagalbą įgyvendinant projektą.

1 2 3

4 5 6

 

 

IŠVYKA Į GROŽIO SALONĄ

     Balandžio 10 d. mūsų darželio  „Bitučių“ grupės vaikai lankėsi Mažeikių grožio salone „Bellina“. Ugdytiniai susipažino su salono aplinka,  kirpėjos, manikiūristės, visažistės darbu,  bei išbandė  grožio procedūras. Dėkojame Jurgitai ir Vidai už įdomiai praleistą valandėlę.

1  3a 3e

 

AŠ BĖGU – 2017

 

Lopšelis-darželis „Berželis“ prisijungė prie Respublikinės sveikatingumo akcijos „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“ skirtos Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Masiniame bėgime „Aš bėgu – 2017“  dalyvavo vaikai, jų tėveliai ir darželio bendruomenė.

Darželio kieme pasidžiaugę gražia diena ir pasimankštinę skubėjome į Kalnėnų mokyklos stadioną, kur dideli ir maži įveikė savo amžiui rekomenduojamą bėgimo atstumą. Vaikai džiaugėsi draugišku bėgimu, nes bėgo kartu su savo tėveliais, broliais, seserimis ir draugais ne tik iš savo grupės, bet ir iš lopšelio-darželio „Gintarėlis“.

Dėkojame visiems už aktyvumą!

1 2 4

 

DARŽELYJE KREPŠINIO DIENA

     Balandžio 4 d. lopšelyje-darželyje „Berželis“ lankėsi krepšinio treneris Jonas. „Pelėdžiukų“, Spindulėlių“ ir „Bitučių“ gr. ugdytinius  treneris supažindino su krepšinio žaidimu, pravedė vikrumo, greičio estafetes. Vaikai įdomiai, linksmai sportavo ir liko patenkinti.

     Dėkojame treneriui Jonui už įdomų užsiėmimą.

1 2 3

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS

     Kovo 29 d. priešmokyklinių grupių  jungtinė komanda atstovavo lopšelį-darželį “Berželis” dalyvaudami Lietuvos mažųjų žaidynėse. I-ojo etapo varžybos vyko Ventos progimnazijos sporto salėje. Vaikai  siekdami užsibrėžto tikslo greitai, aktyviai ir vikriai varžėsi sudėtingose estafečių rungtyse.

      Sveikiname juos!

1 2 3

      Lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai padedami logopedės Jolantos ir socialinės pedagogės Violetos susidomėję ruošiasi dalyvauti UAB Skinija organizuojamame konkurse „Nusipiešk savo svajonių kojinytes“.

1a 2a 3a

 

„BŪK MATOMAS“

      Kovo 24 d. Mažeikių Kultūros centre, Didžiojoje salėje organizuotas 10-asis Mažeikių rajono dainų, muzikos ir šokių festivalis „BŪK MATOMAS“. Darželį festivalyje atstovavo dainavimo studijos „Beržynėlis“ ugdytinės. Mergaites festivaliui ruošė meninio ugdymo mokytoja Genovaitė Buivydienė.

1 2

 

„VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ 2017“

   Kovo mėn. 20-24 dienomis darželis tradiciškai dalyvavo akcijoje „Mūsų žodžiai ir rankos skirti draugystei“. Grupėse vaikai kalbėjo apie draugystę, žaidė draugiškumo žaidimus, kūrė darbelius parodėlei „Gerumo paukštė“. Susitarėme saugoti, globoti vienas kitą, o iškilusius nesutarimus spręsti šiltu apsikabinimu, geru žodžiu. Savaitę užbaigėme valandėle salėje „Draugystės sparnai“, kurios metu linkėjome turėti draugų, rasti būdų, kaip juos išsaugoti, kaip padėti nuskriaustam, nuliūdusiam.

1o 2o 3o

 

PASAULINĖ VANDENS DIENA

   Kovo 23 d. lopšelio-darželio.,,Berželis“ vaikai paminėjo Pasaulinę vandens dieną.

Salėje vaikai žiūrėjo vaizdinę medžiagą, diskutavo, kodėl sveika gerti vandenį. Ugdytiniai turėjo galimybę tyrinėti vandenį, stebėti kiek ir kokiuose gėrimuose yra cukraus.

