Naujienos

Mažeikių rajono savivaldybės administracija skelbia  konkursą į Švietimo įstaigos – Mažeikių lopšelio  darželio „Berželis“ direktoriaus pareigas. 

DĖL UGDYMO PROCESO ĮSTAIGOJE ATNAUJINIMO NUO 2020 M. GEGUŽĖS 18 D.

Įstaiga nuo 2020 m. gegužės 18 d. karantino metu dirbs nuo 7:30 iki 18:00 val.

Pirmą dieną atvedus vaiką į darželį, Jūsų bus prašoma pasirašyti sutikimo deklaraciją, jog esate susipažinę su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. gegužės 11 d. sprendimu Nr. V-1116 ir prisiimate asmeninę atsakomybę už 1.1. ir 1.2. punktų laikymąsi.

Nerekomenduojama vesti:

 • vaikų, kurie turi lėtinių ligų Sveikatos apsaugos ministro 2020-03-23 įsakyme V-483 numatytame apraše, kurį Jums prisegame;
 • vaikų, kurie gyvena kartu su asmenimis, priskirtais rizikos grupėms (60 metų ir vyresniais arba sergančiais lėtinėmis ligomis, nurodytomis tame pačiame apraše).

Nepriimsime:

 • vaikų, kurių kūno temperatūra atvykimo metu bus aukštesnė nei 37,3 arba turės išorinių ligos požymių (pasunkėjęs kvėpavimas, sloga, čiaudulys, kosulys).

Vykdant vaikų priėmimą bus laikomasi tokios tvarkos:

 • Vaikus lydintys asmenys turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Patekimas į darželio patalpas ne darželio darbuotojams  apribojamas. Atvedę vaikus ar atėję juos pasiimti, ant įėjimo durų nurodytu telefonu išsikviesite grupės darbuotoją, kuris pasitiks ar palydės Jūsų vaiką.
 • Dėl darbuotojų, galinčių dirbti karantino metu, pasikeitimų, atidaromos ne visos grupės. Todėl nuo įėjimo į įstaigą durų Jūsų vaikas bus palydėtas į jam priskirtą grupę. Informuojame, kad galimai mokytojai ir mokytojų padėjėjai bus kiti nei buvo iki karantino. Apie vaiko neatvykimą į įstaigą ir apie vaiko sveikatą prašome informuoti skambinant grupėje duotais kontaktais arba administracijai tel. 860302335.
 • Ugdymo proceso metu išryškėjus bent menkiausiems vaiko sveikatos negalavimams Jūs būsite informuoti ir turėsite skubiai paimti vaiką iš įstaigos.
 • Prie įėjimų į įstaigą bus padėtos dezinfekcinės priemonės, jos prieinamos visiems įeinantiems į įstaigą. Prašome jomis naudotis.
 • Draudžiama vaikams į įstaigą atsinešti žaislus ar kitas priemones iš namų.

Labai tikimės susitarimų ir kad padėsite mums apsaugoti vaikus ir vieniems kitus.

Administracija

 

DARŽELIAI DABARTINIAME KARANTINO ŠVELNINIMO ETAPE DURŲ DAR NEATVERS

 

INFORMACIJA TĖVAMS DĖL NUOTOLINIO UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMO

NUO 2020 M. KOVO 30 D. UGDYMO PROCESAS BUS VYKDOMAS NUOTOLINIU MOKYMO BŪDU

Darželis naudojasi nuotolinio mokymosi aplinkomis ir priemonėmis:

 • El. dienynu „Mūsų darželis“;
 • El. paštu, telefonu;
 • Facebook, Messenger, WhatsApp, Youtube, Skype.

Pedagogų suplanuotos savaitės veiklos bus atsiunčiamos Jūsų pasirinkta bendravimo forma. Grupių mokytojai, logopedai, socialinis pedagogas konsultuos jus vaiko ugdymo klausimais telefonu, el. paštu ar vaizdo skambučiu.

Gautas užduotis atlikite su vaikais per savaitę jums patogiu laiku.

Atliktas užduotis siųskite grupių mokytojams, specialistams susitartu būdu (el. paštu, messenger). Taip pat galite dėti į segtuvą, kurį galėsite atsinešti į darželį pasibaigus karantinui.

Rekomenduojame namuose laikytis įprastos dienotvarkės.

INFORMUOJAME, KAD KARANTINO LAIKOTARPIU VISA INFORMACIJA BUS TEIKIAMA NUOTOLINIU BŪDU TELEFONAIS AR PAŠTUl

 1. L. e. direktorės pareigas – tel. 8 603 02335, el. paštas: vadovasberzelis@gmail.com

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui – tel. 8 614 28730;

Direktoriaus pavaduotoja ūkiui – tel. 8 651 37078; el. paštas: romjonus@gmail.com

Buhalterė – tel. 8 682 57103; el. paštas: berzelisdarzelis@gmail.com

Sekretorė – tel. 8 698 29028, el. paštas: kristina.berzelis@gmail.com

Informacinių technologijų specialistas – sf@gpssistemos.lt

 

Socialinė pedagogė V. Gineitienė – gineitiene.violeta@gmail.com

Logopedė V. Balčiūnienė –  viliuk01@gmail.com

Logopedė J. Jomantaitė – jojomantaite@yahoo.com

 

Kai sunku nusiraminti ar kyla klausimų, kaip pasikalbėti su vaikais apie šiandieninę situaciją, kaip brėžti ribas, susitarti dėl naujų taisyklių ir kitų klausimų apie vaikų auklėjimą bei savijautą, paskambinkite į „Tėvų liniją“ numeriu 8 800 900 12

Darbo dienomis 11–13 val. ir 17–21 val. nemokamai bei anonimiškai konsultuoja Paramos vaikams centro psichologai www.tevulinija.lt

 

 

 

STABDOMAS UGDYMO OR VAIKŲ PRIEŽIŪROS PROCESAS

      Vadovaujantis LR Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020-03-12 sprendimu Nr. V-337 „Dėl koronoviruso (COVID-19) valdymo priemonių“ nuo 2020 m. kovo 16 d. privalomai stabdomas ugdymo ir vaikų priežiūros procesas bei švietimo veikla lopšelyje-darželyje.

 

UŽGAVĖNIŲ ŠURMULYS

       Užgavėnės – išskirtinė metų diena ir viena linksmiausių žiemos švenčių. Bendruomenė pasiruošė tradiciniam ir triukšmingam žiemos išvarymui. Salėje vyko džiugi ir žaisminga šventė „Užgavėnių šurmulys“, kurios metu auklėtojos kartu su vaikais, persirengę įvairiais personažais: čigonais, žydeliais, raganomis linksmai šoko, dainavo, pokštavo, įvairiais užkalbėjimais gynė žiemą iš kiemo. Smagiausias ir reikšmingiausias momentas – Lašininio ir Kanapinio kova, kuris vaikams suteikė džiugių emocijų. Po šventės visi vaišinomės blynais.

DSC02157 DSC02200 DSC02240

Pati gražiausia man yra

Šalelė mūsų – Lietuva.

Jos kalvos, kloniai, ežerai

Širdelę džiugina labai.

Tai – mano Lietuva. Tai – mūsų Lietuva.

       Vyresniųjų grupių vaikai, pedagogai susirinko į salę paminėti artėjančios Vasario 16-osios šventės – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos. Visi džiugiai nusiteikę ir pasipuošę bei dainomis, eilėraščiais, muzikavimu, šokiais sveikinome mūsų tėvynę Lietuvą ir vieni kitus. Pasaulio žemėlapyje Lietuva mažytė, kaip taškelis, bet mūsų širdyse ji didelė. Džiaugiamės gyvendami laisvoje ir labai gražioje šalyje.

DSC01770 DSC01818 DSC01850

 

PASAULINĖ PELKIŲ DIENA

        Po lietingų dienų maratono – pagaliau nusišypsojo saulė. Nieko nelaukdami išskubėjome švęsti Pasaulinės pelkių dienos. Smagios rungtys, įdomios užduotys padėjo vaikučiams geriau pažinti gamtą, juos supančią aplinką, išteklius. Vaikai ne tik sportavo, atsakinėjo į klausimus, vaišinosi gardžia vaistažolių arbata, bet ir davė pažadą mylėti gamtą, ja rūpintis ir tausoti. Ačiū dalyviams ir visai darželio bendruomenei padėjusiai organizuoti tokią gražią ir prasmingą dieną.

DSC01321 DSC01395 DSC01416

 

KALĖDINĖ NUOTAIKA DARŽELYJE

       Kalėdų laukimas – tai stebuklingas metas,  apgaubtas paslaptingos nuotaikos, geranoriško dėmesio aplinkiniams, šilto bendravimo. Ir nesvarbu kokio esame amžiaus: suaugę ar vaikai, visi tikime pasaka ir laukiame kalėdinio stebuklo. Kalėdų dvasia jau gyvena ir mūsų darželyje. Vaikučių, tėvelių ir bendruomenės narių papuoštos erdvės šventiniam laukimui suteikia įpatingos prasmės. Šiuo magišku laiku darželis kvepia pačių vaikučių keptais šventiniais pyragais, koridoriuje skamba kalėdinės dainos. Gruodžio 16 dieną vaikučius aplankė Kalėdų Senelis su Nykštuke. Jie atnešė vaikams gerą nuotaiką, smagių žaidimų, daugybę siurprizų ir didžiulį maišą dovanų. Gruodžio 18 dieną šventiškai nusiteikę į salę rinkosi patys mažiausi darželio ugdytiniai. Įstaigos bendruomenė taip pat įsiliejo į šventinį šurmulį ir apsilankė miuzikle „Eglė žalčių karalienė“. Šiuo ypatingu laikotarpiu norisi su visais dalintis šypsenomis ir kuo šilčiausiais palinkėjimais ateinantiems metams.

DSC09643 IMG_0703-1 IMG_0722

 

ADVENTAS –  LAUKIMO METAS

       Adventas – laukimo metas. Šiuo laikotarpiu tamsiomis, niūriomis dienomis norisi dalytis prasmingu laukimu, skleisti šilumą aplinkiniams, pabūti kartu. Šiltą bendrystę jau keletą metų puoselėja mūsų darželio ir K. Jagmino pradinės mokyklos priešmokyklinukai. Susirinkę į šventiškai ir skoningai papuoštą salę vaikai stengėsi pajusti ir suprasti Advento prasmę, mokėsi draugauti, bendrauti, padėti vieni kitiems. Visi kartu šoko ramius lietuvių liaudies ratelius, dainavo, klausėsi mokytojos ir vaikų pasakojimų apie Adventą ir jo papročius. Ramybe dvelkianti aplinka, tylus Advento vainiko žvakių švytėjimas privertė geriau pajusti artėjančių Šv. Kalėdų dvasią.

       Kupini šiltų įspūdžių grįžome į darželį ir su nekantrumu laukiame draugų apsilankymo pas mus.

DSC00221 received_1243977549134784 received_1448671915296571

 

 

KARATE TRENIRUOTĖ

           Pas mus darželyje svečiavosi karate klubas „Žemaitis“ treneris Marijus G., kuris entuziastingai supažindino mūsų darželio vyresniuosius vaikus su rytų kovos menų pagrindais. Vaikai ne tik praktiškai išbandė įvairius kovos pratimus, žaidė, sportavo, bet ir turėjo galimybę skanduoti japoniškai. Nuoširdžiai dėkojame treneriui už įdomias, aktyvias ir žaismingas pamokėles vaikams.

72619992_840015509750261_95557670806749184_n 77103143_2743664875693562_7318663167607832576_o received_484546942160138

 

ŽALIOJI ZONA

        „Kodėlčiukų“ ir „Bitučių“ gr. vaikai su mokytojomis lankėsi Mažeikių Gabijos gimnazijos „Žaliojoje zonoje“. Joje gyvena daug vabzdžių, tokių kaip eukaliptinės bei vietnamietiškos gyvalazdės bei šnypščiantieji Madagaskaro tarakonai. Nustebino visus barzdotoji agama, labai mėgstanti bendrauti ir  turinti gražų vardą –  Migelis. Sužinojome, kad agama išranki maistui, labai mėgsta vienos rūšies tarakonus, kuriuos reikia parsivežti net iš Vilniaus. Neseniai apsigyveno ir papūga Nimfa. Čia įkurdinta ir labai daug  augalų rūšių. Pamatėme bananmedį, ananasą ir daugybę gėlių.

            Dėkojamame Gimnazijos mokytojoms Palmai Bugnevičienei, Virginijai Dambrauskaitei už edukacijas. Visi grįžome kupini įspūdžių!

DSC05903 DSC05918 DSC07097

 

TOLERANCIJOS SAVAITĖ

        Š. m. lapkričio 11-15 dienomis lopšelis-darželis „Berželis“ prisijungė prie Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimo. Visą savaitę mūsų darželio ugdytiniai dalyvavo užsiėmimuose, kuriuose kartu žaidė draugystės žaidimus, tobulino jau įgytas žinias, bei sužinojo plačiau apie žodžio Tolerancija reikšmę.

       Patys mažiausi darželio auklėtiniai piešė draugo portretą, o vyresnieji statė iš kaladėlių, klijavo iš popieriaus šių metų Tolerancijos simbolį švyturį. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Manome, kad  kuo anksčiau mūsų ugdytiniai supras ir žinos apie toleranciją, suvoks jos reikšmę ir esmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.

IMG_20191112_105732 IMG_20191113_095416 IMG_20191115_104025

 

 

DIENA BE ATOMOBILIO

      Spalio 15 dieną organizavome renginį  „Diena be automobilio“. Šią dieną siekėme atkreipti tėvelių dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai bei patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Džiugu, kad į renginį  atvyko mūsų daugiamečiai socialiniai partneriai iš VŠĮ „Gerovė visoms kartoms“ jaunieji šauliai, kurie savo pavyzdžiu ir disciplinuotumu sutelkė vaikus smagiems žaidimams. Nuotaikinga mankšta, aitvarų paradas, važiavimas su turimomis transporto priemonėmis, lenktyniavimas, pasivaikščiojimas gryname ore, draugiškas obuolių bei sulčių ragavimas suteikė žvalumo,  energijos ir  daug  teigiamų emocijų. Šventėje vaikai lavino ir tobulino fizinio aktyvumo, bendravimo ir bendradarbiavimo su suaugusiais, bendraamžiais gebėjimus, ugdėsi vikrumo, ištvermės, taisyklingos laikysenos, pusiausvyros, įvairaus judėjimo (šuoliuojant, važiuojant, atsispiriant, bėgant,  ir t.t.) įgūdžius.

       Diena be automobilio vaikams virto ne tik smagia atrakcija, bet ir paskatino mažuosius aktyviau pajudėti, prisiminti saugaus eismo taisykles ir prisidėti prie švarios aplinkos saugojimo.

DSC05703 DSC05832 DSC05812

 

MŪSŲ DARŽELIO MOKYTOJAI SMALSŪS IR NUOLAT BESIMOKANTYS

      Pedagogas – tai nuolat tobulėjantis, siekiantis įgyti naujų žinių, praplėsti savo akiratį įvairiose sferose žmogus. Įvairiapusis kompetencijų tobulinimas palaiko ir stiprina jo profesinę motyvaciją. Siekdami asmeninio tobulėjimo dalyvavome  prof. A. Skurvydo seminare „Modernioji pedagogika – neuropedagogika“, kuris sukvietė gausų smalsių, žingeidžių mokytojų būrį ne tik mokytis, bet ir atitrūkti nuo kasdienių darbų. Gerb. profesorius įdomiai ir vaizdžiai perteikė vaikų mokymo ir mokymosi mokslo pasiekimus bei pagilino pedagogų žinias šioje srityje. Džiaugiamės turiningai ir įdomiai praleidusios šeštadienio popietę ir laukiame naujų susitikimų su profesoriumi.

      Asmeninis tobulėjimas yra labai svarbus veiksnys, nes kitu atveju žmogaus gyvenimas tampa tik rutina, be tikslo ir be pasiekimų. Tik nuo mūsų pačių pasirinkimo priklauso kaip bus praleista kiekviena diena – kasdieninėje rutinoje ar ieškant visapusiško asmens tobulėjimo.

DSC05469 DSC05454 DSC05462

 

ŠYPSENOS DIENA

        Šių metų pirmą spalio penktadienį mūsų darželyje paminėjome Pasaulinę šypsenos dieną. Visą darželio bendruomenę aplankė ir šypsenas dovanojo linksmasis Klounas ir jo draugė Pelytė. Kad ši diena būtų nuotaikinga, linksmuoliai ne tik žaidė su visų grupių vaikais, dovanojo emocijų apyrankes, bet savo gerą nuotaiką dalino ir visiems darbuotojams.

        Įsitikinome, kad Klounas buvo teisus – šypsena, kaip vitaminai, gydo visus!

IMG_20191004_103804 IMG_20191004_102416 IMG_20191004_092737

 

GREITESNI UŽ VĖJĄ

      Judėjimas – svarbus vaikų poreikis, kuris šiandienos pasaulyje vis labiau pamirštamas. Vaikų poreikis judėti yra didžiulis, o šių dienų kasdienybėje labai aktualus. Judėjimas yra neatsiejama kiekvienos dienos dalis. Tai veiksnys, kuris formuoja žmogaus organizmą ir jo funkcijas, teigiamai veikia visas raumenų grupes, didina protinį darbingumą, gerina miego kokybę.

    Suvokdami fizinio aktyvumo naudą vaikui savo darželyje organizavome sporto šventę su tėveliais ir socialiniais partneriais „Greitesni už vėją“. Vaikai galėjo išbandyti savo jėgas įvairiuose sektoriuose: jaunesniems ugdytiniams labai patiko spalvotojo parašiuto pramogos, vyresnieji smagiai važinėjosi balansiniais dviratukais, o priešmokyklinukai dalyvavo paspirtukų estafetėse bei trenerio Ramūno organizuotose futbolo varžybose. Aktyvūs tėveliai palaikė savo vaikučius ir dalyvaudami rungtyse asmeniniu pavyzdžiu užkrėtė mažuosius sportininkus.

