Naujienos

 

Lopšelio-darželio „Berželis“ pedagogai, ugdytiniai ir jų šeimos nariai dalyvavo gamtos pažinimo kelionėje.

Pavasarį vaikai padedami pedagogų pasėjo sėklytes. Laukė daigelių iš sėklų pasirodymo, puoselėjo juos.

Mokslo metams baigiantis išpuoselėti moliūgų daigeliai keliavo į šeimų rankas. Vaikai kartu su tėveliais, seneliais juos augino.

Rudenį rūpestingai išauginti moliūgų vaisiai sugrįžo į įstaigą. Čia iš jų spalio 7-ąją, per pasaulinę šypsenos dieną, buvo suformuotas moliūgų „traukinys“, prie kurio vaikai dalijosi įspūdžiais, juos skaičiavo, matavo ir džiaugėsi.

Nuoširdžiai dėkojame šeimoms, taip noriai prisijungusioms prie akcijos.

Lopšelio-darželio bendruomenė

123

 

„Rudens kilimas, 2016“

Lopšelio-darželio „Berželis“ visa bendruomenė ir ugdytiniai kūrė savitą kūrybinį darbelį „Rudens kilimas, 2016“. Kuriant iš įvairios gamtinės medžiagos rudenišką darbelį, visi išgyveno draugišką kūrybos džiaugsmą, atskleidė ir įamžino rudens spalvų grožį.

Lopšelio-darželio bendruomenė

1a3a4

 

Linksmi gyvūnų žaidimai

 

Spalio pirmąją savaitę darželio ugdytiniai pasaulinę gyvūnų dieną minėjo savaitę trukusiu projektu „Linksmi gyvūnų žaidimai“.

Projektu siekiama, kad vaikai pajustų žmogaus, gamtos ir gyvūnijos ryšį, jaustų pagarbą bei globos jausmą. Įvairių užsiėmimų metu vaikai žiūrėjo animacinius filmukus, kurie supažindino su įvairiais žemėje gyvenančiais gyvūnais. Vėliau, filmukų įkvėpti, mažieji ugdytiniai patys pasipuošė ir prisistatė mylimų gyvūnų personažais. Visi džiugiai dalinosi mintimis apie savo ar savo pažįstamų augintinius, piešė, šoko, dainavo, žaidė. Vyresniosios grupės „Bitutės“ vaikai aplankė ir stebėjo gyvūnėlius parduotuvėje „Kika“, susipažino su augintiniams skirtomis priežiūros priemonėmis. Savaitės pabaigą vainikavo netikėto svečio “Ežiuko” apsilankymas.

Tikimės, kad vaikai puoselės meilę, atsakomybę ir pagarbą gyvūnams ne tik šią dieną, bet ir visą gyvenimą.

Meninio ugdymo mokytoja G. Buivydienė ir auklėtoja kūno kultūrai I. Barkuvienė.

123

123

Rytmetys „Šypsausi aš – šypsokis tu“

Šypsenėlė šildo mus visus.
Ji pabudins danguje net Vaivos juostą.
Padalinki šypsenas ratu
Ir pasaulį šypsenėlėmis apjuoski…

Šiais žodžiais prasidėjo priešmokyklinukų rytmetėlis, skirtas paminėti tarptautinę šypsenų dieną. Grupių „Pelėdžiukai“ ir „Spindulėliai“ vaikučiai jau prieš keletą dienų pradėjo gaminti šypsenų plakatą „Šypsausi sau ir kitiems“, kuriame įamžino ne tik savo nuostabias šypsenas, bet tai padaryti ragino mamytes, tėvelius, kitus šeimos narius bei visą darželio bendruomenę. Kūrybiškai nusiteikę darė dovanėles – šypsenėles, kurias dovanojo jaunesniųjų grupių vaikučiams ir darželio darbuotojams. Susirinkę į salę ugdytiniai vieni kitiems šypsojosi ne tik lūpomis, bet ir akimis, savo mažomis širdutėmis, deklamavo eilėraščius, kartu šoko, dainavo, iš kaštonų dėliojo linksmus veidukus. Po to žiūrėjo animacinį filmuką „Meškėniukas“, kuris vaikučiams atskleidė nepaprastą šypsenos galią.

Dažniau šypsokimės vieni kitiems, nes šypsena nieko nekainuoja, bet daug ką gali…

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Ilona Gorelytė

123

 

Judrioji savaitė

Šių metų rugsėjo 16-22 dienomis lopšelis-darželis „Berželis“ prisidėjo prie Europos judriosios savaitės renginių organizavimo. Vienas šios savaitės pagrindinių uždavinių – supažindinti vaikus su aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis, viešojo transporto privalumais. Ugdytiniai filmuko pagalba prisiminė įvairius judėjimo, keliavimo būdus. Priešmokyklinio amžiaus vaikai važiavo viešuoju miesto transportu, dalyvavo žygyje su paspirtukais. Visą savaitę darželio kieme vaikai skambant muzikai mankštinosi, žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo bėgime apie darželį.  Vyresniosios grupės vaikai keliavo pėstute stebėti žiedinę sankryžą, aptarė transporto daromą žalą žmogaus sveikatai ir aplinkai. Vaikai suprato, kaip svarbu saugoti aplinką ir dažniau važinėti dviračiais, paspirtukais, eiti pėstute visur, kur automobilis nebūtinas.

Judėdami be automobilių stiprinsime savo sveikatą ir išsaugosime švaresnę aplinką.

 

Auklėtoja kūno kultūrai I. I. Barkuvienė

u1u2u3

u4unnamed-1u6

 

LAUKO LABIRINTAI LOPŠELYJE DARŽELYJE „BERŽELIS“

Vaikų darželio lauko aplinka yra neatsiejama ugdymo dalis, kuri tinkamai pritaikyta sudaro galimybes daugiau veiklos organizuoti lauke, panaudoti daugiau ir įvairesnių priemonių, skatina fizinį vaikų aktyvumą. Norime, jog mūsų darželio erdvės būtų kuo racionaliau išnaudotos vaikų poilsiui, kūrybiškumui, smalsumui ir pažinimui skatinti.
Tikėdami, jog nėra blogo oro, siekiame pakeisti arba įrengti naujas erdves kiemo teritorijoje, kuriose vaikai galėtų praleisti kuo daugiau laiko ir ne tik pailsėti ar atsipalaiduoti, bet ir nevaržomai veikti, žaisti. Vaikų poreikiams pritaikytos lauko erdvės, taip pat, įkvepia ir skatina pedagogus ieškoti netradicinės, vaikų poreikius ir pomėgius tenkinančios veiklos lauke.
Vienas iš tokių mūsų projektų, šį pavasarį bendruomenės jėgomis įrengtas lauko labirintas, atgaivinęs visai vaikų užmirštą vietą lauko teritorijoje. Nuoširdžiai dėkojame darželio bendruomenei ir „Viščiukų“ grupės tėveliams, už geranorišką dalyvavimą aplinkos tvarkymo talkoje, kurios metu įrengtas šis labirintas vaikams. Dėka Jūsų šį rudenį vaikai pradėjo judria ir įkvepiančia veikla lauke.

unnamed-2

 

Visus vaikus ir jų tėvelius kviečiame 11.00 val. į

Rugsėjo 1-osios šventę

Mus linksmins Šiaulių vaikų studija „Svirplys“.  Sveikinsime vieni kitus ir džiaugsimės naujų mokslo metų pradžia. Skambės vaikų juokas ir spindės šypsenos.

 

 

1