   Po edukacinio filmo „Vandens tarša“ vaikai aptarė, kokių  problemų dėl vandens turi kitos šalys. Didžiausią įspūdį vaikams paliko filmas apie eksperimentus su vandeniu „Vanduo-Ledas-Garai“.

 1 2 3a

 

ŽEMĖS DIENOS ŠVENTĖ

       Darželio vaikai ilgai ruošėsi kovo 20-osios, pasaulinės Žemės dienos minėjimo šventei. Kad ji vyktų visą savaitę, ugdytiniai daug dirbo ir kūrė. Piešė piešinius Žemės tema, drauge su tėveliais kūrė darbelius iš atliekų, tvarkė kiemo aplinką, kad visiems būtų gera ir jauku, o Žemė džiaugtųsi gerais darbais.

       Visos savaitės darbus vainikavo ,,Madų šou“, kur buvo pademonstruota 12 modelių kolekcija. Drabužiams gaminti vaikai su tėveliais naudojo antrines žaliavas: plastiką, popierių, metalą. Visus sužavėjo originalios mergaičių suknelės, modeliuotos iš įvairių maišų, maistinės plėvelės, polietileno, o prie jų išradingai priderinti aksesuarai: rankinės, skrybėlaitės, sagės. Gerardas pristatė įspūdingą robotą, pagamintą iš kartoninių dėžių.

            Vaikai suprato, kad antrines žaliavas reikia ne tik rūšiuoti, bet jas galima praktiškai panaudoti antrą kartą, sukurti gražių darbų. Mūsų bendruomenė tiki, kad žmogaus ir gamtos darna, pagarba ir meilė padės apsaugoti mūsų planetą, mūsų vaikus, mūsų ateitį…

1 4 3

 

EKSKURSIJA Į MIESTO BIBLIOTEKĄ

 

         Kovo 10 dieną „Bitučių“ grupės  vaikai  drauge su auklėtoja ir socialine pedagoge aplankė miesto biblioteką. Nors mažieji dar nemoka skaityti, tačiau turėjo puikią galimybę susipažinti su tikra knygų karalyste.

       Čia dirbančios darbuotojos papasakojo ir parodė kaip saugomos knygos. Vaikams buvo suteikta galimybė pamatyti pačią storiausią bibliotekoje saugomą knygą. Daugiausiai vaikų emocijų sulaukė naujausios – elektroninės knygos, kuriose personažai gali judėti, kalbėti ir netgi dainuoti lopšines.

      Ugdytiniai taip pat žiūrėjo bibliotekos darbuotojų rodomą lėlių spektakliuką, žaidė žaidimų kambaryje, klausė pasakojimo apie naujausias knygas. Ekskursija vaikams labai patiko, tikimės, jog tai gražios vaikų ir knygų draugystės pradžia.

1 4 6

 

 

„MANO IR TAVO ŠALIS LIETUVA, TE SKAMBA MŪSŲ ŽODŽIAI TAU VISADA“

 

            Kovo 9 dieną lopšelio-darželio vaikai, jų tėveliai bei auklėtojos susirinko į salę paminėti  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

            Konferencijai „Lietuva mano akimis“ parengtą pranešimą „Žemaitija“ pristatė PU grupės vaikai su teta Irena. Dainavimo studijos „Beržynėlis“ ugdytiniai atliko nuotaikingas dainas, kurias keitė posmai, gražūs žodžiai apie Tėvynę. Eilėraščius iškilmingai deklamavo visų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių atstovai.

            Kovo 11-osios paminėjime aktyviai dalyvavę vaikai džiaugėsi padovanotomis, auklėtojos Agnės rankų darbo lietuvos spalvų gėlėmis ir padėkos raštais.

1 2a 1e

Ekskursija į muziejų

     Kovo 7 dieną priešmokyklinės grupės „Spindulėliai“ vaikai su logopede ir auklėtojomis, aplankė miesto muziejų.

   Mažieji smalsuoliai apžiūrėjo knygų, šaltųjų ginklų, senovinių papuošalų ir Užgavėnių kaukių ekspozicijas. Vaikai galėjo patys persirengti Užgavėnių personažais, prisiminti praėjusių švenčių šurmulį. Pabuvojome prezidentinėje salėje, kurioje muziejaus darbuotoja supažindino vaikus su Lietuvos prezidentais.