       Ikimokyklinio amžiaus vaikams labai svarbus tėvų pavyzdys. Sportuojant kartu galima ne tik pasirūpinti savo sveikata, bet ir smagiai leisti laiką darnios šeimos rate.

DSC04594 DSC04621 DSC04637

DSC04681 DSC04695 DSC04721

 

SAUGIAI JUDĖK VISUR IR VISADA

          Gaivūs rudeniniai vėjai į mūsų darželį atpūtė naujų darbų ir idėjų. Šiemet vykdome fizinio aktyvumo gryname ore skatinimo ir saugaus eismo ugdymo programą „Saugiai judėk visur ir visada“. Ugdydami saugaus elgesio kelyje įgūdžius vyresnieji ir priešmokyklinio amžiaus vaikai apsilankė policijos komisariate, kur maloniai bendraudami ir diskutuodami su pareigūne įtvirtino ir pagilino savo žinias. Ugdytiniai apsilankė saugaus eismo klasėje,  prisiminė saugaus elgesio kelyje taisykles, apžiūrėjo policijos muziejaus eksponatus, pabuvojo laikino sulaikymo kameroje. Grįžtant į darželį praktiškai įtvirtinome saugaus elgesio gatvėje įgūdžius.  Įveikdami ne vieną sankryžą aptarėme ir analizavome įvairias saugumą kelyje užtikrinančias situacijas.

20190910_093708 20190910_101211 20190912_102103


ŽOLINĖ

     Rugpjūčio viduryje lietuviai nuo seno šventė vasaros ir rudens sandūrą. Žolinė – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Pagrindinis šventės akcentas – derliaus puokštė iš įvairių augalų, daržovių ar vaisių, kurią būtina pašventinti bažnyčioje. Pašventintų daržovių valgydavo visa šeimyna, tikėdami, kad taip visi bus apsaugoti nuo ligų.  Sudžiovinti žolynai būdavo laikomi garbingiausioje namų vietoje, jais smilkydavo namus, susirgę gerdavo iš jų išvirtą arbatą.

        Norėdami paminėti šią šventę „Kodėlčiukų“ gr. išsiruošė į žygį prie Ventos upės rinkti įvairių žolynų. Vaikų akeles džiugino ne vien vasariška žaluma, jau pastebėjome ir artėjančio rudenėlio spalvas. Daug džiaugsmo buvo pamačius aukštas smilgas, suradus mėlynas gervuogių uogas, laukinę obelėlę, kurios vaisiai krito į upelį, lazdyno riešutus. Nustebino šalia upelio  vandens išplautos  didelės medžių šaknys. Pievoje vaikai prisiskynė įvairių lauko gėlių, pasiruošė Žolinės puokštės kūrimui. 

IMG_20190812_104052 IMG_20190812_105627 IMG_20190812_104704

IMG_20190812_111510 IMG_20190812_111541 IMG_20190812_111546

 

SVEIKUOLIŠKŲ KOKTEILIŲ FIESTA

      Vaikai ne tik išsiaiškino kuo naudingas pienas, vaisiai, daržovės, bet ir juos naudojo kokteilių gamybai. O kaip smagu buvo juos ragauti tokiame dideliame draugų būryje. Tai dar viena sveiko maitinimosi pamokėlė, kurioje patys vaikučiai buvo aktyvūs atradėjai bei degustatoriai.

DSC02861 DSC02893 DSC02897

 

 

NEREIKALINGI DAIKTAI

       Iš nereikalingų daiktų: butelių kamštelių, kompaktinių diskų, ledų pagaliukų ir kt. vaikai kūrė kompozicijas, kurios sužavėjo savo originalumu ir įvairove, skatino vaikų kūrybiškumą, atskleidė visų išmonę ir sumanumą, žadino teigiamas emocijas. Vaikai įsitikino, kad nebereikalingi daiktai gali būti panaudojami saviraiškai ir grožio kūrimui.

20190620_101844 20190620_101531 20190620_101336

SMĖLIO PYRAGAI

         Smėlyje galima surasti daug paslapčių ir sukurti visą pasaulį. Mūsų darželyje įkurtame konditerijos fabrike vaikai „kepė“ nuostabiausius pyragus ir tortus, o juos puošė, pasitelkdami savo vaizduotę ir fantaziją.

DSC02671 DSC02699 DSC02741

TARP ŽIEDŲ

      Mūsų darželyje ir vasarą negali būti nuobodu. Tad vasarą pradėjome pasipuošę pievų, sodo gėlių žiedais. Vaikai išbandė pirštukų miklumą pinant gėlių vainikus, kūrybingumą kuriant puokštes bei noriai dalyvavo fotosesijoje. Su pedagogėmis žaidė įvairiausius žaidimus apie gėles, klausė pasakų, kūrė planus būsimiems darželio gėlynams, augalų spalvas perteikė kūrybiniuose darbuose. Dėkojame tėveliams už įvairiaspalvius gėlių žiedus ir džiaugiamės, kad vaikai patiria vasaros pažinimo džiaugsmą.

DSC02403 DSC02406 20190614_112728

 

 

          Gegužės 31 d. darželyje vyko Vaikų gynimo dienai skirta šventė „Linksmais Žemaitijos takeliais“. Į darželį atvykęs Ukrinų pynėjas pademonstravo seną amatą- krepšių pynimą. Beržinėlyje vaikučiai vaišinosi ledais ir laukų žolelių arbata. Sporto stotelėje laukė linksmos estafetės, smilgų kambaryje – gražiausi palinkėjimai vasarai ir muilo burbulų gaudynės. Visur lydėjo muzika, žemaitiškos dainos ir šokiai.

DSC02005 DSC02107 DSC02127

DSC02188 DSC02227 DSC02251

 

 

PRIEŠMOKIKLINUKŲ LINKSMADIENIS-NEMIEGADIENIS

             Išleistuvės darželyje – tai tvirtas žingsnis didesnių permainų link. Tai nauji potyriai, naujos pažintys mokykloje. Šią dieną priešmokyklinukai tradiciškai dalyvavo linksmadienio – nemiegadienio renginiuose, kuriuos organizavo mokytojos, padedamos aktyvių ir sumanių tėvelių. Nuo pat ankstaus ryto darželio kiemelyje aidėjo vaikų juokas. Ugdytiniai pasodino draugystės berželį, dalyvavo skaniausios picos rinkimuose, atliko sportines užduotis. Godos sesutė mielai sutiko papuošti vaikus – išmargino veidus įvairiais personažais. Direktorė įteikė darželio baigimo diplomus ir atminimo dovanėles. Vakarop vyko smagios vaikučių ir tėvelių varžybos, kuriose greičiu, vikrumu ir apsukrumu nepralenkiami buvo jaunesnieji varžybų dalyviai. Nusifotografavę bendrai nuotraukai vaikučiai išskubėjo skanauti šventinės vakarienės. Dėkojame šaunioms, sumanioms ir aktyvioms mamytėms už malonų bendravimą ir bendradarbiavimą per visus mokslo metus. Sėkmės Jūsų vaikučiams išbandant vis naujus gyvenimo potyrius.

IMG_20190523_143533 IMG_20190523_144502 received_393684694690697

FUTBOLIUKO FESTIVALIS

           Gegužės 15 d. įvyko Mažeikių lopšelių-darželių futboliuko festivalis. Jame dalyvavo ir mūsų darželio sportininkai.

DSC01431 DSC01571 DSC01611

 

PRIEŠMOKYKLINUKŲ EKSKURSIJA

              Baigiantis mokslo metams „Spindulėlių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai vyko ekskursijon į Vinetu kaimą, esantį Klaipėdos rajone. Ten ir patys „tapo“ indėnais: išsidažė veidus pagal savo pasirinktą totemą, šaudė iš lanko, apsilankė vyriausio žynio palapinėje. Ten išgirdo daug „slaptų“ žinių iš indėnų gyvenimo, tikėjimo, papročių. Laikas tirpte ištirpo, o kalbos ir įspūdžiai dar ir autobuse netilo.

20190517_123408 IMG_20190517_114523 IMG_20190517_121658

 

ŠAŠKIŲ TURNYRAS „BERŽELYJE“

               Šaškės – tai menas (ir jų nepakeis nei kinas, nei filharmonija!), šaškės – tai sportas (ir ne lengvesnis už sunkumų kilnojimą arba ledo ritulį!), šaškės – tai mokslas (nors ir ne matematika), šaškės – visa kartu. Tai nuostabiai paprastos taisyklės, iš tolo numatanti strategija ir fantastiška taktika“ (J. Fominych).

                     Šaškės – tai patraukli „proto mankšta“. Žaisdami vaikai išmoksta vertinti ir valdyti situaciją, ieškoti geriausių sprendimų. Šis žaidimas lavina skaičiavimo tolį ir tikslumą, ugdo analitinius sugebėjimus, žaidėjai išmoksta daryti teisingas išvadas po sužaistos partijos, labai greitai ir savarankiškai priimti sprendimus ekstremaliose situacijose, akimirksniu geba rasti teisingą sprendimą.

                      Lopšelyje – darželyje „Berželis“ šis žaidimas vaikų tarpe įgauna vis didesnį susidomėjimą ir populiarumą. Ugdytiniai ne tik varžosi tarpusavyje, bet organizuojame tarpgrupinius turnyrus, kurių metu išaiškinami geriausi žaidėjai. Šiemet pradėjome ieškoti žaidimo partnerių ir už darželio ribų. Šaškių varžybose dalyvauti ir išbandyti jėgas sutiko K. Jagmino pradinės mokyklos priešmokyklinukai. Turnyro metu būsimieji „didmeistriai“ netikėtais manevrais bei kombinacijomis bandė laimėti kuo daugiau pergalių. Kiti vaikai panoro savo jėgas išbandyti kūrybinio statymo iš kaladėlių bei sportinėse rungtyse. Visos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais ir pakviestos prie bendro vaišių stalo pasmaguriauti ir pasidalinti ryškiausiais įspūdžiais. Dalyviai ne tik smagiai praleido laiką, bet ir užmezgė naujų pažinčių, įgijo naujos bendravimo, bendradarbiavimo patirties.

        Pastebėjome, kad šaškių žaidimas lavina ugdytinių loginį mąstymą. Žmogus turi vadovautis sveika, bet pagrįsta žaidimo dėsningumais, logika. Visos šios savybės gali labai praversti kiekvieno žmogaus gyvenime. Tad suvienykime pastangas ir mokykime vaikus šio meno – sporto – mokslo – žaidimo.

DSC01147 DSC01138 DSC01164

 

„MUZIKA ŽIEDŲ IR VĖJO“

         Antradienį Mažeikių kultūros centre įvyko respublikinis dainuojančių vaikų festivalis „Muzika žiedų ir vėjo“, kur mūsų darželį atstovavo vaikų vokalinis ansamblis „Beržynėlis“. Vaikus festivaliui ruošė meninio ugdymo mokytoja Genovaitė Buivydienė.

DSC00712 DSC00730 DSC00758

 

ATVIRŲ DURŲ DIENA

 

       Tėvų dalyvavimas vaikų ugdymo įstaigos veikloje yra labai svarbus. Jie pripažįstami tiesioginiais ugdymo proceso dalyviais, drauge su pedagogais sprendžiantys vaiko ugdymo turinio, rezultatų vertinimo klausimus. Atvirų durų diena – tai proga tėvams dalyvauti grupės gyvenime, pamatyti, kokia yra vaikų dienotvarkė, ką jie darželyje veikia, kaip bendrauja su draugais. Aktyvus tėvų dalyvavimas vaikų ugdyme, darželyje organizuojamuose renginiuose, akcijose teigiamai motyvuoja vaikus įsitraukti į ugdymo(si) procesą, stiprina vaikų savivertę, skatina pasitikėjimą savimi, būti aktyvesniems, smalsesniems, šiltėja santykiai tarp vaikų, pedagogų ir tėvų ir turi įtakos tolimesniame vaiko ugdyme.

           L-d „Berželis“ M. Montessori metodo grupės „Kodėlčiukai“ vaikai džiaugėsi savo svečiais – labai aktyviomis mamytėmis ir močiutėmis, kurios noriai įsijungė į grupėje organizuojamą veiklą, žaidė kartu su vaikais, dalijosi įvairiomis mintimis. Smagu buvo kartu dalyvauti ir muzikinio ugdymo veikloje. Tėvams, buvimas kartu su vaikais jiems svarbioje aplinkoje, padeda geriau pažinti savo vaikus.

IMG_20190418_081250 IMG_20190418_081759 IMG_20190418_090227

 

 

     Nors gaivus vėjelis dar gairina skruostelius, bet vis šiltesni saulutės spinduliai šaukia didžiąją pavasario šventę – Šv. Velykas. Pasitikdama šią jaukią ir spalvingą šventę darželio bendruomenė nutarė margučiais papuošti Velykų krūmą. Ne tik mus, bet ir praeivių akį džiugina galybė skirtingos tekstūros, įvairia technika puoštų margučių. Dėkojame vaikučių tėveliams, prisidėjusiems prie šio subtilaus, šilto ir nepaprastai mielo grožio kūrimo. Malonus  bendradarbiavimas visada paskatina prasmingų ir vaikams reikšmingų darbų kūrimą.

DSC09814 DSC09921 DSC09944

 

BŪK MATOMAS

          Kovo 29 d. Mažeikių Kultūros centre, Didžiojoje salėje organizuotas Mažeikių rajono dainų, muzikos ir šokių festivalis „BŪK MATOMAS“. Darželį festivalyje atstovavo dainavimo studijos „Beržynėlis“ ugdytiniai. Dainininkus festivaliui ruošė meninio ugdymo mokytoja Genovaitė Buivydienė.

DSC09258 DSC09261 DSC09263

 

DŽIUGINA PASIEKIMAI

        Pelėda – išminties, intuicijos ir patarėjos simbolis. Neveltui grupės „Pelėdžiukai“ vaikučiai tokie aktyvūs, smalsūs, kupini motyvacijos mokytis, sužinoti kuo daugiau naujų dalykų. Šis pavadinimas tarsi sąlygoja juos stebėti, tyrinėti supantį pasaulį, suvokti priežasties ir pasekmės ryšį, daryti logines išvadas, draugauti su raidėmis bei jungti jas į skiemenis, krimsti matematikos pradmenis ir kt.

            Per šiuos mokslo metus atlikome daug įvairių matematinius vaizdinius formuojančių užduočių: grupavome, lyginome daiktus, dėliojome juos didėjimo, mažėjimo tvarka, ieškojome geometrinių figūrų aplinkoje, svėrėme, matavome, skaičiavome. Atliekant daugelį matematinių užduočių girdėjome vaikų komentarą – „easy“ (angl. lengva), tad nutarėme pagudrauti ir pasunkinti užduotis – atlikti skaičiavimo 10 – ties ribose veiksmus. Bet ir ši užduotis mūsų „didiesiems matematikams“ pasirodė nesunkiai įveikiama. Vaikų ištarti žodžiai: „Auklėtoja, noriu paskaičiuoti“ pats didžiausias atlygis už įdėtą triūsą. Džiaugiamės savo ugdytinių pasiekimais, noru tobulėti, nuolat atrasti, sužinoti ką nors naujo.

IMG_20190226_095944_HDR IMG_20190128_100137_HDR DSC03775

           Mūsų darželis paminėjo Pasaulinę Žemės dieną. Vaikai sukūrė kompoziciją iš smilgų „Saulė – Žemei“. Visus metus darželio teritorijoje augančių smilgų plevenantis lengvumas mus džiugino, o pavasarį, kaip gamta turi savo cikliškumą, kaip kiekvienas metų laikas turi savo pradžią ir baigtį, taip ir mes, nutarėme smilgas panaudoti kitiems tikslams – vaikų kūrybai. Džiaugiamės, kad pavyko sukurti dovaną mūsų Žemei ir ištarti jai „Ačiū“.

DSC09052 DSC09062 DSC09085

 

UŽGAVĖNIŲ ŠURMULYS

        Mūsų darželyje siautė Užgavėnių šurmulys. Svečiavomės vieni pas kitus, klausėme pasakojimų, šokome, žaidėme liaudies žaidimus, triukšmingai ir linksmai varėme žiemą.

DSC08414 DSC08467 DSC08400

 

SPORTUOKIME VISI – MAŽI IR DIDELI

      Judėjimas – maloni ir džiugi vaikų veikla, stiprybės ir sveikatos šaltinis. Daug judėdamas vaikas įgyja patirties, rizikuodamas išbando savo kūną ir sužino jo galimybes,  įveikdamas kliūtis labiau pasitiki savimi. Judėjimas skatina organizmo vystymąsi, gerina motoriką ir fizinius gebėjimus. Nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių nuolat skatiname juos daugiau judėti, gerinti fizinę ir psichinę sveikatą.

           Vasario mėn. 25 – kovo mėn. 1 dienomis darželio sveikatos stiprinimo ir sporto metodinės grupės narės organizavo sveikatingumo savaitę lauke „Sportuokime visi – ir maži, ir dideli“. Ugdytiniai kartu su auklėtojomis kasdien atliko vis kitokias užduotis: bėgo krosą aplink darželį, išmėgino įvairias sportines rungtis, estafetes, judriuosius žaidimus, važinėjo paspirtukais ir balansiniais dviračiais. O atlikę visas sportines užduotis į grupę grįždavo pavargę, bet linksmi, pilni geros sportinės nuotaikos.

           Manome, kad kasdienis vaikų gyvenimas turi būti kupinas judėjimo džiaugsmo, nes tik tada vaikystės metai bus laimingi, kupini fizinės veiklos ir smagių žaidimų žavesio.