   Ekskursijos metu vaikai turėjo galimybę prisiliesti prie savo šalies istorijos ir praeities detalių, didžiuotis nacionaliniu paveldu, bei patirti bendravimo ir pažinimo džiaugsmą.

1 2 3

 

Užgavėnių šventė darželyje

 

     Užgavėnių šurmulys darželyje „Šuok žydėlis su žydokas“  prasidėjo triukšmingomis persirengėlių eitynėmis. Didžiulį šėlsmą sukėlė ir skambią dainą užtraukė žydelių būrys su žydukais. Garsiai šėldami, šaukdami ir išdykaudami sulėkė velniukai, o raganiai išdidžiai vedė ir šokdino savo basas raganaites. Nekantraudami triukšmingai įsiveržė ir visus nustebino nuotaikingu šokiu čigonai.

     Linksmybėms įsibėgėjus savo galią rodė Lašininis (auklėtoja Agnė) ir Kanapinis (kiemsargė Rima). Pergalę šventė Kanapinis. Šitaip linksmai ir triukšmingai žiema išvaryta ir blynų privalgyta, kad visi metai būtų sotūs ir laimingi.

2 3 1a

 

 

„Spindulėliai“  keliavo spalvų takeliu

   Laukdami pavasario, šviesos ir šilumos visą savaitę (02-20–02-24) žaidėme su spalvomis. Kūrėme spalvingus žodžius, dėliojome dėliones, spalvų ratus. Prisiminėme spalvų reikšmes, jų įtaką mūsų emocijoms. Kurdami, žaisdami kalbėjome apie savo nuotaiką, emocijas, fantazijas. Spalvų pasaulyje tampame laisvesni, atviresni, aktyvesni.

1 2 3

 

 

Pramoga  „Pasodink gražų žodį“

Vasario 21-ąją darželio priešmokyklinukai paminėjo gimtosios kalbos dieną. Vaikai su auklėtojomis kalbėjo apie gimtosios kalbos grožį, melodingumą, spalvingumą. Mūsų ugdytniai mielai ir noriai deklamavo eilėraščius, žaidė kalbinius žaidimus, atliko kalbines linksmas užduotėles. Būsimieji mokinukai „sodino“ gražiausius, švelniausius lietuviškus žodžius. Visi pasižadėjome saugoti ir branginti gimtąją kalbą.

1 3 2

 

 

 

 

31 1a

 

 

122

Spalvų karuselė

Fizinis aktyvumas yra viena iš būtinų sąlygų sveikų vaikų raidai, nes stiprina judesių koordinaciją, pusiausvyrą, ištvermę, atmintį, tenkina vaikų poreikį judėti ir pažinti supantį pasaulį.

Auklėtoja kūno kultūrai Ina ankstyvojo amžiaus „Boružėlių“ ir „Nykštukų“ grupių vaikus pakvietė į sportinę pramogą „Spalvų karusėlė“. Vaikus pasitiko spalvos: auklėtoja kūno kultūrai, auklėtoja Raimonda ir auklėtoja Danutė. Susirinkę sportavo drauge mankštindamiesi, smagiai sukdamiesi parašiutu. Sportinės užduotys ir judrūs žaidimai lavino vaikų judesių koordinaciją, pusiausvyrą, vikrumą, teikė džiaugsmo. Prisimindami spalvas tobulino išmoktus judesius, suprato koks gražus ir spalvotas mus supantis pasaulis.

Ugdytiniai būryje draugų patyrė daug džiaugsmingų emocijų, o nurimę prisiminė spalvas žiūrėdami animacinį filmuką “Gaidys ir spalvos”.

Auklėtoja kūno kultūrai Ina.

1 2 3

 

 

„Spindulėliai“ rungtyniavo viktorinoje „Skaičiukų karalystė“

Su skaičiais, matematinėmis sąvokomis vaikai susipažįsta ir jas vartoja nuolat, atlikdami kasdienius darbelius, žaisdami. Matematika apima visas veiklos sritis, jos reikia visur. Žaidimų, ekskursijų, išvykų metu priešmokyklinukus skatiname skaičiuoti, lyginti, grupuoti, vartoti kiekio, dydžio, laiko, erdvės sąvokas.

Viktorinos metu vaikai atliko užduotėles: „Sutvarkyk skaičių seką“, „Ilgiausias – trumpiausias žodis“, „Skaičių slėpynės“, „Skaičiuokim ir lyginkim“, kurių metu vaikai pasitikrino, kaip geba skaičiuoti, lyginti, atlikti matematinius veiksmus. Puikią nuotaiką, aktyvumą, gebėjimą dirbti savo  komandoje vaikai galėjo pademonstruoti žaisdami žaidimus „Maišelių mėtytinis“, „Pakartok“, „Žiedų mėtymas“. Jų metu ugdytiniai prisiminė geometinių figūrų pavadinimus, spalvas. Kūrybiškumą derinti su skaičiavimu, matavimu vaikai galėjo pasidarydami apyrankes iš kokteilių šiaudelių.

Matematinių vaizdinių šaltinis vaikui yra pati artimiausia aplinka, kurioje jis veikia ir kurią gerai pažįsta. Kad būtų įdomiau ir lengviau mokytis, suprasti, įsiminti  matematikos elementus įtraukiame į viasas aplinkos pažinimo sritis, skatiname improvizuoti. Siekiame, kad vaikai patirtų  kuo daugiau sėkmės ir teigiamų emocijų, kad jų veikla būtų prasminga.

Irena Daukšienė

Priešmokyklnio ugdymo pedagogė

123

 

 

Balto sniego ir žiemos pramogų kasmet laukia visi vaikai. Džiaugiamės ir dėkojame auklėtojai kūno kultūrai Inai-Ievai ir „Kodėlčiukų“ grupės tėveliams, padėjusiems suorganizuoti iškylą mūsų lopšelio-darželio „Berželis“ kieme. Šią žiemos dieną ne tik žaidėme, pramogavome, sportavome, bet ir vaišinomės ant laužo keptomis dešrelėmis, gėrėme arbatą, kuri lauke buvo gerokai skanesnė ir kvapnesnė.

Auklėtoja Salomėja

1c2c3c

 

 

PAUKŠČIŲ IR GYVŪNŲ GLOBA ŽIEMĄ

Su nekantrumu laukėme žiemos. Pagaliau ji atkeliavo ir nepavargdama beria snaiges. Žiemužė  pasiuntė ir šiaurį vėją, ir šaltuką, kuris sukaustė žemę. Smagu žiemą vaikams, bet paukšteliams  ir žvėreliams tai sudėtingas laikas, nes tampa sunku rasti maisto.

Ankstyvą trečiadienio rytmetį „Pelėdžiukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikai, lydimi auklėtojų ir kelių aktyvių mamų išsiruošė į mišką. Paukšteliams pabėrėme kruopų, saulėgrąžų, duonos trupinių, ant medžių šakų pakabinome šviežių lašinukų. Žvėreliams palikome ir maisto atsargų: bulvių, morkų, kopūstų, duonos.

Žiema suteikia daug galimybių tiek kūrybai, tiek geriems ir kilniems darbams. Ugdytiniams leidžiame suprasti globojimo ir užjautimo svarbą. Jokia knyga negali išmokyti mylėti ir gerbti gamtą, to neįmanoma pasiekti ir sėdint grupėje. Prie gamtos reikia pačiam prisiliesti mintimis ir širdimi. Tikime, kad atšilus orams, paukšteliai atsidėkos savo gražiomis giesmelėmis.

 

GMP komitetas

1c2c3c

 

 

 

 

sausio13

1a23

 

Eglutės nupuošimo šventė

 

Sausio 6-ąją, Trijų Karalių dieną mūsų darželio vaikai susirinko į tradicinę eglutės nupuošimo šventę. Įstaigos pedagogės vaikams surengė teatralizuotą šventę, į kurią atkeliavo Trys Karaliai nešini dovanomis kūdikėliui Jėzui.

Šventės metu vaikai ne tik dainavo daineles, žaidė žaidimus, bet ir atsisveikino su Kalėdų eglute, ją nupuošdami. Kai ant eglutės neliko nė vieno žaisliuko, Karaliai visus pavaišino obuoliais, palinkėjo visiems sveikatos, džiaugsmo, santarvės ir atsisveikindami ant durų užrašė laimę nešančias savo vardų raides +K+M+B.