DSC08118 DSC08120 DSC08158

      Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną darželio vaikai paminėjo linksmai ir kiek neįprastai. Meninio ugdymo mokytoja Genutė į tautine atributika papuoštą salę kvietė skirtingo amžiaus ugdytinius. Vaikai buvo skatinami ne tik puoselėti istorinę atmintį, skiepyti patriotiškumą, bet smagiai bendraujant ir bendradarbiaujant dainuoti dainas, deklamuoti eilėraščius, žaisti žaidimus, semtis patirties ir bendravimo džiaugsmo.

      Tautiniais rūbais pasipuošę vyresniųjų grupių vaikai kartu su mokytoja Nijole aplankė įstaigos darbuotojus, dovanodami visiems eilėraščius, simbolines atminimo dovanėles ir gerą nuotaiką.

DSC07579 DSC07680 DSC07713

 

 

 • DSC07090 DSC07085 DSC07061

 

 

        Priešmokyklinio amžiaus vaikai svečiavosi pasakų šalyje. Inscenizavo pasakas, džiaugėsi pačių surengta knygų parodėle, kurios metu galėjo išsirinkti jiems patikusias knygutes ir jas išmainyti į savo atsineštas. Norime padėkoti grupės „Spindulėliai“ ugdytinei Žemynai, kuri padovanojo daug knygučių savo draugams bei papildė grupės bibliotekėlę.

DSC07111 DSC07117 DSC07213

 

 

       Kai žemę nukloja sniegas, medžius nubalina šerkšnas ir paspaudžia šaltukas likusiems žiemoti paukšteliams ateina sunkus metas. „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai taip pat puoselėja gražią darželio tradiciją – žiemą nepalikti sparnuočių nelaimėje. Melioratorių parkelyje pabėrę jiems įvairaus lesalo grožėjomės šerkšnu pasipuošusiais medžiais, skaičiavome krūme sutūpusias sniegenas, matavome sniego gylį bei darėme sniego angelus.

       Ši ekskursija vaikams padovanojo ne tik žiemos pramogas, bet suteikė puikią galimybę pažinti mūsų krašte žiemojančius paukščius, stebėti gamtoje vykstančius procesus, skiepyti gerumą, atsakingumą, užuojautą.

IMG_20190131_101837_HDR IMG_20190131_102253_HDR IMG_20190131_102445_HDR

 

EGLUTĖS NUPUOŠIMO ŠVENTĖ

      Sausio 4-ąją mūsų darželio vaikai susirinko į tradicinę eglutės nupuošimo šventę. Įstaigos pedagogės vaikams surengė teatralizuotą šventę, į kurią atkeliavo Trys Karaliai nešini dovanomis kūdikėliui Jėzui.

      Šventės metu vaikai prisiminė darželio 5 įsimintiniausias šventinio laikotarpio dienas. Visi dainavo, žaidė, šoko ir patys nupuošę atsisveikino su Kalėdų eglute. Kai ant eglutės neliko nė vieno žaisliuko, Karaliai visus pavaišino obuoliais, palinkėjo visiems sveikatos, džiaugsmo, santarvės ir atsisveikindami ant durų užrašė laimę nešančias savo vardų raides +K+M+B.

DSC05861 DSC05868 DSC05899


AKMENĖLIO PRAŠYMAS

       Prieš kelis metus nuo tolimo šalto vandenyno į mūsų grupę atkeliavo labai gražus akmenėlis. Jis greitai tapo „Kodėlčiukų“ grupės vaikų draugu: su juo dalijomės savo lūkesčiais, svajonėmis, pasakojome apie draugystę, pasiguosdavome kai būdavo liūdna, kartu žaidėme.

      Šiemet pamąstėme, gal ir akmenėlis turi kokių norų, prašymų, gal jis mums galėtų pats daug papasakoti. Pasidomėjome knygose ir sužinojome, kad akmenys tikrai nepaprasti: yra gydomųjų akmenėlių, o pačiais brangiausiais netgi mėgstame puoštis, yra akmenų, kurie netgi auga. O koks gražus mūsų lietuviškas gintaro akmenėlis!

      Dėkojame mamytėms, kurių dėka grupėje turėjome labai įvairių akmenėlių, galėjome jais džiaugtis,  juos liesti, jais groti, mėginti pakelti, palyginti, kurie sunkesni ir žaisti su jais. Pabendravę su akmenėliais, visi sutikome, jog pats didžiausias akmenėlio noras ir prašymas, kad jis netaptų ginklu mūsų rankose ir nenuskriaustų mažesnių už mus. Tegu mus puošia, ramina ir gydo  mūsų draugai – akmenėliai.

DSC04721 DSC04810 DSC04813

       Mūsų darželio vaikai lapkričio 28 d. susitiko su karatė klubo „Žemaitis“ instruktoriumi Marijumi. Susitikimo metu mažieji sužinojo, kad karatė – tai ne tik savigynos menas, bet fizinė ir psichologinė žmogaus stiprybė, padedanti suprasti savo fizines galias, įgyti pasitikėjimą savimi, išmokti nepasiduoti ir siekti užsibrėžtų tikslų.

       Dėkojame KRT instruktoriui Marijui už įdomią veiklą.

DSC03629 DSC03631 DSC03730

       Lapkričio 27 dieną PU grupės „Pelėdžiukai“ ir „Spinduliukai“ dalyvavo išvykoje į   Bendruomenės centrą. Čia susipažino su negalią turinčių žmonių laisvalaikiu. Tą dieną centre vyko ansamblio repeticija ir rankdarbių megėjų užsiemimas. Priešmokyklinukai apžiūrėjo įvairias negalias turintiems žmonėms pritaikytus kabinetus, sporto salę, pasimokino pasisveikinti, padėkoti gestais. Regos negalią turintis Ričardas supažindino su Brailio raštu, pademonstravo akliesiems pritaikytą telefoną. Vaikučiai jiems uždavė rūpimus klausimus. Suprato, kad neįgalieji – tokie pat žmonės su savo norais ir svajonėmis. Išvyka buvo įdomi ir prasminga.

20181127_102151 20181127_100255 20181127_104719

 

TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA

       Lopšelyje-darželyje ,,Berželis‘‘ buvo paminėta tarptautinė Tolerancijos diena. Visą savaitę darželio ugdytiniai mokėsi būti tolerantiškais ir draugiškais. Užsiėmimų metu su auklėtojomis diskutavo, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar vyrauja tolerancija vienas kito atžvilgiu.

       Paraginti socialinės pedagogės darželinukai iš namų atsinešė senų nebenaudojamų raktų, kuriais papuošė šių metų Tolerancijos dienos simbolį – raktą. Raktu mažieji atrakino dėžę su pačiais gražiausiais tolerancijos žodžiais.

DSC02736 DSC02721 DSC02750

 

 

MOLIŪGAI

             Visą spalį džiugino mus darželyje šilta oranžinė moliūgų parodėlė. O kas tokios didelės ir gražios daržovės viduje? Labai smalsu, tad susiruošėme perpjauti moliūgą. Netikėta vaikams buvo, kad viduje radome nemažai tuščios vietos. Greitai buvo nuspręsta, kad galima kažką net paslėpti moliūgėlyje. Giliau pasikapstę – radome sėklų. Labai sunku suvokti, kad iš tokios nedidelės sėklytės užauga daržovė, kurios net pakelti negalime be tėvelių pagalbos. Sėklas patys vaikai išrinko. Nors buvo sunku paimti slidžias sėklytes vaikai patys plovė su vandenėliu ir džiovino. Tikimės, kad pavasarį vaikų surinktos sėklos sudygs.

Žinoma, bandėme moliūgą ir ragauti, o kai patys supjaustėme, tai ir vaišės skanesnės.
Tyrinėdami ir eksperimentuodami vaikai lavina savo pojūčius, kaupia patirtį, diskutuoja. Smagu stebėti žvilgančias akytes, išgirsti nuostabos šūksnius, kai vaikai patys kažką naujo atranda.

IMG_20181031_164528 IMG_20181107_112922 IMG_20181031_154458

 

DALYVAVOME PROJEKTE ,,MES RŪŠIUOJAM“

DSC01197 DSC01193 DSC01193

AKCIJA „NARCIZAI“

         Nuoširdžiai dėkojame tėveliams ir visai bendruomenei už aktyvų dalyvavimą akcijoje „Narcizai“, puošiant ir puoselėjant mūsų darželio sodelį.  Įdomu laukti pavasario, kai mūsų sodelis pasipuoš spalvotais žiedais.

DSC00984 DSC01005 DSC01147

 

 

 

LAUKE JUDU – SVEIKAS ESU

        Mūsų darželio bendruomenė, įgyvendindama sveikatos ugdymo ir fizinio aktyvumo lauke skatinimo projektą „Rudens žaidynės 2018“, spalio 11 dieną organizavo sportinį renginį „Lauke judu – sveikas esu“. Jo tikslas – prisidėti prie šeimų su vaikais aktyvaus gyvenimo būdo lauke skatinimo, išgyventi pasitenkinimą fizine veikla ir gražiais tarpusavio santykiais su tėveliais ir socialiniais partneriais.

DSC00690 DSC00701 DSC00726

DSC00745 DSC00762 DSC00822

 

PASAULINĖ GYVŪNŲ GLOBOS DIENA

      Spalio 4 – oji – pasaulinė gyvūnų globos diena. Darželio bendruomenė, vaikai ir jų tėveliai dalyvavo akcijoje „Padėk išgyventi“. Surinkta parama (maistas, kraikas, kt. priežiūros priemonės) paaukota gyvūnų prieglaudai Mažeikiuose.

       Siekėme, kad vaikai suprastų, jog gyvūnai, augintiniai teikia ne tik džiaugsmą – jiems reikalinga mūsų globa, rūpestis, meilė.

      Vaikai klausėsi gyvūnų prieglaudos savanorės Gintarės pasakojimo apie kačiukų ir šuniukų gyvenimą, priežiūrą, kaip jie patenka į šiuos namus. Žiūrėjome filmukus apie gyvūnų prieglaudas Lietuvoje, savo jausmus, patirtį išreiškėme kūrybinėje – meninėje veikloje.

DSC00623 DSC00643 DSC00636

 

PAGYVENUSIŲ ŽMONIŲ DIENA

Čia „Kodėlčiukų“ grupės vaikų darbeliai iškeliavę į parodą, vykusią Kretingos socialinių paslaugų centre, į Plinkšių senelių namus ir pas savo senelius.

43173314_473943343109348_226501383891714048_n 43213635_1277595055698608_460655879813857280_n 43275615_299272020901440_5802585827183689728_n

      Džiaugiamės šiltais linkėjimais iš Plinkšių globos namų. Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet siuntėme mes jiems pačių šilčiausių linkėjimų su Pagyvenusių žmonių diena, o mums grįžo atgal – su šypsenų diena. Labai smagu J.

IMG_20181009_133219 IMG_20181009_133146

ŠYPSENA LIETUVAI

          Kasmet pirmąjį spalio penktadienį visas pasaulis tradiciškai mini šypsenos dieną. Mūsų darželio vaikučiai nuo pat ryto vieni kitiems dalino šypsenas.

              Visa darželio bendruomenė susirinkusi kieme dovanojo nuotaikingą šypseną Lietuvai. Tuo pačiu visi pasidžiaugė naujai gautais paspirtukais. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su auklėtoja supažindino, kaip teisingai ir saugiai  važiuoti, kokios saugumo priemonės yra reikalingos. Vaikai džiaugiasi nes darželis jau turi 26 judėjimo priemones, skirtas vaikučiams aktyviai judėti lauke.

DSC00437 DSC00480 DSC00489

 

TIPU TAPU Į DARŽELĮ!!!

 

      Rugsėjo 26 dieną paminėjome Mokslo ir žinių dieną „Tipu tapu į darželį“. Šia proga darželio bendruomenė visą dieną aktyviai dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose. Ryte į salę sugužėjo mažieji, kur laukė šventinis susitikimas „Didelės kuprinės nuotykiai“. Kol vaikai ilsėjosi auklėtojos sėmėsi patirties iš mokymų „Šių dienų Merė Popins“. Vakare po darbų vaikų tėveliai, kartu su lektore Ilona Bumblauskiene dalyvavo praktinėje veikloje „Mano vaikas ir jo superherojai“, kur prisiminė kaip reikia planuoti laiką, ką veikti laisvalaikiu su savo atžalomis, kad išliktume savo vaikams superherojais.

DSC00358 DSC00376 DSC00359

 

DIENA BE AUTOMOBILIO

     Dieną be automobilio aktyviai pažymėjo mūsų mažieji ikimokyklinukai. Džiaugiamės jų judrumu ir aktyvumu.

DSC00132 DSC00102 DSC00097

FUTBOLIUKĄ ŽAIST SMAGU

 

                      Nors rudeninė saulutė pasislėpė už debesų, o vėjas gainioja krentančius medžių lapus, darželio „Berželis” ugdytiniai, jų tėveliai, auklėtojos ir kiti bendruomenės nariai sugužėjo į miesto stadioną, kuriame vyko sveikatos ugdymo ir fizinio aktyvumo lauke skatinimo renginys “Futboliuką žaist smagu”. Šio sportinio renginio tikslas – ne tik parungtyniauti tarpusavyje, išmėginti savo jėgas, drąsą, bet ir šauniai praleisti laiką su šeima bei artimiau susipažinti su kitais darželio bendruomenės nariais.

DSC00144 DSC00160 DSC00217

LAUKO ERDVĖS LEIDŽIA VAIKAMS PATENKINTI ĮVAIRIUS POREIKIUS

Kol lauke šilta mes medituojame, kuriame …

IMG_8294 DSC00116 DSC00117

 

RUDENĖLIO TAKELIU

 

       Mūsų darželio vaikai išsiruošė į žygį “Rudenėlio takeliu”. Žygio metu sportavo, džiaugėsi natūralios Gamtos dovanomis. Primename – Gamta yra vienas iš geriausių sveikatos šaltinių!

IMG_1668 IMG_1684 IMG_1732

 

 

PENKTADIENIO RITMU

 

        Saulėtą rugsėjo 7-ą dieną mūsų darželio vaikai susirinko Zuikių pievelėje. Visi linksmai šoko, žaidė ratelius ir džiaugsmingai gaudė linksmus saulutės spindulius.

IMG_20180907_110618(1) IMG_20180907_110636 IMG_20180907_110746

 

MAŽIEJI INDĖNIUKAI

 

      Vasariškai kaitri saulutė nuo pat ankstaus ryto vilioja visus į lauką. Tad šią savaitę nutarėme daugiau laiko leisti gryname ore, aktyviai ir turiningai pramogauti. Vaikai buvo skatinami pažinti turtingą, legendomis apipintą indėnų kultūrą, puoselėti pagarbą viskam, kas mus supa.

      Darželyje ir namuose, kartu su tėveliais, vaikai gamino indėnišką atributiką: karūnas, sėkmės apyrankes, kurias papuošė plunksnomis, šiaudeliais, karoliukais. Kasdien darželyje mažųjų laukė staigmenos ir pramogos: smilgų kambaryje vyko įšventinimo į indėnus ceremonija, indėniškų šūkių, pasisveikinimų pamokėlės, grojimas pačių pasidarytais indėniškais skudučiais iš kokteilių šiaudelių, piešimas ant veidų,  darželio kieme – greičio,  taiklumo, vikrumo reikalaujančios rungtys „Indėnų takais“. Suaugusiųjų padedami vaikai sumeistravo indėnišką palapinę – tipį, kurioje mielai slėpėsi nuo kaitrių saulės spindulių. Grupėse žiūrėjome smagius nuotykių filmukus, klausėmės raminančios indėnų muzikos, bei  organizavome indėnišką diskoteką.

      Įvairūs potyriai formuoja daug naujų įgūdžių, lavina socialinius gebėjimus ir skatina išmėginti save skirtinguose vaidmenyse.

37291745_1918053041588087_2617837971990118400_n (1) 37346017_1921112117948846_3829318284776308736_n (1) 37361166_1921112437948814_6343792478604230656_n

IMG_20180718_100724 IMG_20180718_102527 IMG_20180718_102824

 

 

VANDENS PASAULYJE

 

      Liepos 9-13 dienomis darželio  vasaros žaidimų ir poilsio stovyklos savaitės tema buvo ,,Vandens pasaulyje“. Savaitė prasidėjo temos pristatymu: pokalbiai, diskusijos, ,,minčių lietus“ apie vandenį. Vaikams patiko animacinis  filmukas ,,Tekėk, upeliuk“, taip pat visus  maloniai nuteikė  atpalaiduojančių gamtos, vandens garsų klausymas.

     Kitą dieną vaikai tyrinėjo, atliko įvairius eksperimentus su vandeniu, aiškinosi, iš kur atsiranda vanduo, matavo vandens tūrį skirtingo dydžio indais,  žaidė įvairius žaidimus grupėje ir lauke.

    Nepaprastai daug džiaugsmo vaikams suteikė   maudynės baseine: braidymas, laivelių plukdymas, kamuoliukų mėtymas .

       Savaitė suteikė daug džiugių emocijų, vaikai puikiai praleido laiką darželyje.

20180711_104509 IMG_8896 20180711_103754

 

 

,,AŠ TIKRAI MYLIU LIETUVĄ“

 

…Kalneliai, ežerai,

miškai žali ir sidabrinės brastos…

Žinau –

nedidelis gimtasis mano kraštas,

bet išmatuoti jį tiktai širdimi gali!

 

     Vaikų tautiškumas ir pilietiškumas formuojasi ikimokykliniame amžiuje. Didžiausią įtaką šių jausmų formavimui turi tėvai. Mūsų užduotis – papildyti tėvų ugdymą.

      Šią savaitę darželio vasaros žaidimų poilsio stovykloje linksmai ir kūrybingai leidome laiką siekdami, kad ugdymo tikslai pasiektų vaikų širdis. Akcentuodami meilę tėvynei, gaminome tautinę atributiką, „iškepėme“ didžiulį tortą Lietuvai, paminėjome Valstybės dieną dainuodami lietuvių liaudies dainas, šokdami ratelius, žaisdami žaidimus.