133a

 

 

Naujuosius pasitinkant „Aš į diskoteką linksmas atvažiuoju”

 

Gruodžio 28 d., į darželio muzikos salėje vykusią diskoteką, susirinko būrys gerai nusiteikusių vaikų. Visų diskotekos dalyvių rankelės buvo pažymėtos šypsenėlėmis, atspindinčiomis gerą nuotaiką. Buvo linksma ir gera šokti visiems vienu ritmu, žaisti su muilo burbulais. Kelią į 2017-uosius ugninio gaidžio metus nutiesė konfeti fejerverkų šūviai.

123

 

 

KALĖDŲ EGLUTĖS ĮŽIEBIMAS

Gruodžio 8 d. mūsų darželyje įvyko Kalėdinės eglutės įžiebimas. Jame dalyvavo gerai nusiteikę, stebuklo laukiantys vaikai ir bendruomenė. Visus nudžiugino šauni Senių besmegenių komanda. („Pelėdžiukų“ gr. vaikai ir pedagogė).

Eglutė jau graži ir tviskanti. Lauksime švenčių, svajonių išsipildymo ir tikėsime, kad ateinantys metai bus dar įdomesni ir kupini atradimų.

1e2e

3e

PASAKA „MUZIKINĖ DĖŽUTĖ“

Lapkričio 29 ir 30 dienomis darželio salėje vyko atviros meninės raiškos veiklos. Meninio ugdymo mokytojai Genutei sekant N. Lapinskienės pasaką „Muzikinė dėžutė“ bei skambant klasikinei muzikai priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai improvizavo. Buvo siekiama suteikti saviraiškos asmenybei, lavinti smulkiąją ir stambiąją motoriką, ugdyti muzikinį skonį. Užsiėmimo metu žiūrovai (kt. grupių vaikai ir pedagogai) buvo skatinami aktyviai veikti kartu. Pedagogė priėmė modernų, šiuolaikišką sprendimą aplinkai ir atlikimui sukurti, ji nuolat bando ką nors įprasta atlikti kitu būdu.

Kitą dieną vaikai žiūrėjo šios veiklos video įrašą. Šis laikas skirtas pasidžiaugti, aptarti savo ir draugų muzikinės pasakos atlikimą, dar kartą nurimti ir išgirsti klasikinę muziką neįprastoje aplinkoje.

1a

2a 

 

 

 

 

Sveiko maitinimosi įpročiai ir aktyvi fizinė veikla ikimokykliniame amžiuje daro teigiamą įtaką ir padeda formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius. Siekiant suteikti vaikams žinių apie sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą lapkričio 30 dieną darželyje vyko viktorina – varžybos.

„Sveikas maistas tau ir man“ suvienijo vyresniųjų grupių vaikus į vieną renginį, kuriame visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga „Sveikuolytė“  supažindino visus su sveiko maisto piramide. Vaikai žaidimo forma įsisavino pagrindus apie sveikus maisto produktus. Auklėtoja kūno kultūrai Ina visus pakvietė bendrai mankštai. „Bitučių“ ir „Kodėlčiukų“ grupių ugdytiniai stengėsi savo žiniomis vienas kitam nenusileisti ir džiugiai atliko įvairias mąstymo ir aktyvaus judėjimo užduotis apie sveiką mitybą. Vaikams buvo įteikti padėkos raštai ir pilna pintinė obuolių.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Balčiūnaitė

2b1b3b

 

 

 

 

 

 

 

Lapkričio 29 d. mažieji vaikai draugiškai paminėjo Draugo dieną. Šiandien „Nykštukų“ gr. vaikai susipažino su „Boružėlių“ gr. vaikais, apsikeitė draugystės dovanėlėmis.  Salėje vaikai susidraugavo su ežiuku, visi statė ,,Draugystės namelį“, linksminosi ir vaišinosi ežiuko gėrybėmis.

unnamedunnamed-1unnamed-2

 

 

 

 

 

 

 

Lapkričio 25 d. popietę, mūsų darželio vaikus aplankė Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariūnai. Jie vaikams papasakojo apie šiandienos Krašto apsaugos savanorių pajėgas. Vaikai susipažino su kareiviška ekipuote, išgyvenimo gamtoje reikmenimis ir ragavo kareiviškos košės. Kariūnai vaikams paliko ne tik gerų įspūdžių, bet ir simbolinių dovanėlių.

1b2b3b

 

 

VAIKAI MOKĖSI SAUGAUS ELGESIO GATVĖJE

 

Šiais mokslo metais mūsų darželio vaikai jau antrą kartą lankėsi Mažeikių rajono policijos komisariate. Lapkričio 15 d. „Kodėlčiukų“ ir „Bitučių“ grupių vaikai susipažino su policijos kinologo darbu ir jo augintiniu Attilu. Attilas vaikus džiugino ir stebino savo sugebėjimais ir įvairiais triukais. Įdomu buvo apsilankyti laikino sulaikymo kamerose, sudaužytų automobilų aikštelėje, policijos muziejuje.

Didžiausią įspūdį paliko apsilankymas saugaus eismo klasėje. Čia vaikai įdėmiai klausė įkvepiančio pareigūnės pasakojimo, kaip saugiai elgtis gatvėje, taisyklingai važiuoti su kartingais, bei mašinėlėmis. Ugdytiniai ne tik smagiai praleido laiką, įgijo žinių, bet buvo ir apdovanoti apsauginėmis liemenėmis, atšvaitais.

Vaikai ir juos lydintys pedagogai nuoširdžiai dėkingi Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnei V. Grigaitienei už įdomią ir labai naudingą ekskursiją, nes tai buvo taip tikra ir įdomu.

Socialinė pedagogė Violeta

 

 

TOLERANCIJOS DIENA

Šių metų lapkričio 14-18 dienomis darželyje vyko renginiai skirti Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti.

Vaikai grupėse su auklėtojomis kalbėjo apie Tolerancijos žodžio prasmę, piešė ir kirpo savo delniukus, klijavo juos ant popierinio balto „Tolerancijos“ paukščio, kuris papuošė darželio koridorių. Tėveliai drauge su savo vaikais namuose iš popieriaus lankstė paukščius ir atnešė į darželį. Lapkričio 16 d. Ventos progimnazijos mokiniai Tolerancijos savaitę papildė spektakliu „Grybų karas“. Visą savaitę visose darželio grupėse veikė „Tolerancijos paštas“. Čia vaikučių tėveliai turėjo galimybę dalyvauti anketinėje apklausoje „Tolerancijos problemos darželyje“, bei pasveikinti grupių auklėtojas ir kitus darbuotojus su Tolerancijos diena.

Tikimės, kad tokie renginiai ne tik paskatins šią dieną pakalbėti apie tolerancijos žodžio suvokimą ir prasmę, bet padės suvokti tolerancijos svarbą, na, o tai kaip ją supratome, parodys mūsų elgesys.

Socialinė pedagogė Violeta

123

 

 

Lapkričio 11-ą dieną vyko muzikos ir dailės diena pagal M. K. Čiurlionio simfoninę poemą „Miške“.

untitled12

 

PYRAGŲ DIENA

Lapkričio 7 dieną mūsų darželyje pakvipo pyragais. Aktyvios darželio pedagogės Vaida ir Neringa, įkvėpė visą bendruomenę prisijungti prie visuotinės iniciatyvos „Pyragų diena“.

Ryte į grupes rinkosi vaikai su tėveliais, nešini pačiais įvairiausiais pyragais. Mažieji džiaugėsi savo ir draugų kepiniais, dalinosi įspūdžiais kaip ir su kuo juos kepė, pasakojo receptūras, lygino pyragų formas, mėgavosi kvapais ir spalvomis. Po pusryčių, „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai, pasipuošė prijuostėmis ir pakvietė įstaigos bendruomenę prie gausiai pyragais nuklotų stalų. Darželio direktorė padėkojo visiems už aktyvų dalyvavimą, prisidėjimą prie gražios iniciatyvos, padėsiančios išpildyti vaikų svajonę. Visa bendruomenė vaišinosi pyragais ir dosniai aukojo. Pasivaišinę vaikai buvo pakviesti pas Mašą ir Lokį į svečius, kur netrūko juoko, išdaigų, burtų.

Ši tauri ir saldi gerumo – aukojimo akcija, suteikė visiems galimybę patirti džiugių emocijų, leidžiant laiką visiems drauge. Dar kartą visi įsitikinome, kad bendrystė – gražiausia mūsų įstaigos vertybė. Akcijos metu paaukoti pinigėliai skirti ,,Pelėdžiukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikų svajonei – šviesos stalui įsigyti.