       Po smagios mankštos  Sodų parkelyje, vaikai pasveikino  praeivius su Valstybės diena, dovanodami savo gamintas vėliavėles ir kitą tautinę atributiką.

       Dėkojame Mažeikių visuomenės sveikatos biurui  už smagią „Mankštą Lietuvai“.

IMG_8792 IMG_8856 Vs1

vs2 vs12 vs17

 

 

LINKSMOSIOS AMATŲ DIRBTUVĖLĖS

Turtingas tas mūsų pasaulis.  Pilnas spalvų,  kvapų, garsų, neįprastų formų, gamtos turtų. Vaikas iš prigimties  yra tyrinėtojas, aktyviai ieškantis informacijos. Stebėdamas  ir eksperimentuodamas bando suprasti jį supantį pasaulį. Natūralus vaiko smalsumas skatina jį tobulėti,  suvokti aplinkinio pasaulio sudėtingumą ir harmoniją.

Mūsų  darželio  mažieji vasaros stovyklautojai šią savaitę buvo labai kūrybingi ir išradingi. Įsirengę linksmąsias amatų dirbtuvėles, sukūrė gražių ir įdomių darbelių, kurie džiugino tėvelius ir darželio bendruomenę. Domėjosi žolynų gydomosiomis galiomis ir magija, aplankė skulptoriaus P. Daujoto kūrybos darbą „Lagaminas“, dalyvavo Indijos kultūros šventėje.

18 30 43
57 20180626_103435 20180626_105733

„Žaidžiu, judu – sveikas esu!“

 

     Vaikystė yra gražiausias ir dažnai geriausias žmogaus gyvenimo laikotarpis, ji kupina emocijų, ieškojimų ir atradimų, neužmirštamų įspūdžių. Vaikui judėjimas – įgimta savybė, troškimas veikti, būti aktyviam, išreikšti save, ką nors daryti. Vaiko sveikata priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau vienas iš svarbiausių ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos ugdymo komponentų yra judėjimas ir žaidimas. Kadangi dabar vasara, pats geriausias laikas skatinti mūsų mažuosius būti fiziškai aktyviems, todėl viena vasaros poilsio stovyklos savaičių skirta įvairiai judriajai veiklai. Ugdytiniai visą savaitę aktyviai darė rytinę mankštą, žaidė sportinius, judriuosius žaidimus, pūtė muilo burbulus, treniravosi ant įrenginių melioratorių parkelyje, lenktyniavo estafetėse. Judrioji  žaidybinio pobūdžio veikla teikia vaikams džiaugsmo, žadina smagią, žvalią nuotaiką. Vaikai džiaugsmingai reaguoja, jeigu suaugusieji domisi jų atliekamais veiksmais, patys žaidžia kartu. Puikiai suprantame, jog aktyvus judėjimas, žaidimai, ypač gamtoje, gali padėti užpildyti emocines spragas, pajusti sveiko, išlavinto kūno ir judesio džiaugsmą. Tikimės, kad ir likusias vasaros dienas vaikus lydės teigiamos emocijos, judėjmo džiaugsmas ir gera savijauta.

20180619_100707 20180619_101922 IMG_3299

IMG_3360 IMG_3405 IMG_3454

 

 

“TARP GĖLIŲ MUMS SMAGU“

     Kas gali būti gražiau už žydinčias miško, pievų gėles? Įvairiausios spalvos, įdomiausios žiedų formos, malonus kvapas šiuo metų laiku vilioja mažą ir didelį.

     Mūsų darželio vasaros stovyklos vaikai šią savaitę praleido tarp žydinčių gėlių. Smagiai žaidė žaidimus, dainavo dainas, pynė vainikus,  juos demonstravo bei dalyvavo  foto sesijoje. Savaitės kulminacija paroda – ,,Gėlių fiesta‘‘, kurioje kiekvienas galėjo pasidžiaugti patinkančiu gėlės žiedu ar įdomia kompozicija, kurias kūrė patys vaikai ar tėvelių bei auklėtojų pagalba.

     Dėkojame tėveliams, darželio bendruomenei aktyviai dalyvavusiems mūsų vasaros stovyklos gyvenime, o mūsų vaikai, kaip tos nuostabios gėlės – auga ir žydi.

20180613_102424 20180613_11135720180615_091024

IMG_20180614_080157 (1) IMG_20180614_102138 (1) IMG_20180615_104849 (1)

 

 

VASAROS SPALVOS

 

          Visi žinome, kad vasara – spalvingiausias metų laikas. Tuo vaikai  įsitikino, pasižvalgę vasariškame darželio kiemelyje: žaliasis beržynėlis, ryškiai geltonas augalų labirintas, žydinčios gėlės, sirpstančios vyšnios sode, raudonos žemuogės, balti ir geltoni svogūnėliai darže, tarp smilgų pasislėpę vabaliukai ir netgi naktinis drugelis.  Sunku buvo įvardinti ant medžių augančių samanėlių spalvą, pušies spygliukai turėjo gražų sidabrinį atspalvį, radome rusvai dryžuotą supjaustytą medžio kamieną. Tas vietas, kur spalvų buvo mažiau, vaikai papuošė savo spalvingais piešiniais, pačių darytomis gėlėmis,  išpieštais linksmais balionais, spalvotomis vasaros kepuraitėmis. Ne tik akį džiuginome, bet ir gaivinomės nuo vasaros kaitros,  skanaudami uogas, vaisius, daržoves,  gerdami pačių suplaktus kokteilius.

               Taip įdomiai ir smagiai mūsų darželyje prabėgo pirmoji vasaros savaitė.

DSC03513 IMG_20180606_111553 IMG_20180607_110511

IMG_3245 IMG_3254 IMG_20180607_120852

 

 

TARPTAUTINĖ VAIKŲ GYNIMO DIENA

      Birželio 1 d. paminėjome  Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Darželio pievelėje skambėjo nuotaikingos dainos, rateliai. Vaikai patyrė daug džiugių emocijų žaisdami judriuosius žaidimus.

DSC03233 DSC03234 DSC03285

DSC03333 DSC03353 DSC03364

 

„MES VAIKAI – ZIPIO DRAUGAI“

 

       Tarptautinę programą „Zipio draugai“ grupės „Pelėdžiukai“ vaikai baigė šventine valandėle: prisiminė ko juos mokė Zipis, dalijosi įgyta patirtimi, o savo įspūdžius įamžino meniniuose darbeliuose. Ugdytiniai žaidė bendradarbiavimą skatinančius žaidimus, kūrė originalią pasaką pagal pasirinktus paveikslėlius.

    Ši programa padėjo vaikams įveikti socialinius bei emocinius sunkumus, siekti geresnės emocinės savijautos.

IMG_20180524_102914 IMG_20180524_114335 IMG_20180524_104120

 

 

LINKSMADIENIS – NEMIEGADIENIS „VAIKYSTĖS ŠALYJE”

    Gegužės 24 – oji darželio priešmokyklinukams ypatinga ir džiaugsminga diena, nes tai – išleistuvės. Netrukus prasidės kitas gyvenimo etapas, kupinas naujų patirčių.

    Nuo pat ryto vaikų laukė pramogos, staigmenos, siurprizai: fotosesija „Sveika, vasarėle”, nuotaikingi žaidimai, madų šou… Salėje priešmokyklinukai surengė atsisveikinimo koncertą savo jaunesniems draugams, o šie mums negailėjo daug gerų žodžių ir palinkėjimų. Auklėtojos ir direktorė apdovanojo vaikus atsisveikinimo dovanėlėmis ir priešmokyklinės grupės baigimo diplomais. Lauke vaikai paleido helio balionus, kurie aukštai į dangų nunešė jų pieštas svajones. Pietų miego metu  šventės dalyviai rinkosi darželio beržynėlyje, kur smagiai žaidė, bendravo, vaišinosi sausainiais ir sultimis. Ši diena, praleista draugų rate, paliko visiems smagių prisiminimų.

   Linkime vaikučiams įspūdingos, džiaugsmo ir nuotykių kupinos vasaros. Tegul nerūpestinga vaikystė jiems leidžia dar pabūti vaikais, papramogauti. Tėveliams dėkojame už bendravimą ir bendradarbiavimą per visus šiuos metus.

IMG_20180523_110629 IMG_20180523_114054 IMG_20180523_120428

 

IŠVYKA TRAUKINIU

 

        „Kodėlčiukų“ grupės vaikai vyko traukiniu iš Mažeikių į Viekšnius. Visus džiugino besikeičiantys vaizdai pro traukinio langus: miestas, pievos, miškas, arkliai, karvės.  Vaikams pavyko pamatyti net varlinėjančius gandrus ir porą pievoje stypsinčių gervių.

Atvykus į Viekšnius smagiai praleidome laiką žaidžiant ir vaišinantis šalia miestelio lauko estrados.

Dėkojame tėveliams už įdomią kelionę, vaišes ir saugų sugrįžimą į darželį.

33121547_1841665125893546_8475084211567460352_n 33176627_1841665092560216_6386089320830205952_n 33216306_1841665292560196_5326569787109670912_n (1)

 

 

Priešmokyklinukų išvyka

 

        Gegužės 18 dieną darželio priešmokyklinukai  apsilankė Apuolės piliakalnyje ir prie Barstyčių akmens. Vaikai visą dieną praleido gamtoje: žaidė, pietavo, tyrinėjo aplinką. Judėjimas išvykų metu – maloni ir džiugi vaikams veikla, suteikianti daug teigiamų  emocijų. Veikla per  praktinį patyrimą, išgyvenimą, skatina vaikų troškimą pažinti gamtos paslaptis, suvokti ir pajusti švarios gamtos naudą. Veikla gamtoje skatina vaikų saviraišką, džiugią, kūrybingą, veiklią nuotaiką, daro vaikus  jautresniais  ir laimingesniais.

IMG_2768 IMG_2774 IMG_2818

IMG_2774

Projektas –  pilietinė iniciatyva “PAŽINK, GLOBOK, DALINKIS”

„ LAIMINGAS VANDUO – LIETUVOS GYVASTIS“

 

05-23

RESPUBLIKINIS DAINUOJANČIŲ VAIKŲ FESTIVALIS

„MUZIKA ŽIEDŲ IR VĖJO“

 

      Ketvirtadienį Mažeikių kultūros centre įvyko respublikinis dainuojančių vaikų festivalis „Muzika žiedų ir vėjo“, kur mūsų darželį atstovavo vaikų vokalinis ansamblis „Beržynėlis“. Vaikus festivaliui ruošė meninio ugdymo mokytoja Genovaitė Buivydienė.

20180517_145001 20180517_163439

      Gegužės 15 d. „Nykštukų“ gr. šventė šeimos šventę, kurioje dalyvavo mamytės, tėveliai, močiutės ir seneliai. Eilėraštukais, dainelėmis ir šokiais vaikai sveikino savo tėvelius. Jų veiduose švytėjo šypsenos, akyse – džiaugsmo ašaros.

     Po šventinio koncerto renginys tęsėsi vaikų žaidimų ir pramogų  kambaryje  ,,Mauglis ir vaikai“. Vaikai linksmai žaidė, o tėveliams buvo laiko maloniai bendrauti. Visi džiaugėsi buvimu kartu, tarsi  viena didelė šeima.

received_1530004673775867 received_1530004673775867  received_1530004380442563

PENKTADIENIO PATIRTIS

       Grupės „Spindulėliai“ vaikai kartu su auklėtoja ir auklėtojos padėjėja penktadienį apsilankė  netoliese esančioje taros supirktuvėje. Vaikai savarankiškai dėjo tarą į taromatą, gavo atsiskaitymo kvitą. Jį išsigrynino prekybos centre, suskaičiavo, pridėjo pinigus  prie Kaziuko mugėje gautų  pajamų ir  nutarė užsukti į piceriją. Ten ragavo šeimyninę picą, prisiminė mandagaus elgesio prie stalo taisykles, patyrė teigiamų emocijų ir įvairios patirties.

20180511_105621 20180511_112932 20180511_113320

 

 

 

FUTBOLIUKO FESTIVALIS

         Gegužės 9 d. įvyko 7 – asis Mažeikių lopšelių-darželių futboliuko festivalis. Jame dalyvavo ir mūsų darželio sportininkai.

IMG_8099 (1) IMG_8147 IMG_8160

 

 

MOKINAME MAMYTES

 

       „Kodėlčiukų“ grupės vaikai gražią pavasario popietę pasikvietė į grupę savo mamytes. Vaikai pristatė ir demonstravo, kokius „darbelius“  grupėje dirbo. Smagu buvo pasidžiaugti, kad galima ir vyresnius šeimos narius kažko pamokyti.

31543450_1822599467800112_2511886407312605184_n 31765546_1822601581133234_2276033234645024768_n 31870800_1822607911132601_7643612245670232064_n

 

 

 

Priešmokyklinukai  svečiavosi  Kalnėnų pagrindinėje mokykloje

            Gegužės 4 d. būsimieji mokinukai apsilankė mokykloje.Vaikai susipažino su klase, mokytojomis, pirmokų knygutėmis, priemonėmis, elgesio taisyklėmis pamokų metu. Po to pakvietėme buvusius savo  ugdytinius ir jų draugus smagiai pažaisti ir palenktyniauti darželyje.

IMG_2357 IMG_2447 IMG_2475

 

 

 

SVEIKATOS STIPRINIMO PROJEKTAS  „JUDĖKIME ŠOKIO RITMU“

                      Šokdami vaikai stiprino sveikatą, patyrė judėjimo džiaugsmą, atskleidė individualius gebėjimus bei lavino saviraišką ir kūrybiškumą. Buvo smagu!

20180502_101334 20180502_101838 20180502_102129

 

 

SAUGIAI Į DARŽELĮ-SAUGIAI Į NAMUS

      Užtikrinant vaikų saugumą gatvėje, grupė ,,Nykštukai“ rengė projektą ,,Saugiai į darželį-saugiai į namus“.

      Per pokalbius, žaidimus, praktines užduotis, vaikai įtvirtino žinias apie saugumą gatvėje. Daug žinių ir gerų emocijų vaikai patyrė Mažeikių  policijos komisariate: pareigūnė Audronė pasakojo apie galimas nelaimes gatvėje,  kaip saugiai elgtis ir jų išvengti. Ypatingai teigiamų emocijų patyrė vairuodami automobilius.

     Savaitės pabaigoje žinias  ir įgūdžius tikrino Dėdė policininkas, o vaikai visus įspūdžius  išreiškė meninės veiklos darbeliuose.

20180409_112921 20180410_104022 20180411_095252

 

PROJEKTAS „KNYGUČIŲ PASAULIS“

   „Kodėlčiukų“ ir „Boružėlių“ gr. vaikai visą savaitę buvo pasinėrę į nuostabų knygų ir raidžių pasaulį. Projektas buvo skirtas paminėti tarptautinę vaikų knygos dieną.

    Labai šilti įspūdžiai liko po apsilankymo ir bendravimo su viešosios Mažeikių miesto bibliotekos darbuotojomis. Jos supažindino, kokios čia nuostabios knygutės laukia vaikų.

    Atsinešę iš namų savo mylimas knygutes vaikai džiaugėsi, su draugais skaitė, susidomėję patys kūrė naujas, iliustravo ir dovanojo draugams. Į pasakojimų kūrimą įtraukėme ir tėvelius. Žinoma, neliko be dėmesio ir senesnės grupių knygelės: vienas „pagydėme“, kitas atradome iš naujo.

      Aktyviai dalyvavome respublikiniame vaikų piešinių konkurse „Iš knygelės į širdelę 2018“.

30120597_1572948586133852_981931966_n 30729793_1807987575927968_8064464876845662208_n 30180316_1572956886133022_454333691_n

 

 

 

Žaidimų rytmetis „RAIDELIŲ TAKELIU“

    Domėjimasis raidėmis sukvietė „Kodėlčiukų“ gr. ir „Boružėlių“ gr. vaikus į smagų ir nuotaikingą žaidimų rytmetį.

   Vaikai kartu spėjo, kokios raidės pasislėpusius jų vardeliuose, prisiminė mėgstamus knygų herojus, piešė, bendravo, žaidė linksmus ratelius, statė draugystės namą, kurį apjuosė raidžių takeliu bei kartu vaišinosi.

30708617_1807991699260889_1990847161377488896_n 30550822_1573919949370049_1937343522_o 30738663_1807993682594024_2845239688401256448_n

 

 

 

SMAGU SU DRAUGAIS

      Pasirodžius pavasario saulutei Kiškis (auklėtoja kūno kultūrai) pakvietė „Kodėlčiukų“ grupės vaikus kepti ant laužo dešrelių.

       Dėkojame grupės tėveliams, padėjusiems organizuoti iškylą mūsų lopšelio-darželio „Berželis“ kieme, kur smagiai leidome laiką žaisdami, lenktyniaudami su paspirtukais, išbandydami įdomias Kiškio pramogas. O svarbiausia – vaišinomės ant laužo keptomis dešrelėmis!

30118770_1573920102703367_704121786_n 30429281_1573920489369995_2074065475_n 30550822_1573919949370049_1937343522_o

 

Linksmadienis „Draugystės ratui – gerumo sparnai“

        Pagal mainų programą darželio priešmokyklinukai sulaukė draugų iš Sedos l-d. Svečius supažindinome su darželio grupėmis, edukacinėmis erdvėmis. Salėje nuotaikingai ir linksmai sukosi žaidimai draugystės rate. Ugdytiniai pasikeitė dovanėlėmis, vaišinosi, žaidė, bendravo tarpusavyje, turtindami savo patirtį. Susitikimų metu vaikai mokosi susipažinti, jausti kitų nuotaikas, priimti draugiškumo, palankumo ženklus.

     20180417_102905 20180417_103235 IMG_2265 (1)

 

NUSIPIEŠK SAU KOJINYTES 2018

     Kovo 28 d. darželio logopedė Jolanta ir socialinė pedagogė Violeta pakvietė vaikus dalyvauti konkurse „Nusipiešk sau kojinytes 2018“, kurį organizuoja Kauno kojinių fabrikas.

       Konkurso metu vaikai sekė N. Kepenienės pasaką „Madingiausias krokodilas“, žiūrėjo skaidres, aptarė kojinių raštus, praplėtė žodyną naujomis sąvokomis, tobulino smulkiosios motorikos įgūdžius bei savo kūrybiškumą ir fantaziją.

         Konkurso pabaigoje savo nupieštai kojinytei visi vaikai sugalvojo pavadinimus.

20180327_092848 20180327_100031 20180327_100051 (1)

 

 

VAIKŲ VELYKĖLĖS 2018

    Logopedė Jolanta ir socialinė pedagogė Violeta inicijavo dalyvavimą jau tradicija tapusiame „Vaikų Velykėlių“ konkurse, kurį organizuoja Naisių vasara.

      Smagu buvo kartu marginti Didįjį margutį, žaisti, lenktyniauti ir ridenti margučius.

      Ačiū visiems marginusiems Didįjį margutį.

30120362_1575061432589234_1525678743_n 30120962_1575063092589068_73867449_n 30429324_1575061565922554_570416831_n

VAIKŲ VELYKĖLĖS

    Metų rato tėkmėje šv. Velykų šventė, jos laukimas yra vienas kertinių pavasario laikotarpio momentų.

    Darželio ugdytiniai Velykas paminėjo grupėse, kūno kultūros ir meninio ugdymo užsiėmimuose. Vaikai kartu su „Kiškiu“ sportavo, rideno margučius, lenktyniavo estafetėse, klausė paukštelių balsų ir spėliojo koks tai paukštis.

    Daug džiugių emocijų ugdytiniai patyrė dainuodami, šokdami ratelius, žaisdami įvairius žaidimus bei jėgas išbandė įmindami mįsles.

     Tegul kartu su atbundančia gamta visų mūsų sielose skleidžiasi gerumo gėlės.

2018-04-03 09.40.52 20180403_111304 2018-04-03 09.46.04

AŠ SAUGUS, KAI ŽINAU

      Balandžio 3-6 dienomis mūsų darželyje vyko saugaus eismo projektas „Aš saugus, kai žinau“. Edukacinių valandėlių, išvykų metu vaikai įgijo pradinių žinių ir praktinių įgūdžių apie eismo dalyvių elgesį kelyje, gatvėje, kieme, transporto priemonėje. Surengė piešinių parodą, dalyvavo jaunųjų paspirtukininkų varžybose „Saugus eismas“.

      Balandžio 6 dieną, „Drugelių“ grupės vaikai ir auklėtojos, surengė akciją „Saugok save ir kitus“, kurios metu dalino savo kartu su tėveliais gamintus atšvaitus bei linkėjo būti saugiems kelyje. Ši diena vaikams buvo ypač džiugi, nes juos aplankė policijos bičiulis Amsius ir  Telšių apskr. VPK Mažeikių r. PK Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Audronė Jurdonaitė – Ostrauskienė. Pareigūnė mokė vaikus įsiklausyti į Amsiaus patarimus ir visada elgtis atsargiai ne tik gatvėje, bet ir kieme.

 DSC02840 DSC02850 20180405_110058

 

SVEIKATOS BANGA

       Balandžio 10 dieną „Drugelių“ grupės vaikai dalyvavo Mažeikių Visuomenės sveikatos biuro organizuotame renginyje „Sveikatos banga“. Jis buvo skirtas paminėti Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-etį. Renginio tikslas – sujungti į bendrą veiklą Lietuvos sveikatą stiprinančių ir kitų ugdymo įstaigų bendruomenes, kurios rūpinasi vaikų sveikatos stiprinimu.

     Vaikai renginyje mankštinosi, šoko, dalyvavo estafetėse, piešė sveikatai naudingus produktus. Labiausiai pradžiugino masinis muilo burbulų pūtimas. Vaikai patyrė daug džiugių emocijų.

    Dėkojame organizatoriams.

20180410_103218 20180410_105603 20180410_105705

 

DRAUGIŠKAS SUSITIKIMAS

       Kovo 23 d. mūsų ugdytiniai lankėsi Mažeikių „Ventos“ progimnazijoje, kur įvyko draugiškas susitikimas. Susitikimo metu „Kalbinės studijos“ jaunieji teatralai pristatė pamokomąją improvizaciją „Trys paršiukai“.

       Visiems buvo įdomu, smagu ir draugiška.

IMG_7833 IMG_7861 IMG_7875

          Kovo 23 d. Mažeikių Kultūros centre organizuotas 11-asis Mažeikių rajono dainų, muzikos ir šokių festivalis „BŪK MATOMAS“. Darželį festivalyje atstovavo dainavimo studijos „Beržynėlis“ ugdytinės. Vaikus festivaliui ruošė meninio ugdymo mokytoja Genovaitė Buivydienė.

         Ačiū dalyviams už gražų pasirodymą.

29512506_1903639712988471_6348420595889552357_n 29570490_1903639709655138_5247212419495449127_n

 

 

PASAULINĖ VANDENS DIENA

       Kovo 22 d. darželyje buvo paminėta Pasaulinė vandens diena. Pokalbių metu vaikai degustavo vandenį su citrina, mėta, apelsinais ir avietėmis.  Visuomenės sveikatos specialistė vaikams paaiškino, kodėl vanduo svarbus vaiko sveikatai.

      Vanduo yra unikalus, kad tuo įsitikintume vaikai atliko eksperimentą.

29472940_1700640863314898_8320114631817297920_o 29496972_1700641486648169_2938995392794066944_o 29498114_1700641446648173_2666232091523416064_o

 

„VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ 2018” – „Draugystės dėlionė”

     Savaitės tikslas – skatinti tarp vaikų ir suaugusiųjų pagarbius, draugiškus santykius. Draugystės dėlionę dėjome iš šviesių žodžių, šiltų šypsenų, nuotaikingų žaidimų, pokalbių, dialogų, kūrybinių darbelių… Manome, jog nuo mažens formuojami gražaus bendravimo  įgūdžiai visada palieka pėdsaką vaikų elgesyje.

29389430_1989502567747293_5754035624243888128_n IMG_1752 IMG_1895

 

PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA

        Švęsdami Pasaulinę Žemės dieną mūsų darželio vaikai dėkojo Žemei už jos dosnumą, gamtos grožį, žadėjo ją mylėti ir tausoti.

20180320_094257 (1) 20180320_101321 DSC02717 (1)

 

VASARIO 16-OSIOS SVEIKINIMAI

     Mūsų darželio vaikai minėdami Lietuvos šimtmetį kūrė atvirukus, rašė sveikinimus, nešė juos į įvairias įstaigas bei išsiuntė paštu. Ši prasminga ir įdomi veikla ugdytiniams patiko. Jie  sulaukė daug gražių padėkos žodžių, o iš jų svarbiausi – mūsų Respublikos  Prezidentės. Vaikus ir darželio bendruomenę nudžiugino gautas iš Prezidentūros  raštas dėl sveikinimo ir Respublikos Prezidentės nuotrauka  su  autografu.

20180208_092959 20180214_154815 Prezidentė

 

EILĖRAŠČIŲ KONKURSAS „DOVANA LIETUVAI“

      Mūsų darželyje kovo 9 d. patys gražiausi, šilčiausi ir prasmingiausi žodžiai skambėjo Lietuvai. Didžiuojamės, kad mūsų ugdytiniai auga atsakingais savo gimtosios šalies piliečiais.

20180309_103403 20180309_104210 20180309_103550 (1)

20180309_103850  DSC02653 DSC02666

 

 

KAZIUKO MUGĖ

     Kovo 8 d. popietę grupės „Spindulėliai“ vaikai pakvietė savo tėvelius ir darželio bendruomenę į Kaziuko mugę. Ten visus pasitiko nuotaikinga liaudiška muzika, sklindantys gardūs kvapai ir gausybė darbelių iš popieriaus, modelino, veltinio, molio, tešlos ir kitų medžiagų.

     Visiems buvo linksma ir įdomu: vieni derėjosi dėl patikusio rankdarbio, kiti vaišinosi gardžia mėtų arbata, aptarė įsigytus pirkinius.

20180308_153223 20180308_160643 20180308_155736-1

MUMS ŠALTUKAS NEBAISUS

    Visi labai laukėme žiemos, sniego, jo džiaugsmų ir pramogų. Žiemos šventė „Mums šaltukas nebaisus“ sukvietė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus pramogauti gryname ore. Mažieji sveikuoliai patyrė judėjimo džiaugsmą lauko edukacinėse erdvėse, žaidė judrius žaidimus, įveikė kliūčių ruožą, piešė ant sniego „Žiemos dailės studijoje“, aplankė darželio beržynėlį. Savo išradingumą, taiklumą ir greitumą vaikai išbandė žaisdami „Ledasvydį“, „Kas greitesnis nuo kalniuko“.

DSC02434 DSC02467 DSC02507

 

 

MANO GIMTOJI KALBA

      Šių metų vasario 19-23 dienomis lopšelyje-darželyje „Berželis“ visą savaitę vyko renginiai, skirti vaikų gimtosios kalbos ugdymui. Pagrindinis šio renginio tikslas atkreipti dėmesį į vaikų kalbos ugdymo svarbą, sudominti netradicinėmis veiklomis bei tobulinti tokius ugdytinių socialinius įgūdžius, kaip: aplinkos pažinimo, bendravimo su kitais darželio vaikais, bei socialiniais partneriais.

            Savaitės bėgyje darželio auklėtiniai, lydimi auklėtojų, logopedės ir socialinės pedagogės aplankė miesto biblioteką, muziejų. Savo patirtus įspūdžius mažieji auklėtiniai perteikė piešiniuose, kurie papuošė darželio galeriją.

         Vaikai dirbo komandose, tobulino smulkiosios motorikos, savarankiško kalbėjimo įgūdžius sekdami pasakas, piešdami jų veikėjus.

             Viktorinos „Mano gimtoji kalba“ metu vaikai patyrė teigiamų emocijų, ugdėsi kūrybiškumą, kalbinius gebėjimus bei aktyvino loginį mąstymą.

20180221_111901 20180301_101441 20180301_102245

 

EDUKACINĖ DIENA DARŽELYJE

      Vasario 23 d. mūsų darželyje svečiavosi lektorė Ilona Bumblauskienė. Ji pasidalijo savo žiniomis, ilgamete patirtimi su darželio vaikais, tėveliais ir bendruomene.

         Vaikams – užsiėmimas „Knygutės  nuotykiai“.

         Darželio bendruomenei – seminaras „XXI amžiaus vaikų edukaciniai žaidimai ir svajonės“.

          Tėveliams – seminaras „Nuo makaliūzių iki raidžių“.

          Visi džiaugiamės įdomia, prasminga ir naudinga diena darželyje.

DSC02372 DSC02376 IMG_7545

 

Priešmokyklinukų pramoga „Žaisim, kursim, tobulėsim!”

       Žaidybinė ir kūrybinė veikla labai glaudžiai persipynusi, ji papildo, praplečia ir visokeriopai „maitina“ ugdymo procesą. Pramogos metu  aktyviai veikdami žaidybinėse situacijose vaikai kūrė, išreiškė save, bendravo, siūlė savas idėjas. Visi vaikai pasijautė svarbiais ir vertingais veiklos partneriais. Užduotėlės, pratimai ir žaidimai inspiravo ugdytinius veikti, tartis, lenktyniauti, apibendrinti. Stebėdami pramogaujančius „Pelėdžiukus” ir „Spindulėlius” galime pamatyti, kaip  atsiskleidžia fizinės, intelektinės, socialinės ir emocinės jų galios.

IMG_1517 IMG_20180228_093625_HDR IMG_20180228_103725_HDR

 

 

Vasario 26d. 9.30 val. mūsų darželio vaikai žiūrės spektaklį.
Mime ir Isminties knyga (reklama)

 


IMG_7372 IMG_7375 IMG_7391                           IMG_7415-1 IMG_7435 IMG_7448

100

 

 

UŽGAVĖNIŲ ŠURMULYS

       Linksmai ir triukšmingai žiema išvaryta, pavasariui pasiruošta ir blynų privalgyta, kad visi metai būtų sotūs ir laimingi.

DSC02159 DSC02192 DSC02161-1

 

 

      Vasario 2 d. “Pelėdžiukų” grupės vaikai paminėjo Pasaulinę pelkių dieną. Vaikai sužinojo apie saugomas pelkines vietoves Lietuvoje, apie jų naudą  augalijai ir gyvūnijai.

1       2

 

 

     „Spindulėlių“ grupės vaikai gamino sumuštinius su pačių išaugintais svogūnų ir česnakų laiškais. Kai už lango žiema ir gripas nesitraukia,  labai svarbu pasirūpinti sveikata ir būti sveikiems.

20180209_151505

 

 

ŠAŠKIŲ VARŽYBOS DARŽELYJE

       Smagų sausio 16-osios rytą vyko šaškių varžybos tarp priešmokyklinio amžiaus vaikų. Savo jėgas išbandyti panoro ir suaugę bendruomenės nariai. Gausus ir draugiškas žaidėjų ratas, iškovotos pergalės ir pagarba pralaimėjusiam suteikė ne tik dalyviams bet ir žiūrovams smagių akimirkų.

 1 2 3

 

 

 

         LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA DARŽELYJE PAMINĖTA VISUOTINE PILIETINE INICIATYVA „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

1 2 3

 

 

TRYS KARALIAI

        Nutilus šventiniam šurmuliui sausio mėn. 5 dieną mūsų darželį aplankė Trys karaliai: Kasparas, Baltazaras ir Merkelis. Su savimi  Karaliai nešėsi po dovaną  – aukso, smilkalų ir miros. Jie pakvietė vaikučius atsisveikinti su eglute. Kad eglutei nebūtų liūdna iškeliauti, vaikai jai padovanojo linksmas daineles, nuoširdžius palinkėjimus ir žaidimus.

         Trys karaliai visiems linkėjo, kad metai būtų geri, nelaimės namus aplenktų, o išmintis ir dovanos aplankytų.

1 2 3

 

 

MAŽŲJŲ DISKOTEKA

      Mūsų darželio vaikai gruodžio 29 d. susirinko į Diskoteką, kur smagiai šokdami ir linksmai žaisdami atsisveikino su 2017 metais.

1 2 3

 

 

ŠVENTINĖ NUOTAIKA

       Gruodžio 15 d. šventinė nuotaika ir Nykštukų varpelių gaudesys pakvietė visus į salę, kur buvo įžiebta gražuolė eglė. Prie lempučių šviesos visų širdis sušildė smagios vaikų dainos, gražūs palinkėjimai ir sveikinimai.

1 2 3

 

 

       Mūsų darželio „Drugelių“ ir „Kodėlčiukų“ grupės vaikai ir auklėtojos aplankė mieste esančią Kalėdinę eglę. Padovanojo Lietuvai linkėjimus, išsiuntė Kalėdų seneliui parašytą laišką.  Pasidžiaugę žaliaskare, pakabino atsineštus, pačių sukurtus žaisliukus, vaišinosi arbata, bendravo su kitų darželių vaikais.

1 2 3

 

 

         Lauke praeivių dėmesį patraukė nematyto grožio medelis, kurį vaikai kartu su auklėtojomis papuošė savo rankų darbo sukurtais žaisliukais.

1 2 3

 

DARŽELYJE JAPONIŠKO SPORTO DIENA

       Gruodžio 14 d. lopšelyje-darželyje „Berželis“ lankėsi sportinio KRT instruktorius Marijus. „Pelėdžiukų“, ,,Spindulėlių“, „Kodėlčiukų“ ir „Drugelių“ gr. ugdytinius instruktorius supažindino su KRT sportu, pravedė treniruotę. Vaikai įdomiai, linksmai sportavo ir liko sužavėti.

          Dėkojame KRT instruktoriui Marijui už įdomų užsiėmimą.

1 2 3

 

 

ŠV. KALĖDŲ LAUKIMAS NAUJŲ DRAUGŲ BŪRYJE

 

          Mūsų lopšelio-darželio priešmokyklinukai svečiavosi Sedos darželyje, kur susirado naujų draugų, smagiai ir turiningai praleido laiką.

           Esame dėkingi už šiltą, malonų  priėmimą ir pakvietėme savo naujuosius draugus apsilankyti savo darželyje.

1 2 3

 

DARŽELIO PAŽINTINIS PROJEKTAS „ORANŽINIO TRAUKINIO KELIONĖ“

      Moliūgų pyrago ir rudens gėrybių ragavimu užbaigėme šių metų mūsų darželio gamtos pažinimo projektą.  Džiugu, kad dalyvavo visa bendruomenė.

       Pavasarį daiginome sėklas, stebėjome moliūgų daigų augimą, bandėme užauginti moliūgų ir savo darželio lysvėje.  Rudenį paaiškėjo, kad geriausi moliūgai užaugo mamų ir močiučių daržuose. Tad rudenį galėjome džiaugtis ir draugauti su šia oranžine daržove.

1 2 3

 

 

 

RYTMETYS „MŪSŲ MYLIMOS SPALVOS“

      Šaltą ir liūdną dieną Kiškutis apsidžiaugė sutikęs linksmą, spalvingą ir dosnų Rudenėlį. Mūsų darželio „Kodėlčiukų“ grupės vaikai kartu su draugais iš „Drugelių“ grupės džiaugėsi paskutinėmis rudens spalvomis. Vaikai linksminosi, šoko ratelius, žaidė įvairius žaidimus, lenktyniavo, kas prisimins daugiau daržovių ir vaisių.