Vaida Trakšelė , Neringa Norvaišaitė- Baranauskienė

1a2a3a

 

Trumpalaikė akcija „Narcizai“

Šią savaitę ,,Bitučių‘‘, ,,Kodėlčiukų ‘‘ ir ,,Nykštukų‘‘ grupių vaikai dalyvavo prasmingoje ir turiningoje veikloje, kurios metu buvo formuojami praktiniai įgūdžiai, ugdoma atsakomybė už artimiausią aplinką.

Vaikai savo darželio sode su džiaugsmu sodino narcizus ir kitas pavasarines gėlytes tikėdami, kad pavasarį pražydę žiedai puoš sodą ir džiugins visus.

Nuoširdžiai dėkojame tėveliams ir bendruomenei už atneštus gėlių svogūnėlius.

Akcijos organizatoriai

1a2a2

 

Lopšelio-darželio „Berželis“ pedagogai, ugdytiniai ir jų šeimos nariai dalyvavo gamtos pažinimo kelionėje.

Pavasarį vaikai padedami pedagogų pasėjo sėklytes. Laukė daigelių iš sėklų pasirodymo, puoselėjo juos.

Mokslo metams baigiantis išpuoselėti moliūgų daigeliai keliavo į šeimų rankas. Vaikai kartu su tėveliais, seneliais juos augino.

Rudenį rūpestingai išauginti moliūgų vaisiai sugrįžo į įstaigą. Čia iš jų spalio 7-ąją, per pasaulinę šypsenos dieną, buvo suformuotas moliūgų „traukinys“, prie kurio vaikai dalijosi įspūdžiais, juos skaičiavo, matavo ir džiaugėsi.

Nuoširdžiai dėkojame šeimoms, taip noriai prisijungusioms prie akcijos.

Lopšelio-darželio bendruomenė

123

 

„Rudens kilimas, 2016“

Lopšelio-darželio „Berželis“ visa bendruomenė ir ugdytiniai kūrė savitą kūrybinį darbelį „Rudens kilimas, 2016“. Kuriant iš įvairios gamtinės medžiagos rudenišką darbelį, visi išgyveno draugišką kūrybos džiaugsmą, atskleidė ir įamžino rudens spalvų grožį.

Lopšelio-darželio bendruomenė

1a3a4

 

Linksmi gyvūnų žaidimai

 

Spalio pirmąją savaitę darželio ugdytiniai pasaulinę gyvūnų dieną minėjo savaitę trukusiu projektu „Linksmi gyvūnų žaidimai“.

Projektu siekiama, kad vaikai pajustų žmogaus, gamtos ir gyvūnijos ryšį, jaustų pagarbą bei globos jausmą. Įvairių užsiėmimų metu vaikai žiūrėjo animacinius filmukus, kurie supažindino su įvairiais žemėje gyvenančiais gyvūnais. Vėliau, filmukų įkvėpti, mažieji ugdytiniai patys pasipuošė ir prisistatė mylimų gyvūnų personažais. Visi džiugiai dalinosi mintimis apie savo ar savo pažįstamų augintinius, piešė, šoko, dainavo, žaidė. Vyresniosios grupės „Bitutės“ vaikai aplankė ir stebėjo gyvūnėlius parduotuvėje „Kika“, susipažino su augintiniams skirtomis priežiūros priemonėmis. Savaitės pabaigą vainikavo netikėto svečio “Ežiuko” apsilankymas.

Tikimės, kad vaikai puoselės meilę, atsakomybę ir pagarbą gyvūnams ne tik šią dieną, bet ir visą gyvenimą.

Meninio ugdymo mokytoja G. Buivydienė ir auklėtoja kūno kultūrai I. Barkuvienė.