        Dėkojame vaikų mamytėms už gražias, šiltas rudeniškas spalvas.

1 2 3

 

Rytmetys – siurprizas „Svečiuose pas „Bitutes“

 

       Lapkričio 30 dieną priešmokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ vaikai lankėsi savo buvusioje grupėje.

Vedami smalsumo ir gražių prisiminimų visi su nekantrumu laukė šio susitikimo, gamino dovanėles savo jaunesniems draugams ir auklėtojoms.

 Svečiuose  buvę ugdytiniai smalsiai apžiūrinėjo grupės aplinką, žaislus, žaidė su savo jaunesniaisiais draugais, bendravo su auklėtoja Aušra. Grįžę dar ilgai dalijosi prisiminimais apie smagiai ir turiningai praleistą laiką.

           Vaikų darželis – idealiausia vieta ir erdvė ugdyti vaikų bendravimo įgūdžius, o geriausia pamoka yra  asmeninė patirtis.

A B C

      Lapkričio 22 d. mūsų lopšelio–darželio priešmokyklinio amžiaus grupių vaikų atstovai, kartu su logopede Jolanta ir auklėtojos padėjėja Gražina lankėsi Mažeikių viešosios bibliotekos organizuojamame labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ knygų pristatyme. Vaikai žiūrėjo literatūros skyriaus lėlių teatro „Vyturiai ir pelėdžiukai“ spektaklį „Trys paršiukai“, susipažino su vaikų žaisloteka. Grįžo laimingi ir nešini knygutėmis.

12  3       

 

RYTMETYS  ,,PO RUDENS SKRAISTE”

      Sportinis rytmetys “Po rudens skraiste” prasidėjo nuotaikinga mankšta. Linksmai ir sportiškai nusiteikę  priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai nuotaikingai rungtyniavo įvairiose estafetėse, žaidė judrius žaidimus, deklamavo eilėraščius.

 

1 2 3

 

 

TOLERANCIJOS DIENA DARŽELYJE

 

      Lapkričio 13-17 dienomis vyko užsiėmimai, skirti Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Grupinių užsiėmimų metu socialinė pedagogė aptarė su vaikais žodžio Tolerancija reikšmę, diskutavo ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius vaikai pastebėjo darželyje ir už jo ribų.

1 2 3

 

 

PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO VAIKAI PAMINĖJO ŠV. MARTYNO IR OŽIO DIENAS

 

         Šventės metu vaikai atsisveikino su rudeniu, šoko liaudiškus ratelius, linkėjo vieni kitiems ramybės, dalijosi žibintų šiluma.

 

1 2 3

 

KVEPIANTI ŠVENTĖ

 

    Lapkričio 6 d. „Nykštukų“ grupės bendruomenė šventė pyragų dieną.

    Vaikai į darželį atnešė namuose keptus pyragus ir kitus įvairiausius skanėstus, o darželio bendruomenė turėjo progos paragauti nuostabaus skonio kepinių.

     Nuoširdžiai dėkojame kepusiems pyragus ir aukojusiems!

     Kvepiančios šventės akimirkos tegul lieka prisiminimuose .

 

1 2 3

 

 

Spalio 26-27 d.  vaikus ir tėvelius  džiugino meninio ugdymo mokytojos Genutės paruošta muzikinė improvizacija ,,Rudens išdaigos’’.

1 2 3

 

 

              Džiaugiamės, nes spalio 25 dieną mūsų darželio priešmokyklinio ugdymo vaikų atstovai su auklėtoja kūno kultūrai Ina-Ieva ir visuomenės sveikatos biuro specialiste Vaida dalyvavo konkurse „Sveikuolių sveikuoliai“.

1a 2a 3a

   

 

         DĖKOJAME TĖVELIAMS IR VISAI BENDRUOMENEI UŽ AKTYVŲ DALYVAVIMĄ AKCIJOJE „NARCIZAI“, PUOŠIANT MŪSŲ DARŽELIO SODELĮ.

 

1 2 3

 

 

SAUGAUS EISMO POPIETĖ

 

       Spalio 17 dieną lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai lankėsi Mažeikių policijos komisariate veikiančioje Saugaus eismo klasėje.

        Vaikai įdėmiai klausėsi pareigūnės Audronės Jurdonaitės naudingų pamokymų ir patarimų, kaip tinkamai elgtis gatvėje. Specialistė buvo paruošusi vaikams mįslių apie saugų eismą, kurias atsakius mažieji buvo pamaloninti prizais : apsaugos liemenėmis, atšvaitais ir knygutėmis.

 

1 2 3

 

PADĖK KETURKOJUI DRAUGUI IŠGYVENTI

 

Mūsų darželio 8, 10 ir 11 grupių ugdytiniai ir auklėtojos spalio 2 – 6 dienomis vykdė projektą ,,Padėk keturkojui draugui išgyventi“, skirtą pasaulinei gyvūnijos dienai paminėti.

 

1 2 3

 

 

Šypsenos diena darželyje

 

     Paminėti  tarptautinę šypsenos dieną darželyje buvo  paskelbta akcija „Žydėkit, šypsenėlės!”. Siekdami suteikti vieni  kitiems teigiamų emocijų, pasidalinti  gerumu visi norintys gamino nuotaikingas, „žydinčias” šypsenėles. Piešdami, aplikuodami, lipdydami šypsenas kalbėjome apie draugystę, nuoširdumą, keitėmės šiltais linkėjimais. Šypsena – galinga. Ypač nuoširdi, atvira, tokia kaip vaikų… iš visos širdies! Psichologai tvirtina, kad besišypsantys žmonės – ne tik laimingesni, bet ir sveikesni. Tad dažniau šypsokimės!

1 2 3

 

Įsimintina kelionė miesto autobusu

 

       Rugsėjo mėnesį prisijungė prie akcijos „Europos judrioji savaitė“. Šios akcijos tikslas tvarių transporto priemonių populiarinimas ir susisiekimo atomobiliais alternatyvų išbandymas. Visą savaitę vyko šviečiamoji ir aktyvi vaikų fizinė veikla, kurios metu vaikai išbandė susisiekimo automobiliais alternatyvas, gilino žinias apie saugų eismą, aiškinosi apie transporto naudą ir žalą sveikatai bei aplinkai. Lopšelio-darželio “Berželis” ikimokyklinio amžiaus vaikų grupė važiavo miesto autobusu. Kelionė prasidėjo Daukšos gatvės sustojime, o baigėsi Sodų sustojime, važiuojant maršrutu Mažeikiai – Kurmaičiai.

      Dėkojame Mažeikių miesto Autobusų parko kolektyvui, už suteiktą galimybę susipažinti su miesto viešuoju transportu ir jo judėjimo schema. Buvo įdomu pavažinėti miesto transportu, kuris yra oro taršos prevencijos priemonė ir alternatyva automobiliui, prieinama kiekvienam iš mūsų.

 

1  2  3

 

 

 

rugsejo1

 

 

PEDAGOGAMS DIDŽIAUSIA DOVANA

Lopšelis-darželis viena pirmųjų įstaigų, į kurią vaikas patenka iš jaukios namų aplinkos. Tai labai svarbus įvykis tiek vaikui, tiek tėvams. Malonu, kai buvę ugdytiniai nepamiršta gražių ir įdomių akimirkų patirtų darželyje, o vis grįžtantys ir aplankantys auklėtiniai – pedagogams didžiausia dovana ir darbo įvertinimas.

Labai džiaugiamės, kai radę laiko mus aplanko buvę ugdytiniai.  Buvusi lopšelio-darželio „Berželis“ auklėtinė Greta Grikštaitė sako, kad visada norisi nuveikti kažką gražaus ten, kur augau. Ji su malonumu prisimena, kaip darželyje lankė dailės užsiėmimus ir auklėtojos Aušros įkvėpta iki dabar lanko dailės studiją ir kuria toliau. Greta mielai sutiko pasidalinti savo originaliais kūrybiniais darbais. Jos dėka lopšelio-darželio „Berželis“ darbuotojai, vaikai ir svečiai visą vasarą turi galimybę pasidžiaugti eksponuojama kūrybinių darbų paroda. Dailės darbai papildo ir puošia įstaigos erdvę.

1 2 3

 

Įstaiga laiminga turinti pedagogų, kurie geba įkvėpti ir dėkinga auklėtiniams, kurie nepamiršta.

  Gegužės 31 d.  visame Pasaulyje minima diena be tabako. Mažeikių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras organizavo akciją „Pūsk muilo burbulus, o ne tabako dūmus“.

     Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti, užsiimti įdomesne veikla ir kurti sveikatai palankią aplinką. Prie Mažeikių rajono ugdymo įstaigų ir mes  mielai prisijungėme palaikyti šią akciją.

    Susirinkę visi drauge šokio ritmu darėme apšilimo mankštą, o paskui jau „burbuliavome“ ir rašėme palinkėjimus sveikatos tema. Svarbu pradėti šviesti visus jau vaikystėje, kad užaugę, galėtų pasirinkti sveiką gyvenimo būdą.

1 2 3

 

MIŠKO PASAKA

    Gegužės 29 d. dalyvavome Gamtosauginių mokyklų šventėje „Miško pasaka“.

Už kryptingą įstaigos bei visuomenės aplinkosauginio vaidmens stiprinimą buvome apdovanoti Tarptautinio Gamtosauginių mokyklų programos sertifikatu ir Žaliąja vėliava.

Tuo ir didžiuojamės!

1 2 3

 

PRIEŠMOKYKLINUKŲ IŠLEISTUVĖS

    Skaisti pavasario saulė ir kvepiantys alyvų žiedai tarytum byloja, kad atėjo metas priešmokyklinukams atsisveikinti su darželiu. Šventiškai papuošta muzikos salė paskutinį kartą pakvietė juos į pačią spalvingiausią ir daugiausiai emocijų sukeliančią šventę – išleistuves.

     Žiūrėjome į juos ir negalėjome patikėti, kad atėjo metas atsisveikinti. Jie užaugo, pasiruošė naujam gyvenimo etapui. Šventės metu vaikai keliavo su piratais į tolimas šalis.  Pasibaigus programėlei, valgyklėlėje vaikučių laukė šventinė vakarienė.

     Žiūrėjome į savo ugdytinius, kurių veidukai švytėjo kaip saulė. Mintyse linkėjome, kad jų vaikiškas mažas pasaulis, apgaubtas stebuklų skraiste, tęstųsi dar ilgai. Norėtųsi, kad vaikai nepamirštų darželio, patirtų įspūdžių. Galbūt kada nors sugrįžtų, kai jau bus suaugę, kad pabūtume visi kartu senų, gerų draugų būryje.

1 2 3

  IŠVYKA TRAUKINIU

    Kai šiltas oras – visada norisi keliauti. Išvykos traukiniu mūsų darželio „Kodėlčiukų” grupės vaikai labai laukė, nes dauguma nebuvo traukiniu važiavę. Džiaugiamės, kad į mūsų Mažeikių miestą atvyksta traukiniai, kad turime galimybę susipažinti su šia transporto rūšimi.

    Dėkojame tėveliams už saugų grupės vaikų parvežimą į darželį.

1 2 3

 

 

„Spindulėliai“ tarė Zipiui – sudie!

     Skirdami daug dėmesio vaikų fizinei sveikatai mes nepamirštame ir geros emocinės savijautos. Tarptautinės programos „Zipio draugai“ valandėlių metu kalbame su vaikais, kaip jaučiasi, kaip vertina save, kaip jie įveikia pyktį, liūdesį ar kitus emocinius sunkumus. Valandėlės metu prisiminėme, kokie yra atsipalaidavimo būdai, pagalbos draugui taisyklės, kaip rasti geras išeitis, ženklo „stop“  reikšmę. Vaikai žaidė draugiškumo žaidimus, piešė Zipiui piešinukus, džiaugėsi dovanėlėmis ir diplomais.

1 2 3

Išvyka į Ventos regioninį parką

     Saulėtą ir labai šiltą gegužės 19-osios rytą darželio priešmokyklinukai išsiruošė į tradicinę pavasarinę išvyką. Apsilankėme muziejuje, kuriame galėjome pamatyti ir paliesti rankomis dinozaurų laikmečio gyvūnų liekanas – fosilijas, paklausyti paukščių balsų. Apžvalgos bokšte grožėjomės vaizdais į Ventos upės vingius, Papilės piliakalnius. Žaidžiant  gamtoje vaikams  labiau išryškėjo aktyvumas, kolektyviškumas, praktiniai elgsenos įgūdžiai gamtoje. Prisiminėme, kaip rūšiuojamos šiukšlės, kodėl reikalinga gamtai žmogaus pagalba ir globa.

2 3 4

 

 

MŪSŲ VISŲ SAULUTĖ

Šiandien mes visi kūrėme Saulutę.

1

 

VANDENĖLIUI DRAUGAS BŪK

Mūsų darželio „Bitučių“ grupės vaikai aktyviai dalyvavo pramogoje „Vandenėliui draugas būk“ bei labai smagiai sportavo su savo tėveliais.

1 2 3

 

TAI BENT ŠEIMYNĖLĖ

    Gegužė – šeimos mėnuo. Labai brangios akimirkos, praleistos su mylimiausiais žmonėmis. „Kodėlčiukų“ grupės vaikai džiaugėsi sulaukę daug svečių: mamyčių, tėvelių ir kitų šeimos narių.  Skambėjo patys šilčiausi posmai mamytėms, o maloniai pakviestos kartu dainavo, žaidė, „kepė“ patį skaniausią pyragą ir juo vaišinosi.

    Visi drauge palinkėjo sėkmės grupę paliekantiems vyresniesiems draugams.

1 2 3

 

MUZIKA ŽIEDŲ IR VĖJO

    Gegužės 17 d. dainavimo studijos „Beržynėlis“ ugdytinės atstovavo mūsų įstaigą II respublikiniame dainuojančių vaikų festivalyje „Muzika žiedų ir vėjo“.  Mergaites festivaliui ruošė meninio ugdymo mokytoja Genovaitė Buivydienė.

1 2

FUTBOLO FESTIVALIS

   Mūsų darželio ugdytinių futbolo komanda dalyvavo šeštajame Mažeikių rajono Futboliuko festivalyje, kuris įvyko gegužės 10 d. sporto centro futbolo salėje.

    Švietimo skyrius ir FK „Atmosfera“ organizavo futbolo žaidynes ikimokyklinukams, kurio tikslas – suburti vaikus į organizuotą laisvalaikio praleidimą žaidžiant futbolą, suteikti teigiamų emocijų, sudominti futbolo žaidimu.

   Šventė prasidėjo darželių komandų eisena bei prisistatymais. Vaikai  varžėsi, kuri komanda įmuš daugiau įvarčių, dalyviai džiaugėsi vaikų piešinių paroda “Mes žaidžiame futbolą”. Festivaliui pasibaigus dalyvius sveikino ir apdovanojo švietimo skyriaus vedėjas A. Stonkus ir vyr. specialistė N. Zakalskienė, FK “Atmosfera” prezidentas N. Gudaitis.

1 2 3

POPIETĖ „SEKU SEKU PASAKĄ“

Balandžio 27 d. mūsų darželio vaikai lankėsi Mažeikių K. Jagmino pradinėje mokykloje vykusioje popietėje „Seku seku pasaką“. Svečiuotis visada smagu!

?????????????? 1c 3e

 

 

VAIKŲ VELYKĖLĖS 2017

     Lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenė dalyvavo jau tradicija tapusiame „Vaikų Velykėlių“ konkurse, kurį organizuoja Naisių vasara. Tai konkursas, puoselėjantis senas lietuviškas tradicijas, ugdantis tautišką vaikų mąstyseną ir bendrumo dvasią.

    Logopedė Jolanta ir socialinė pedagogė Violeta paruošė didžiojo margučio muliažą, pasirūpino visomis priemonėmis ir sukvietė vaikus į salę. Smagu buvo kartu marginti Didįjį margutį, žaisti, lenktyniauti ir ridenti margučius.

     Ačiū visiems marginusiems Didįjį margutį.

1 2 3

1 3 3c

VARLIUKŲ FUTBOLIUKAS

 

     Gausus vyresnio ir priešmokyklinio amžiaus gr. auklėtinių būrys susirinko į varžybas “Varliukų futboliukas”. Juos aplankė Mažeikių miesto mergaičių futbolo komandos „Triumfas“ narės: Rimante Jonušaite ir Karolina Kurapatkina. Jos ugdytiniams pristatė futbolo elementų subtilybes, varžybų metu teisėjavo.

     Darželio ugdytiniai lavino fizinius ir socialinius įgūdžius, mažus ir nedrąsius bandymus pavertė dideliais pasiekimais. Įtraukiantis žaidimas stiprino draugystę ir gerino bendradarbiavimą. Mažieji futbolininkai lavino ne tik stambiosios motorikos gebėjimus, bet ir dėmesio sutelkimą į judantį kamuolį. Jau penktus metus futboliukas gyvena mūsų ugdytinių mažose širdelėse.

      Dėkojame tėveliams už kartu su savo vaikais nupieštus piešinius parodai „Futboliuką žaist smagu!“.

1e 2e 3e

 

INFORMAVIMO IR ŠVIETIMO RENGINYS, PADEDANTIS VAIKAMS SUVOKTI SVEIKATAI PALANKIOS MITYBOS SVARBĄ

     Balandžio 18 dieną lopšelio-darželio „Berželis“ vaikams “  viktorinų, sporto varžybų, kūrybinių darbų pagalba UAB „Gravitas Partners“ padėjo suvokti sveikatai palankios mitybos svarbą, skatino domėtis, atrasti ir džiaugtis.

     Vaikai prisiminė apie vaisių ir daržovių naudą organizmui, sužinojo, kada, kiek ir kaip juos geriausiai valgyti.  Linksmai žaisdami komandinius sporto žaidimus ugdytiniai demonstravo ryžtą, iniciatyvą, susidomėjimą ir draugiškumą.

1v 2v 3e

 

 

VANDENS LAŠELIAI SKELBIA PAVASARĮ

 

      Visą savaitę „Kodėlčiukų“ grupė vykdė projektą „Vandens lašeliai skelbia pavasarį“. Kiekvieną dieną įvairių veiklų metu vaikai tyrinėjo, stebėjo, ragavo, patyrė vis naujų įspūdžių ir kaupė žinias apie vandenį.

     Žiūrėdami filmukus, sužinojo, kad Žemėje daugiau vandens negu sausumos, tačiau geriamojo vandens labai mažai, todėl vandenį reikia taupyti. Tyrinėjo ir stebėjo vandens virsmą į ledą,  garus, išsiaiškino, kas labiausiai teršia vandenį.

     Ragavo ir vaišino draugus pačių paruoštu įvairaus skonio vandeniu. Ruošiant gėrimą vaikai  pjaustė apelsiną, agurką, citriną, duoną, aiškinosi jo naudą žmogui. Įvairius gėrimus skanavo, rinko skaniausią, gaiviausią, gražiausią. Vaikai su auklėtoja paruošė sveikatos gėrimo receptus, kuriuos išdalino vaikų šeimoms ir bendruomenei.

     Išvykoje  prie vandens telkinio, džiaugėsi plaukiojančiomis antimis, prisiminė kitus vandens gyvūnus. Vaikai pritarė, kad vandens gyvūnams reikalingas švarus vanduo. Smagu buvo su draugais gamtoje gerti arbatą ir šnekučiuotis apie patirtus įspūdžius.

     Darželio kieme ugdytiniai susidomėję kūrė ir piešė ant maistinės plėvelės, smagiai   pilstė, nešiojo, matavo, tyrinėjo vandenį, plukdė savo pasidarytus laivelius.

    Grupės projektą užbaigė linksmindamiesi ir žaisdami su draugais rytmetyje, kur į svečius atėjo Vandens Lašeliai. Jie pažadino visus, kas dar nebuvo atsibudęs po žiemos miego, paprašė ir patarė, kaip tinkamai elgtis gamtoje, drauge žaidė, lenktyniavo estafetėse, šoko ir dainavo. Kad galėtume džiaugtis pavasario linksmybėmis, visi projekto dalyviai gavo po stebuklingą Geros Nuotaikos lašelį.

     Dėkojame tėveliams už pagalbą įgyvendinant projektą.

1 2 3

4 5 6

 

 

IŠVYKA Į GROŽIO SALONĄ

     Balandžio 10 d. mūsų darželio  „Bitučių“ grupės vaikai lankėsi Mažeikių grožio salone „Bellina“. Ugdytiniai susipažino su salono aplinka,  kirpėjos, manikiūristės, visažistės darbu,  bei išbandė  grožio procedūras. Dėkojame Jurgitai ir Vidai už įdomiai praleistą valandėlę.

1  3a 3e

 

AŠ BĖGU – 2017

 

Lopšelis-darželis „Berželis“ prisijungė prie Respublikinės sveikatingumo akcijos „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“ skirtos Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Masiniame bėgime „Aš bėgu – 2017“  dalyvavo vaikai, jų tėveliai ir darželio bendruomenė.

Darželio kieme pasidžiaugę gražia diena ir pasimankštinę skubėjome į Kalnėnų mokyklos stadioną, kur dideli ir maži įveikė savo amžiui rekomenduojamą bėgimo atstumą. Vaikai džiaugėsi draugišku bėgimu, nes bėgo kartu su savo tėveliais, broliais, seserimis ir draugais ne tik iš savo grupės, bet ir iš lopšelio-darželio „Gintarėlis“.

Dėkojame visiems už aktyvumą!

1 2 4

 

DARŽELYJE KREPŠINIO DIENA

     Balandžio 4 d. lopšelyje-darželyje „Berželis“ lankėsi krepšinio treneris Jonas. „Pelėdžiukų“, Spindulėlių“ ir „Bitučių“ gr. ugdytinius  treneris supažindino su krepšinio žaidimu, pravedė vikrumo, greičio estafetes. Vaikai įdomiai, linksmai sportavo ir liko patenkinti.

     Dėkojame treneriui Jonui už įdomų užsiėmimą.

1 2 3

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS

     Kovo 29 d. priešmokyklinių grupių  jungtinė komanda atstovavo lopšelį-darželį “Berželis” dalyvaudami Lietuvos mažųjų žaidynėse. I-ojo etapo varžybos vyko Ventos progimnazijos sporto salėje. Vaikai  siekdami užsibrėžto tikslo greitai, aktyviai ir vikriai varžėsi sudėtingose estafečių rungtyse.

      Sveikiname juos!

1 2 3

      Lopšelio-darželio „Berželis“ vaikai padedami logopedės Jolantos ir socialinės pedagogės Violetos susidomėję ruošiasi dalyvauti UAB Skinija organizuojamame konkurse „Nusipiešk savo svajonių kojinytes“.

1a 2a 3a

 

„BŪK MATOMAS“

      Kovo 24 d. Mažeikių Kultūros centre, Didžiojoje salėje organizuotas 10-asis Mažeikių rajono dainų, muzikos ir šokių festivalis „BŪK MATOMAS“. Darželį festivalyje atstovavo dainavimo studijos „Beržynėlis“ ugdytinės. Mergaites festivaliui ruošė meninio ugdymo mokytoja Genovaitė Buivydienė.

1 2

 

„VEIKSMO SAVAITĖ BE PATYČIŲ 2017“

   Kovo mėn. 20-24 dienomis darželis tradiciškai dalyvavo akcijoje „Mūsų žodžiai ir rankos skirti draugystei“. Grupėse vaikai kalbėjo apie draugystę, žaidė draugiškumo žaidimus, kūrė darbelius parodėlei „Gerumo paukštė“. Susitarėme saugoti, globoti vienas kitą, o iškilusius nesutarimus spręsti šiltu apsikabinimu, geru žodžiu. Savaitę užbaigėme valandėle salėje „Draugystės sparnai“, kurios metu linkėjome turėti draugų, rasti būdų, kaip juos išsaugoti, kaip padėti nuskriaustam, nuliūdusiam.

1o 2o 3o

 

PASAULINĖ VANDENS DIENA

   Kovo 23 d. lopšelio-darželio.,,Berželis“ vaikai paminėjo Pasaulinę vandens dieną.

Salėje vaikai žiūrėjo vaizdinę medžiagą, diskutavo, kodėl sveika gerti vandenį. Ugdytiniai turėjo galimybę tyrinėti vandenį, stebėti kiek ir kokiuose gėrimuose yra cukraus.

   Po edukacinio filmo „Vandens tarša“ vaikai aptarė, kokių  problemų dėl vandens turi kitos šalys. Didžiausią įspūdį vaikams paliko filmas apie eksperimentus su vandeniu „Vanduo-Ledas-Garai“.

 1 2 3a

 

ŽEMĖS DIENOS ŠVENTĖ

       Darželio vaikai ilgai ruošėsi kovo 20-osios, pasaulinės Žemės dienos minėjimo šventei. Kad ji vyktų visą savaitę, ugdytiniai daug dirbo ir kūrė. Piešė piešinius Žemės tema, drauge su tėveliais kūrė darbelius iš atliekų, tvarkė kiemo aplinką, kad visiems būtų gera ir jauku, o Žemė džiaugtųsi gerais darbais.

       Visos savaitės darbus vainikavo ,,Madų šou“, kur buvo pademonstruota 12 modelių kolekcija. Drabužiams gaminti vaikai su tėveliais naudojo antrines žaliavas: plastiką, popierių, metalą. Visus sužavėjo originalios mergaičių suknelės, modeliuotos iš įvairių maišų, maistinės plėvelės, polietileno, o prie jų išradingai priderinti aksesuarai: rankinės, skrybėlaitės, sagės. Gerardas pristatė įspūdingą robotą, pagamintą iš kartoninių dėžių.

            Vaikai suprato, kad antrines žaliavas reikia ne tik rūšiuoti, bet jas galima praktiškai panaudoti antrą kartą, sukurti gražių darbų. Mūsų bendruomenė tiki, kad žmogaus ir gamtos darna, pagarba ir meilė padės apsaugoti mūsų planetą, mūsų vaikus, mūsų ateitį…

1 4 3

 

EKSKURSIJA Į MIESTO BIBLIOTEKĄ

 

         Kovo 10 dieną „Bitučių“ grupės  vaikai  drauge su auklėtoja ir socialine pedagoge aplankė miesto biblioteką. Nors mažieji dar nemoka skaityti, tačiau turėjo puikią galimybę susipažinti su tikra knygų karalyste.

       Čia dirbančios darbuotojos papasakojo ir parodė kaip saugomos knygos. Vaikams buvo suteikta galimybė pamatyti pačią storiausią bibliotekoje saugomą knygą. Daugiausiai vaikų emocijų sulaukė naujausios – elektroninės knygos, kuriose personažai gali judėti, kalbėti ir netgi dainuoti lopšines.

      Ugdytiniai taip pat žiūrėjo bibliotekos darbuotojų rodomą lėlių spektakliuką, žaidė žaidimų kambaryje, klausė pasakojimo apie naujausias knygas. Ekskursija vaikams labai patiko, tikimės, jog tai gražios vaikų ir knygų draugystės pradžia.

1 4 6

 

 

„MANO IR TAVO ŠALIS LIETUVA, TE SKAMBA MŪSŲ ŽODŽIAI TAU VISADA“

 

            Kovo 9 dieną lopšelio-darželio vaikai, jų tėveliai bei auklėtojos susirinko į salę paminėti  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

            Konferencijai „Lietuva mano akimis“ parengtą pranešimą „Žemaitija“ pristatė PU grupės vaikai su teta Irena. Dainavimo studijos „Beržynėlis“ ugdytiniai atliko nuotaikingas dainas, kurias keitė posmai, gražūs žodžiai apie Tėvynę. Eilėraščius iškilmingai deklamavo visų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių atstovai.

            Kovo 11-osios paminėjime aktyviai dalyvavę vaikai džiaugėsi padovanotomis, auklėtojos Agnės rankų darbo lietuvos spalvų gėlėmis ir padėkos raštais.

1 2a 1e

Ekskursija į muziejų

     Kovo 7 dieną priešmokyklinės grupės „Spindulėliai“ vaikai su logopede ir auklėtojomis, aplankė miesto muziejų.

   Mažieji smalsuoliai apžiūrėjo knygų, šaltųjų ginklų, senovinių papuošalų ir Užgavėnių kaukių ekspozicijas. Vaikai galėjo patys persirengti Užgavėnių personažais, prisiminti praėjusių švenčių šurmulį. Pabuvojome prezidentinėje salėje, kurioje muziejaus darbuotoja supažindino vaikus su Lietuvos prezidentais.

   Ekskursijos metu vaikai turėjo galimybę prisiliesti prie savo šalies istorijos ir praeities detalių, didžiuotis nacionaliniu paveldu, bei patirti bendravimo ir pažinimo džiaugsmą.

1 2 3

 

Užgavėnių šventė darželyje

 

     Užgavėnių šurmulys darželyje „Šuok žydėlis su žydokas“  prasidėjo triukšmingomis persirengėlių eitynėmis. Didžiulį šėlsmą sukėlė ir skambią dainą užtraukė žydelių būrys su žydukais. Garsiai šėldami, šaukdami ir išdykaudami sulėkė velniukai, o raganiai išdidžiai vedė ir šokdino savo basas raganaites. Nekantraudami triukšmingai įsiveržė ir visus nustebino nuotaikingu šokiu čigonai.

     Linksmybėms įsibėgėjus savo galią rodė Lašininis (auklėtoja Agnė) ir Kanapinis (kiemsargė Rima). Pergalę šventė Kanapinis. Šitaip linksmai ir triukšmingai žiema išvaryta ir blynų privalgyta, kad visi metai būtų sotūs ir laimingi.

2 3 1a

 

 

„Spindulėliai“  keliavo spalvų takeliu

   Laukdami pavasario, šviesos ir šilumos visą savaitę (02-20–02-24) žaidėme su spalvomis. Kūrėme spalvingus žodžius, dėliojome dėliones, spalvų ratus. Prisiminėme spalvų reikšmes, jų įtaką mūsų emocijoms. Kurdami, žaisdami kalbėjome apie savo nuotaiką, emocijas, fantazijas. Spalvų pasaulyje tampame laisvesni, atviresni, aktyvesni.

1 2 3

 

 

Pramoga  „Pasodink gražų žodį“

Vasario 21-ąją darželio priešmokyklinukai paminėjo gimtosios kalbos dieną. Vaikai su auklėtojomis kalbėjo apie gimtosios kalbos grožį, melodingumą, spalvingumą. Mūsų ugdytniai mielai ir noriai deklamavo eilėraščius, žaidė kalbinius žaidimus, atliko kalbines linksmas užduotėles. Būsimieji mokinukai „sodino“ gražiausius, švelniausius lietuviškus žodžius. Visi pasižadėjome saugoti ir branginti gimtąją kalbą.

1 3 2

 

 

 

 

31 1a

 

 

122

Spalvų karuselė

Fizinis aktyvumas yra viena iš būtinų sąlygų sveikų vaikų raidai, nes stiprina judesių koordinaciją, pusiausvyrą, ištvermę, atmintį, tenkina vaikų poreikį judėti ir pažinti supantį pasaulį.

Auklėtoja kūno kultūrai Ina ankstyvojo amžiaus „Boružėlių“ ir „Nykštukų“ grupių vaikus pakvietė į sportinę pramogą „Spalvų karusėlė“. Vaikus pasitiko spalvos: auklėtoja kūno kultūrai, auklėtoja Raimonda ir auklėtoja Danutė. Susirinkę sportavo drauge mankštindamiesi, smagiai sukdamiesi parašiutu. Sportinės užduotys ir judrūs žaidimai lavino vaikų judesių koordinaciją, pusiausvyrą, vikrumą, teikė džiaugsmo. Prisimindami spalvas tobulino išmoktus judesius, suprato koks gražus ir spalvotas mus supantis pasaulis.

Ugdytiniai būryje draugų patyrė daug džiaugsmingų emocijų, o nurimę prisiminė spalvas žiūrėdami animacinį filmuką “Gaidys ir spalvos”.

Auklėtoja kūno kultūrai Ina.

1 2 3

 

 

„Spindulėliai“ rungtyniavo viktorinoje „Skaičiukų karalystė“

Su skaičiais, matematinėmis sąvokomis vaikai susipažįsta ir jas vartoja nuolat, atlikdami kasdienius darbelius, žaisdami. Matematika apima visas veiklos sritis, jos reikia visur. Žaidimų, ekskursijų, išvykų metu priešmokyklinukus skatiname skaičiuoti, lyginti, grupuoti, vartoti kiekio, dydžio, laiko, erdvės sąvokas.

Viktorinos metu vaikai atliko užduotėles: „Sutvarkyk skaičių seką“, „Ilgiausias – trumpiausias žodis“, „Skaičių slėpynės“, „Skaičiuokim ir lyginkim“, kurių metu vaikai pasitikrino, kaip geba skaičiuoti, lyginti, atlikti matematinius veiksmus. Puikią nuotaiką, aktyvumą, gebėjimą dirbti savo  komandoje vaikai galėjo pademonstruoti žaisdami žaidimus „Maišelių mėtytinis“, „Pakartok“, „Žiedų mėtymas“. Jų metu ugdytiniai prisiminė geometinių figūrų pavadinimus, spalvas. Kūrybiškumą derinti su skaičiavimu, matavimu vaikai galėjo pasidarydami apyrankes iš kokteilių šiaudelių.

Matematinių vaizdinių šaltinis vaikui yra pati artimiausia aplinka, kurioje jis veikia ir kurią gerai pažįsta. Kad būtų įdomiau ir lengviau mokytis, suprasti, įsiminti  matematikos elementus įtraukiame į viasas aplinkos pažinimo sritis, skatiname improvizuoti. Siekiame, kad vaikai patirtų  kuo daugiau sėkmės ir teigiamų emocijų, kad jų veikla būtų prasminga.

Irena Daukšienė

Priešmokyklnio ugdymo pedagogė

123

 

 

Balto sniego ir žiemos pramogų kasmet laukia visi vaikai. Džiaugiamės ir dėkojame auklėtojai kūno kultūrai Inai-Ievai ir „Kodėlčiukų“ grupės tėveliams, padėjusiems suorganizuoti iškylą mūsų lopšelio-darželio „Berželis“ kieme. Šią žiemos dieną ne tik žaidėme, pramogavome, sportavome, bet ir vaišinomės ant laužo keptomis dešrelėmis, gėrėme arbatą, kuri lauke buvo gerokai skanesnė ir kvapnesnė.

Auklėtoja Salomėja

1c2c3c

 

 

PAUKŠČIŲ IR GYVŪNŲ GLOBA ŽIEMĄ

Su nekantrumu laukėme žiemos. Pagaliau ji atkeliavo ir nepavargdama beria snaiges. Žiemužė  pasiuntė ir šiaurį vėją, ir šaltuką, kuris sukaustė žemę. Smagu žiemą vaikams, bet paukšteliams  ir žvėreliams tai sudėtingas laikas, nes tampa sunku rasti maisto.

Ankstyvą trečiadienio rytmetį „Pelėdžiukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikai, lydimi auklėtojų ir kelių aktyvių mamų išsiruošė į mišką. Paukšteliams pabėrėme kruopų, saulėgrąžų, duonos trupinių, ant medžių šakų pakabinome šviežių lašinukų. Žvėreliams palikome ir maisto atsargų: bulvių, morkų, kopūstų, duonos.