123

123

Rytmetys „Šypsausi aš – šypsokis tu“

Šypsenėlė šildo mus visus.
Ji pabudins danguje net Vaivos juostą.
Padalinki šypsenas ratu
Ir pasaulį šypsenėlėmis apjuoski…

Šiais žodžiais prasidėjo priešmokyklinukų rytmetėlis, skirtas paminėti tarptautinę šypsenų dieną. Grupių „Pelėdžiukai“ ir „Spindulėliai“ vaikučiai jau prieš keletą dienų pradėjo gaminti šypsenų plakatą „Šypsausi sau ir kitiems“, kuriame įamžino ne tik savo nuostabias šypsenas, bet tai padaryti ragino mamytes, tėvelius, kitus šeimos narius bei visą darželio bendruomenę. Kūrybiškai nusiteikę darė dovanėles – šypsenėles, kurias dovanojo jaunesniųjų grupių vaikučiams ir darželio darbuotojams. Susirinkę į salę ugdytiniai vieni kitiems šypsojosi ne tik lūpomis, bet ir akimis, savo mažomis širdutėmis, deklamavo eilėraščius, kartu šoko, dainavo, iš kaštonų dėliojo linksmus veidukus. Po to žiūrėjo animacinį filmuką „Meškėniukas“, kuris vaikučiams atskleidė nepaprastą šypsenos galią.

Dažniau šypsokimės vieni kitiems, nes šypsena nieko nekainuoja, bet daug ką gali…

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Ilona Gorelytė

123

 

Judrioji savaitė

Šių metų rugsėjo 16-22 dienomis lopšelis-darželis „Berželis“ prisidėjo prie Europos judriosios savaitės renginių organizavimo. Vienas šios savaitės pagrindinių uždavinių – supažindinti vaikus su aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis, viešojo transporto privalumais. Ugdytiniai filmuko pagalba prisiminė įvairius judėjimo, keliavimo būdus. Priešmokyklinio amžiaus vaikai važiavo viešuoju miesto transportu, dalyvavo žygyje su paspirtukais. Visą savaitę darželio kieme vaikai skambant muzikai mankštinosi, žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo bėgime apie darželį.  Vyresniosios grupės vaikai keliavo pėstute stebėti žiedinę sankryžą, aptarė transporto daromą žalą žmogaus sveikatai ir aplinkai. Vaikai suprato, kaip svarbu saugoti aplinką ir dažniau važinėti dviračiais, paspirtukais, eiti pėstute visur, kur automobilis nebūtinas.

Judėdami be automobilių stiprinsime savo sveikatą ir išsaugosime švaresnę aplinką.

 

Auklėtoja kūno kultūrai I. I. Barkuvienė

u1u2u3

u4unnamed-1u6

 

LAUKO LABIRINTAI LOPŠELYJE DARŽELYJE „BERŽELIS“

Vaikų darželio lauko aplinka yra neatsiejama ugdymo dalis, kuri tinkamai pritaikyta sudaro galimybes daugiau veiklos organizuoti lauke, panaudoti daugiau ir įvairesnių priemonių, skatina fizinį vaikų aktyvumą. Norime, jog mūsų darželio erdvės būtų kuo racionaliau išnaudotos vaikų poilsiui, kūrybiškumui, smalsumui ir pažinimui skatinti.
Tikėdami, jog nėra blogo oro, siekiame pakeisti arba įrengti naujas erdves kiemo teritorijoje, kuriose vaikai galėtų praleisti kuo daugiau laiko ir ne tik pailsėti ar atsipalaiduoti, bet ir nevaržomai veikti, žaisti. Vaikų poreikiams pritaikytos lauko erdvės, taip pat, įkvepia ir skatina pedagogus ieškoti netradicinės, vaikų poreikius ir pomėgius tenkinančios veiklos lauke.
Vienas iš tokių mūsų projektų, šį pavasarį bendruomenės jėgomis įrengtas lauko labirintas, atgaivinęs visai vaikų užmirštą vietą lauko teritorijoje. Nuoširdžiai dėkojame darželio bendruomenei ir „Viščiukų“ grupės tėveliams, už geranorišką dalyvavimą aplinkos tvarkymo talkoje, kurios metu įrengtas šis labirintas vaikams. Dėka Jūsų šį rudenį vaikai pradėjo judria ir įkvepiančia veikla lauke.

unnamed-2

 

Visus vaikus ir jų tėvelius kviečiame 11.00 val. į

Rugsėjo 1-osios šventę

Mus linksmins Šiaulių vaikų studija „Svirplys“.  Sveikinsime vieni kitus ir džiaugsimės naujų mokslo metų pradžia. Skambės vaikų juokas ir spindės šypsenos.

 

 

1