Žiema suteikia daug galimybių tiek kūrybai, tiek geriems ir kilniems darbams. Ugdytiniams leidžiame suprasti globojimo ir užjautimo svarbą. Jokia knyga negali išmokyti mylėti ir gerbti gamtą, to neįmanoma pasiekti ir sėdint grupėje. Prie gamtos reikia pačiam prisiliesti mintimis ir širdimi. Tikime, kad atšilus orams, paukšteliai atsidėkos savo gražiomis giesmelėmis.

 

GMP komitetas

1c2c3c

 

 

 

 

sausio13

1a23

 

Eglutės nupuošimo šventė

 

Sausio 6-ąją, Trijų Karalių dieną mūsų darželio vaikai susirinko į tradicinę eglutės nupuošimo šventę. Įstaigos pedagogės vaikams surengė teatralizuotą šventę, į kurią atkeliavo Trys Karaliai nešini dovanomis kūdikėliui Jėzui.

Šventės metu vaikai ne tik dainavo daineles, žaidė žaidimus, bet ir atsisveikino su Kalėdų eglute, ją nupuošdami. Kai ant eglutės neliko nė vieno žaisliuko, Karaliai visus pavaišino obuoliais, palinkėjo visiems sveikatos, džiaugsmo, santarvės ir atsisveikindami ant durų užrašė laimę nešančias savo vardų raides +K+M+B.

133a

 

 

Naujuosius pasitinkant „Aš į diskoteką linksmas atvažiuoju”

 

Gruodžio 28 d., į darželio muzikos salėje vykusią diskoteką, susirinko būrys gerai nusiteikusių vaikų. Visų diskotekos dalyvių rankelės buvo pažymėtos šypsenėlėmis, atspindinčiomis gerą nuotaiką. Buvo linksma ir gera šokti visiems vienu ritmu, žaisti su muilo burbulais. Kelią į 2017-uosius ugninio gaidžio metus nutiesė konfeti fejerverkų šūviai.

123

 

 

KALĖDŲ EGLUTĖS ĮŽIEBIMAS

Gruodžio 8 d. mūsų darželyje įvyko Kalėdinės eglutės įžiebimas. Jame dalyvavo gerai nusiteikę, stebuklo laukiantys vaikai ir bendruomenė. Visus nudžiugino šauni Senių besmegenių komanda. („Pelėdžiukų“ gr. vaikai ir pedagogė).

Eglutė jau graži ir tviskanti. Lauksime švenčių, svajonių išsipildymo ir tikėsime, kad ateinantys metai bus dar įdomesni ir kupini atradimų.

1e2e

3e

PASAKA „MUZIKINĖ DĖŽUTĖ“

Lapkričio 29 ir 30 dienomis darželio salėje vyko atviros meninės raiškos veiklos. Meninio ugdymo mokytojai Genutei sekant N. Lapinskienės pasaką „Muzikinė dėžutė“ bei skambant klasikinei muzikai priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai improvizavo. Buvo siekiama suteikti saviraiškos asmenybei, lavinti smulkiąją ir stambiąją motoriką, ugdyti muzikinį skonį. Užsiėmimo metu žiūrovai (kt. grupių vaikai ir pedagogai) buvo skatinami aktyviai veikti kartu. Pedagogė priėmė modernų, šiuolaikišką sprendimą aplinkai ir atlikimui sukurti, ji nuolat bando ką nors įprasta atlikti kitu būdu.

Kitą dieną vaikai žiūrėjo šios veiklos video įrašą. Šis laikas skirtas pasidžiaugti, aptarti savo ir draugų muzikinės pasakos atlikimą, dar kartą nurimti ir išgirsti klasikinę muziką neįprastoje aplinkoje.

1a

2a 

 

 

 

 

Sveiko maitinimosi įpročiai ir aktyvi fizinė veikla ikimokykliniame amžiuje daro teigiamą įtaką ir padeda formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius. Siekiant suteikti vaikams žinių apie sveiką mitybą ir fizinį aktyvumą lapkričio 30 dieną darželyje vyko viktorina – varžybos.

„Sveikas maistas tau ir man“ suvienijo vyresniųjų grupių vaikus į vieną renginį, kuriame visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga „Sveikuolytė“  supažindino visus su sveiko maisto piramide. Vaikai žaidimo forma įsisavino pagrindus apie sveikus maisto produktus. Auklėtoja kūno kultūrai Ina visus pakvietė bendrai mankštai. „Bitučių“ ir „Kodėlčiukų“ grupių ugdytiniai stengėsi savo žiniomis vienas kitam nenusileisti ir džiugiai atliko įvairias mąstymo ir aktyvaus judėjimo užduotis apie sveiką mitybą. Vaikams buvo įteikti padėkos raštai ir pilna pintinė obuolių.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Balčiūnaitė

2b1b3b

 

 

 

 

 

 

 

Lapkričio 29 d. mažieji vaikai draugiškai paminėjo Draugo dieną. Šiandien „Nykštukų“ gr. vaikai susipažino su „Boružėlių“ gr. vaikais, apsikeitė draugystės dovanėlėmis.  Salėje vaikai susidraugavo su ežiuku, visi statė ,,Draugystės namelį“, linksminosi ir vaišinosi ežiuko gėrybėmis.

unnamedunnamed-1unnamed-2

 

 

 

 

 

 

 

Lapkričio 25 d. popietę, mūsų darželio vaikus aplankė Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariūnai. Jie vaikams papasakojo apie šiandienos Krašto apsaugos savanorių pajėgas. Vaikai susipažino su kareiviška ekipuote, išgyvenimo gamtoje reikmenimis ir ragavo kareiviškos košės. Kariūnai vaikams paliko ne tik gerų įspūdžių, bet ir simbolinių dovanėlių.

1b2b3b

 

 

VAIKAI MOKĖSI SAUGAUS ELGESIO GATVĖJE

 

Šiais mokslo metais mūsų darželio vaikai jau antrą kartą lankėsi Mažeikių rajono policijos komisariate. Lapkričio 15 d. „Kodėlčiukų“ ir „Bitučių“ grupių vaikai susipažino su policijos kinologo darbu ir jo augintiniu Attilu. Attilas vaikus džiugino ir stebino savo sugebėjimais ir įvairiais triukais. Įdomu buvo apsilankyti laikino sulaikymo kamerose, sudaužytų automobilų aikštelėje, policijos muziejuje.

Didžiausią įspūdį paliko apsilankymas saugaus eismo klasėje. Čia vaikai įdėmiai klausė įkvepiančio pareigūnės pasakojimo, kaip saugiai elgtis gatvėje, taisyklingai važiuoti su kartingais, bei mašinėlėmis. Ugdytiniai ne tik smagiai praleido laiką, įgijo žinių, bet buvo ir apdovanoti apsauginėmis liemenėmis, atšvaitais.

Vaikai ir juos lydintys pedagogai nuoširdžiai dėkingi Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnei V. Grigaitienei už įdomią ir labai naudingą ekskursiją, nes tai buvo taip tikra ir įdomu.

Socialinė pedagogė Violeta

 

 

TOLERANCIJOS DIENA

Šių metų lapkričio 14-18 dienomis darželyje vyko renginiai skirti Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti.

Vaikai grupėse su auklėtojomis kalbėjo apie Tolerancijos žodžio prasmę, piešė ir kirpo savo delniukus, klijavo juos ant popierinio balto „Tolerancijos“ paukščio, kuris papuošė darželio koridorių. Tėveliai drauge su savo vaikais namuose iš popieriaus lankstė paukščius ir atnešė į darželį. Lapkričio 16 d. Ventos progimnazijos mokiniai Tolerancijos savaitę papildė spektakliu „Grybų karas“. Visą savaitę visose darželio grupėse veikė „Tolerancijos paštas“. Čia vaikučių tėveliai turėjo galimybę dalyvauti anketinėje apklausoje „Tolerancijos problemos darželyje“, bei pasveikinti grupių auklėtojas ir kitus darbuotojus su Tolerancijos diena.

Tikimės, kad tokie renginiai ne tik paskatins šią dieną pakalbėti apie tolerancijos žodžio suvokimą ir prasmę, bet padės suvokti tolerancijos svarbą, na, o tai kaip ją supratome, parodys mūsų elgesys.

Socialinė pedagogė Violeta

123

 

 

Lapkričio 11-ą dieną vyko muzikos ir dailės diena pagal M. K. Čiurlionio simfoninę poemą „Miške“.

untitled12

 

PYRAGŲ DIENA

Lapkričio 7 dieną mūsų darželyje pakvipo pyragais. Aktyvios darželio pedagogės Vaida ir Neringa, įkvėpė visą bendruomenę prisijungti prie visuotinės iniciatyvos „Pyragų diena“.

Ryte į grupes rinkosi vaikai su tėveliais, nešini pačiais įvairiausiais pyragais. Mažieji džiaugėsi savo ir draugų kepiniais, dalinosi įspūdžiais kaip ir su kuo juos kepė, pasakojo receptūras, lygino pyragų formas, mėgavosi kvapais ir spalvomis. Po pusryčių, „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai, pasipuošė prijuostėmis ir pakvietė įstaigos bendruomenę prie gausiai pyragais nuklotų stalų. Darželio direktorė padėkojo visiems už aktyvų dalyvavimą, prisidėjimą prie gražios iniciatyvos, padėsiančios išpildyti vaikų svajonę. Visa bendruomenė vaišinosi pyragais ir dosniai aukojo. Pasivaišinę vaikai buvo pakviesti pas Mašą ir Lokį į svečius, kur netrūko juoko, išdaigų, burtų.

Ši tauri ir saldi gerumo – aukojimo akcija, suteikė visiems galimybę patirti džiugių emocijų, leidžiant laiką visiems drauge. Dar kartą visi įsitikinome, kad bendrystė – gražiausia mūsų įstaigos vertybė. Akcijos metu paaukoti pinigėliai skirti ,,Pelėdžiukų“ ir „Drugelių“ grupių vaikų svajonei – šviesos stalui įsigyti.

Vaida Trakšelė , Neringa Norvaišaitė- Baranauskienė

1a2a3a

 

Trumpalaikė akcija „Narcizai“

Šią savaitę ,,Bitučių‘‘, ,,Kodėlčiukų ‘‘ ir ,,Nykštukų‘‘ grupių vaikai dalyvavo prasmingoje ir turiningoje veikloje, kurios metu buvo formuojami praktiniai įgūdžiai, ugdoma atsakomybė už artimiausią aplinką.

Vaikai savo darželio sode su džiaugsmu sodino narcizus ir kitas pavasarines gėlytes tikėdami, kad pavasarį pražydę žiedai puoš sodą ir džiugins visus.

Nuoširdžiai dėkojame tėveliams ir bendruomenei už atneštus gėlių svogūnėlius.

Akcijos organizatoriai

1a2a2

 

Lopšelio-darželio „Berželis“ pedagogai, ugdytiniai ir jų šeimos nariai dalyvavo gamtos pažinimo kelionėje.

Pavasarį vaikai padedami pedagogų pasėjo sėklytes. Laukė daigelių iš sėklų pasirodymo, puoselėjo juos.

Mokslo metams baigiantis išpuoselėti moliūgų daigeliai keliavo į šeimų rankas. Vaikai kartu su tėveliais, seneliais juos augino.

Rudenį rūpestingai išauginti moliūgų vaisiai sugrįžo į įstaigą. Čia iš jų spalio 7-ąją, per pasaulinę šypsenos dieną, buvo suformuotas moliūgų „traukinys“, prie kurio vaikai dalijosi įspūdžiais, juos skaičiavo, matavo ir džiaugėsi.

Nuoširdžiai dėkojame šeimoms, taip noriai prisijungusioms prie akcijos.

Lopšelio-darželio bendruomenė

123

 

„Rudens kilimas, 2016“

Lopšelio-darželio „Berželis“ visa bendruomenė ir ugdytiniai kūrė savitą kūrybinį darbelį „Rudens kilimas, 2016“. Kuriant iš įvairios gamtinės medžiagos rudenišką darbelį, visi išgyveno draugišką kūrybos džiaugsmą, atskleidė ir įamžino rudens spalvų grožį.

Lopšelio-darželio bendruomenė

1a3a4

 

Linksmi gyvūnų žaidimai

 

Spalio pirmąją savaitę darželio ugdytiniai pasaulinę gyvūnų dieną minėjo savaitę trukusiu projektu „Linksmi gyvūnų žaidimai“.

Projektu siekiama, kad vaikai pajustų žmogaus, gamtos ir gyvūnijos ryšį, jaustų pagarbą bei globos jausmą. Įvairių užsiėmimų metu vaikai žiūrėjo animacinius filmukus, kurie supažindino su įvairiais žemėje gyvenančiais gyvūnais. Vėliau, filmukų įkvėpti, mažieji ugdytiniai patys pasipuošė ir prisistatė mylimų gyvūnų personažais. Visi džiugiai dalinosi mintimis apie savo ar savo pažįstamų augintinius, piešė, šoko, dainavo, žaidė. Vyresniosios grupės „Bitutės“ vaikai aplankė ir stebėjo gyvūnėlius parduotuvėje „Kika“, susipažino su augintiniams skirtomis priežiūros priemonėmis. Savaitės pabaigą vainikavo netikėto svečio “Ežiuko” apsilankymas.

Tikimės, kad vaikai puoselės meilę, atsakomybę ir pagarbą gyvūnams ne tik šią dieną, bet ir visą gyvenimą.

Meninio ugdymo mokytoja G. Buivydienė ir auklėtoja kūno kultūrai I. Barkuvienė.

123

123

Rytmetys „Šypsausi aš – šypsokis tu“

Šypsenėlė šildo mus visus.
Ji pabudins danguje net Vaivos juostą.
Padalinki šypsenas ratu
Ir pasaulį šypsenėlėmis apjuoski…

Šiais žodžiais prasidėjo priešmokyklinukų rytmetėlis, skirtas paminėti tarptautinę šypsenų dieną. Grupių „Pelėdžiukai“ ir „Spindulėliai“ vaikučiai jau prieš keletą dienų pradėjo gaminti šypsenų plakatą „Šypsausi sau ir kitiems“, kuriame įamžino ne tik savo nuostabias šypsenas, bet tai padaryti ragino mamytes, tėvelius, kitus šeimos narius bei visą darželio bendruomenę. Kūrybiškai nusiteikę darė dovanėles – šypsenėles, kurias dovanojo jaunesniųjų grupių vaikučiams ir darželio darbuotojams. Susirinkę į salę ugdytiniai vieni kitiems šypsojosi ne tik lūpomis, bet ir akimis, savo mažomis širdutėmis, deklamavo eilėraščius, kartu šoko, dainavo, iš kaštonų dėliojo linksmus veidukus. Po to žiūrėjo animacinį filmuką „Meškėniukas“, kuris vaikučiams atskleidė nepaprastą šypsenos galią.

Dažniau šypsokimės vieni kitiems, nes šypsena nieko nekainuoja, bet daug ką gali…

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Ilona Gorelytė

123

 

Judrioji savaitė

Šių metų rugsėjo 16-22 dienomis lopšelis-darželis „Berželis“ prisidėjo prie Europos judriosios savaitės renginių organizavimo. Vienas šios savaitės pagrindinių uždavinių – supažindinti vaikus su aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis, viešojo transporto privalumais. Ugdytiniai filmuko pagalba prisiminė įvairius judėjimo, keliavimo būdus. Priešmokyklinio amžiaus vaikai važiavo viešuoju miesto transportu, dalyvavo žygyje su paspirtukais. Visą savaitę darželio kieme vaikai skambant muzikai mankštinosi, žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo bėgime apie darželį.  Vyresniosios grupės vaikai keliavo pėstute stebėti žiedinę sankryžą, aptarė transporto daromą žalą žmogaus sveikatai ir aplinkai. Vaikai suprato, kaip svarbu saugoti aplinką ir dažniau važinėti dviračiais, paspirtukais, eiti pėstute visur, kur automobilis nebūtinas.

Judėdami be automobilių stiprinsime savo sveikatą ir išsaugosime švaresnę aplinką.

 

Auklėtoja kūno kultūrai I. I. Barkuvienė

u1u2u3

u4unnamed-1u6

 

LAUKO LABIRINTAI LOPŠELYJE DARŽELYJE „BERŽELIS“

Vaikų darželio lauko aplinka yra neatsiejama ugdymo dalis, kuri tinkamai pritaikyta sudaro galimybes daugiau veiklos organizuoti lauke, panaudoti daugiau ir įvairesnių priemonių, skatina fizinį vaikų aktyvumą. Norime, jog mūsų darželio erdvės būtų kuo racionaliau išnaudotos vaikų poilsiui, kūrybiškumui, smalsumui ir pažinimui skatinti.
Tikėdami, jog nėra blogo oro, siekiame pakeisti arba įrengti naujas erdves kiemo teritorijoje, kuriose vaikai galėtų praleisti kuo daugiau laiko ir ne tik pailsėti ar atsipalaiduoti, bet ir nevaržomai veikti, žaisti. Vaikų poreikiams pritaikytos lauko erdvės, taip pat, įkvepia ir skatina pedagogus ieškoti netradicinės, vaikų poreikius ir pomėgius tenkinančios veiklos lauke.
Vienas iš tokių mūsų projektų, šį pavasarį bendruomenės jėgomis įrengtas lauko labirintas, atgaivinęs visai vaikų užmirštą vietą lauko teritorijoje. Nuoširdžiai dėkojame darželio bendruomenei ir „Viščiukų“ grupės tėveliams, už geranorišką dalyvavimą aplinkos tvarkymo talkoje, kurios metu įrengtas šis labirintas vaikams. Dėka Jūsų šį rudenį vaikai pradėjo judria ir įkvepiančia veikla lauke.

unnamed-2

 

Visus vaikus ir jų tėvelius kviečiame 11.00 val. į

Rugsėjo 1-osios šventę

Mus linksmins Šiaulių vaikų studija „Svirplys“.  Sveikinsime vieni kitus ir džiaugsimės naujų mokslo metų pradžia. Skambės vaikų juokas ir spindės šypsenos.

 

 

1